Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yarım zamanlı çalışanlara atılan kazık...

Rotweiler

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Bu tasarı halindeki yeni sağlı yasası sayesinde sanırım. Bugün aldım haberi, yarım zamanlı çalışanların sağlıkdan yararlanamabilmesi için, eksik kalan gün sayılarını kendileri yatıracaklarmış ahahahahha.
Misal, çalışma saatinden dolayı 17 gün yatırılan sskmın 13ünü de ben yatırırsam sağlıktan yararlanacam.

FFS. Zaten g*t kadar maaş veriyolar...

Gelişmeleri bildiririm buradan, haftasonu netleşecek herşey.
Sosyal ağlarda paylaş

"Değerli arkadaşlar,

01/01/2012 tarihi itibariyle yürürlüğe giren “Kısmi Süreli Çalışanların Genel Sağlık Sigortalılığı”hakkındaki kanun ektedir.

Buna göre;

30 günden az çalışanların (part time çalışanlar) 1/1/2012 tarihinden itibaren eksik günlerine ait genel sağlık sigortası primlerinin 30 güne tamamlamaları zorunludur.

Bu kapsamda çalışan part time çalışanlar için genel sağlık sigortası primi asgari ücret üzerinden oluşturulmuş olup, aile içindeki kişi başına düşen gelirin tespiti için sigortalıların Ocak ayı içerisinde ikametlerinin bulunduğu sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına müracaat etmeleri gerekmektetir. Sigortalıların gelir testi yaptırmak istememeleri halinde aile içindeki gelirin kişi başına düşen aylık tutarının, asgari ücretin iki katından fazla olduğu kabul edilerek prim tahsilatı yapılacaktır.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

İnsan Kaynakları
"

abv... Yemin ediyorum işimizden ettiler. Bakalım ne kadar çıkacak prim tutarı. Ona göre ggnormk
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...