Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Başbuğ'a tutuklama talebi

Revenant

Öne çıkan mesajlar

Su ergenekon durusmalarinin nasil gectigi hakkinda hic fikriniz var mi?

cok yakin arkadasimin amcasi sanirim turkiyedeki en gec amiral unvani alan kisiydi, 2-3 ay once ergenekondan mahkemesi vardi, arkadasimin anlattigi kadariyla, sacma sapan sorular sorup, sacma sapan suclamalarda bulunup, gene de butun bu sacmaliklara ragmen sorularina cevap vermelerine, kimsenin onlarin cevaplarini ipledikleri yokmus. 2 + 2 yi sorup cevabini aldiktan sonra ben sana 2 * 2 sormadim diyen bir zihniyet var ortada.

Bir de su askeri personeli para babasi ilan etmek de pek iyimis. Benim babam astsubay emeklisi 1. dereceden ustelik, Ben hic bir zaman super rahat bir hayat gecirdigimizi hatirlamiyorum, ki annem de hemsiredir. Allahtan bir 10 sene once orduevinde ucuz yemek yemisiz. O da olmasa nasil bok atacaktiniz merak ediyorum.

Benim eniste de bildigin duz polis, bariz daha fazla kazaniyor bir astsubaydan.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

throine said:

Mighty_THoR said:

bu ülke, anayasası ve kanunları açık bir şekilde çiğnenirken, kantinde dondurma kaça tartışması yapan adamlardan oluştuğu için bugün bu halde.

madem anayasa ve kanunların çiğnendiğini düşünüyorsun neden vatandaşlık görevini yapıp bu yasaları çiğneyenler hakkında suç duyurusunda bulunmuyorsun? evet şimdi evden çık ve mesai bitimine kadar dilekçeni ver lütfen. biz de burada bunları tartışaduralım.

İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukat olarak 2010-2011 yılları içerisinde 3 savcı, 2 hakim ve 6 polis memurundan çeşitli kanunlara muhalefet ettikleri ve özellikle savunma hakkını engelledikleri gerekçesiyle şikayetçi oldum. Tutuklama kararlarının Anayasaya 141 e aykırı biçimde gerekçesiz şekilde verilmesi nedeniyle 3 ayrı başvurum var.

Sen magnum mu golf mü takılmaya devam et.

abi hahahahhaha 2012ın ilk kapağı bu sanırım. benim canım acıdı okuyunca
Sosyal ağlarda paylaş

Başbuğ'un terör örgütüne liderlik ettiği doğrudur.Bu terör örgütünün temeli M.Ö. 209'da atılmış olmakta birlikte gerçek barış çiçeklerimiz, gerçek askerlerimiz bugün güneydoğuda dağda yaşamaktadır ve bazı kesimlerce terörist damgası yiyerek 35 senedir yıpratılmaktadır.

evet ya.. tam da böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

bir tarafta kahrolsun darbeciler diye konuşup durup her fırsatta 12 eylül'ü lanetleyip öteki yanda darbe tehlikesiyle karşı karşıya kalan iktidar partisi bu sefer akp olunca bir anda postal yalamaya başlayanlar çok fazla bu memlekette.

akp'nin darbe tehlikesi ile karşı karşıya olduğuna dair ciddi şüphelerim var. Neden dersen tüm çıkarımı "darbe.doc" isimli dökümandan yapmak lazım. İki ihtimal var,

1- Ya darbe yapmanın d'sinden habersiz olan bir ordu söz konusu ki TSK gibi bir hiyerarşi sistemi ve darbe tecrübesi olmasına rağmen böyle dökümanlar bilgisayarlardan çıkabiliyor.

