Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rurouni Kenshin the movie

Thraine_Numeheru

Öne çıkan mesajlar

kenshin tv serisi mükemmeldi, mangasını okumadım ama aksiyon hareketleri, seslendirmeler felan mangasında olmayacağı için tv serisi, serinin geri kalanlardan daha iyiydi.
hatta o kadar iyi bir dizi ki, zamanında paticik tayfası olarak kanal d'de yayınlanırken bile heyecanla takip ediyorduk.

yeni filmi izledim.
filmi anime kadar mükemmel değil.
anime'nin hikayesini özet geçmiş bi nevi. 2 saatlik bir filme bu kadar hikayeyi sığdırmak zor, ama iyi kotarmışlar.
sahneler çok çok iyi,
ama kamera açıları çok kötü,
sahneleri yeterince hissettirememişler o yüzden.
bir de kenshin'in insan üstü hızını iyi yansıtamamışlar, amazing spider-man gibi bir bütçe ve ekip olmadığından normaldir elbette.

filmde bıyıklı polis çok çok çok iyi, kaoru, megumi, sanosuke, jine udo çok iyi. yahiko kostüm ve yüz iyi de, karakteri oturmamış, çok pasif kalmış. kenshin epey zayıf geldi bana, o komik yüzüyle ciddi yüzü arasında geçişleri yeterince hissettirememişler, çok monoton mimikleri var gibi geldi, boynu bükük hareketini sevmedim. ama filmin yıldızı elbette saito idi.

filmin en etkileyici kısmı şuydu:

http://i.imgur.com/jgRuP.jpg

"You tame a man with money, you tame a dog with food, but there is NOTHING that can tame a Wolf of Mibu"

karizmanı yiyim saito
Sosyal ağlarda paylaş

Ben filmi izlerken animeyi bayağı bayağı unuttuğumu farkettim. Şu işsiz dönemimde baştan bir girişeyim diyorum.

Bu arada Saito'yu iyi yansıtamamışlar hiç. Ama zaten japonların kahramanları amerikan kahramanları gibi kolayca yansıtılabilir değiller. Hele japonlar oynadığında daha da zorlaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

yüzü olmamış olabilir de karakteri %100 cuk diye olmuş.
olmamış diyen de tatava, bir ara sokak sushi dükkanında kenshin izlemişliği yoktur mesela.

olmamis bence cok fazla araya girici olmus.
Lan olumden kurtulup kenshinlere 6 ay hayattayim ben diye haber vermeyen adamdan bahsediyoruz burda. Gelmis kenshine senin yuzunden oldu bunlar bak demedi deme havasi cekiyor

o cool ne dusman ne dost tavirlari kalmamis.
Sosyal ağlarda paylaş

allah aşkına saito nun nesi olmuş kaporta tamircisi gibi sürekli ağzında bi sigara abuk subuk mimikler hareketler tip desen film ilerledikçe düzelmeye çalışıyo ama cık toparlıyamıyo . karakter desen sürekli "bak olum öldür olum , bak öldürmedin böle oldu eziksin büzüksün" diye ortalıkta dolanan bi saito var yok bence saito hiç olmamıştı
Sosyal ağlarda paylaş

bence siz kenshin dizisini unutmuşsunuz ya da rurouni kenshin filmi diye başka bişi izlemişsiniz.

karakter aynı karakter, emin ve sağlam adımlarla ilerliyor sürekli, dizideki gibi kenshin'in "katil" dönemlerine geri dönmesi için uğraşıyor, ağzında sigarasıyla geziyor, paladin vari bir tavrı var, shinsengumi olduğunda da polis olduğunda da devletin koruyuculuğunu üstleniyor felan.

karakter olarak gayt olmuş adam.
ha yüzü dizideki gibi değil derseniz o tamamen ayrı mesele...
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi Saito benim favori karakterim resmen başarısızlık örneği var.Saito ve Yahiko karakter olarak tam yansıtılamamış.Megumi ve Saito tip olarak yansıtılamamış film boyunca çok sırıttılar.Bunun dışında iyiydi fakat Kenshini Kenshin yapan öğeleri tamamen atlamışlar.Ne tanrısal hızı yansıtabilmişler, ne kılıç stilinde ki hayvani gücü yansıtabilmişler ne de arada ki espirileri yansıtabilmişler.Ha filmi beğendim mi evet izlenebilir.İzlediğim en sağlam live action filmlerinden birisi ve 2. filmi kesinleşmiş
Sosyal ağlarda paylaş

kenshin menşin bilmeyen biri olarak izledim
yer yer oyunculuk rezalet geldi bana, belki senaryo kötü yazıldığı içindir bilmiyorum ama durduk yerde gülümseyip "hehe çaydanlık" tarzı şeyler vardı, sanırım anime'de daha komik oluyordu bunlar fakat filmde