2- Ya da ortada gerçekten elle tutulur bir darbe delili yok o yüzden birileri (artık hükümet mi olur, ordu sevmeyenler mi olur bilmem) ortaya saçma sapan deliller yerleştiriyor. Ama bu kişiler de delil yerleştirmek konusunda oldukça kötüler, tecrübesiz bir DMin yazacağı hikaye standartında olaylar kurgulayabiliyorlar ancak. Herşey birinci dereceden gerçekleşiyor, çeşitli dolaylı deliller darbeyi işaret etmek yerine direk darbe kanıdı olan "darbe.doc" isimli, dökümanlar falan çıkıyor vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada polisler insanların telefonlarına teröristlerin numaralarını ekliyor ve bulunan belgelerde insanlar 10 sene sonra alacağı rütbelerle ifade edilip 5 sene sonra kurulacak şirketlerden finansman aldıklarından bahsediliyor fakat körü körüne orduya bok atma fırsatı varsa niye kaçıralım? Taraf stayla.

Bu ülkede kaçakçıların üzerine bomba düşünce herkes "onlar belki iyi insandı!!" falan derken böyle hukuksuz gazeteci tutuklamalarında "belki cidden suçlulardır" falan umutlarına giriyorlar =D

throine said:

herkes kendine göre karşısındakini "hukuksuzlukla" itham ediyor. sorun bu.

Hapiste suçunun ne olduğunu bilmeden senelerdir kalan insanların olması hukuki bir durum mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

akp'nin darbe tehlikesi ile karşı karşıya olduğuna dair ciddi şüphelerim var. Neden dersen tüm çıkarımı "darbe.doc" isimli dökümandan yapmak lazım. İki ihtimal var,

1- Ya darbe yapmanın d'sinden habersiz olan bir ordu söz konusu ki TSK gibi bir hiyerarşi sistemi ve darbe tecrübesi olmasına rağmen böyle dökümanlar bilgisayarlardan çıkabiliyor.

2- Ya da ortada gerçekten elle tutulur bir darbe delili yok o yüzden birileri (artık hükümet mi olur, ordu sevmeyenler mi olur bilmem) ortaya saçma sapan deliller yerleştiriyor. Ama bu kişiler de delil yerleştirmek konusunda oldukça kötüler, tecrübesiz bir DMin yazacağı hikaye standartında olaylar kurgulayabiliyorlar ancak. Herşey birinci dereceden gerçekleşiyor, çeşitli dolaylı deliller darbeyi işaret etmek yerine direk darbe kanıdı olan "darbe.doc" isimli, dökümanlar falan çıkıyor vs vs.

başbuğ internet andıcı soruşturması kapsamında tutuklandı.

delil yok mu? o sitelerin asker tarafından açıldığını askerler kabul etti, itiraf ettiler. genelkurmay başkanının izni olmadan kuş uçmayacağına göre buna göz yuman belki de bu işin başındaki adam şüphesiyle başbuğ tutuklandı. olan bu.

bir ordu darbe.doc diye dosya ismi verecek kadar amatör olur mu? hayır olamaz ama ben bunu ordu içindeki iç hesaplaşmaya da bağlıyorum birileri diğerlerini bitirmeye çalışıyor olabilir. ama akp'nin ordu tarafından darbe ile tehdit edilmediğini söylemek hiç gerçekçi değil.

bu forumdaki sivillere sorsan akp'yi devirmek ister misin diye hepsi koşa koşa evet diyecek kitle varken, askerleri düşününce buna "hayır" diyeceklerini sanmıyorum. :)
Sosyal ağlarda paylaş

"burhan kuzu" said:

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu:
"Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkındaki iddia ‘görevi olmayan bir iş yapmış olması’ olarak ifade ediliyor. Bu nedenle Yüce Divan’da değil de özel yetkili mahkemelerde yargılanmasının doğru olduğunu düşünüyorum."

Bu durumda yolsuzluk yapmış milletvekili de özel mahkemede mi yargılanacak ?

Yoksa asıl işi yolsuzluk mu milletvekilinin ?
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

başbuğ internet andıcı soruşturması kapsamında tutuklandı.

delil yok mu? o sitelerin asker tarafından açıldığını askerler kabul etti, itiraf ettiler. genelkurmay başkanının izni olmadan kuş uçmayacağına göre buna göz yuman belki de bu işin başındaki adam şüphesiyle başbuğ tutuklandı. olan bu.

bu forumdaki sivillere sorsan akp'yi devirmek ister misin diye hepsi koşa koşa evet diyecek kitle varken, askerleri düşününce buna "hayır" diyeceklerini sanmıyorum. :)

Bu saydıklarının hiç biri bir genel kurmay başkanını örgüt kurmak suçundan tutuklamak için yeterli değil ama farkındasın değil mi? Birinci söylediğin şey İlker Başbuğ ile ilgili bir durum değil tarihler uymuyor çünkü. Ayrıca öyle olsa bile sen kendin söyledin ordu içinde birbirine kaydırmaya çalışan insanlar var diye. E bu insanlar olabiliyor da başkaları gizli gizli genel kurmay başkanının bilgisi olmadan neden örgütlenemiyor? Olaylara oldukça tek taraflı yaklaşıyorsunuz söylediğinizi haklı çıkarmak için. Sonuncusu zaten oldukça yetersiz bir argüman. Halktan öyle insanlar çıkacağı gibi doğal olarak askerler arasından da öyle çıkar ama ben tabi askerde üst komuta kademesinin standart bir askerden daha şuurlu olduğuna inanmak istiyorum 2011 senesinde. Standart bir insanla karşılaştıracak hale geldiysek kapatalım zaten orduyu.
Sosyal ağlarda paylaş

3 defa döndü mahkemeden dursun çiçek davası. en son uzman uydurdular.şu an hala tutuklu olmasına sebep olan "uzman"'lar 1 haftalık eğitimle atanmış adamlar. normalde 6 ay eğitim + minimum 3 yıl fiilen çalışma + her yıl 2 kez kurs ve sınav gerekiyor. ama yok tabi gerçekten o işin uzmanı olan adamlar istedikleri kararı çıkarmayınca yerine çıkaracak olanı atamak ellerinde nasılsa.

bu mu adalet ? hukuka da aykırı yaptıkları ama dinleyen yok tabiki
Sosyal ağlarda paylaş

niye tek taraflı olayım ki? ben taraf falan da değilim.
ben gelip başbuğ'a "teröristtir" falan da demedim ama kara propaganda faaliyetlerine destek verdiği konusunda hemfikir herkes askerler de dahil olmak üzere.

sırf muhalalefet etti diye önüne geleni içeri tıkmak, terörist yaftası yapıştırmaya çalışmak yanlış bunu kimse doğru bulmuyor. bunu ben de eleştiriyorum ama tutupta başbuğ'un kara propagandacılarla olan ilişkilerini haklı da çıkarmıyorum.

can dündar bugün çok güzel yazmıştı okursan ne demek istediğimi anlayacaksın.
http://gundem.milliyet.com.tr/basaran-sanli-olur-basaramayan-zanli/gundem/gundemyazardetay/07.01.2012/1485494/default.htm
Sosyal ağlarda paylaş

boşverin arkadaşlar
bir plan kurulmuş, saat gibi çalışıyor.
10 yıldır darbe yapmayı bile becerememiş bir "darbe çetesi" var ortada.
ergenekon davasındaki yanlışlıkları, hataları ve çelişkileri istediğiniz kadar kanıtlayın, ergenekonu savunanları ikna edemezsiniz.
çünkü bunlar demokrat parti ve refah partisi zamanında orduya kinlenmiş kişiler. kinlenmişler ve şimdi onun acısını çıkartmaya çalışıyorlar.

örnek vereyim, İlhan Cihaner vakası vardır şu ülkede.
Erzincan başsavcısı İlhan Cihaner, İsmail Ağa cemaatiyle uğraştığı için Erzurum'dan bu dosya "silahlı örgüt dosyalarına biz bakarız" denilerek zorla alınıyor. adam "iyi de ben bunlara silahlı örgüt demedim ki" dese de, "aa hakkaten silahlı örgüt değillermiş" bahanesiyle, "görevi kötüye kullanmak, tehdit ve iftira" sebebiyle Erzurum Başsavcısı Osman Şanal emriyle "ergenekon terör örgütüne üye olmaktan" tutuklanıyor.

ve biz halen hukuktan, demokrasiden bahsediyoruz?
ben buna kıçımla gülerim.
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=980644&Date=17.02.2010&CategoryID=77
Sosyal ağlarda paylaş

Bir Erzincan'lı ve hala Erzincan'da yaşayan biri olarak İlhan Cihaner konusunun irtica ile savaşan müthiş insana indirgenmiş olmasını, sizin bunu yemiş olmanızı da ben anlayamıyorum. Ne kadar anlatsam boşuna sizi ikna edemem. Kinlenmişsiniz bir kere ama Erzincan'da dönen alaverenin, dalaverenin haddi hesabı yok. Siz Cihaner beyefendiyi irtica ile savaşan büyük insan olarak görmeye devam edin.

Tayyip Bey senelerdir inanları kendi çıkarları için nasıl sömürüyorsa bu kesimin sizlere yaptığı da farklı değil.

Bone said:

boşverin arkadaşlar
bir plan kurulmuş, saat gibi çalışıyor.
10 yıldır darbe yapmayı bile becerememiş bir "darbe çetesi" var ortada.
ergenekon davasındaki yanlışlıkları, hataları ve çelişkileri istediğiniz kadar kanıtlayın, ergenekonu savunanları ikna edemezsiniz.
çünkü bunlar demokrat parti ve refah partisi zamanında orduya kinlenmiş kişiler. kinlenmişler ve şimdi onun acısını çıkartmaya çalışıyorlar.

Erzincan başsavcısı İlhan Cihaner, İsmail Ağa cemaatiyle uğraştığı için Erzurum'dan bu dosya "silahlı örgüt dosyalarına biz bakarız" denilerek zorla alınıyor. adam "iyi de ben bunlara silahlı örgüt demedim ki" dese de, "aa hakkaten silahlı örgüt değillermiş" bahanesiyle, "görevi kötüye kullanmak, tehdit ve iftira" sebebiyle Erzurum Başsavcısı Osman Şanal emriyle "ergenekon terör örgütüne üye olmaktan" tutuklanıyor.

ve biz halen hukuktan, demokrasiden bahsediyoruz?
ben buna kıçımla gülerim.
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=980644&Date=17.02.2010&CategoryID=77
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

İlhan Cihaner'in irticayla mücadele eden büyük insan olduğunu iddia etmedim,
ama rahatsız etmiş demek ki.

Bone said:

Erzincan başsavcısı İlhan Cihaner, İsmail Ağa cemaatiyle uğraştığı için

Alenen dememiş olsan bile kastedilen bu. Rahatsızlık derken burada içinde yaşanılanları bilmemle alakalı bu konu. İlhan Cihaner davası İsmail Ağa cemaatine indirgenemeyecek bir olay. Dediğim gibi neler var neler...
Sosyal ağlarda paylaş

ortada savcının bir davası var. eğer bu davada dalavere varsa ona göre inceleme yaptırırsın.
ama sırf dalavere var diye erzurum başsavcısının davayı önce "bunda silah örgütü yazıyor" diye istemesi, erzincan başsavcısının "ben öyle bir şey demedim" demesine karşın erzurum başsavcısının "bunda silahlı örgüt suçlaması yokmuş, sen bana karşı evrakta sahtecilik yaptın" diyerek adamı ergenekondan tutuklamasını haklı çıkarmaz.
hani iddia ettiğin gibi bir dalavere varsa, böyle bir dalavere çevrilmesini normal kılmaz.

ergenekon'un nasıl bir yanıltmaca olduğunun ispatıdır erzurum başsavcısının yaptıkları.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...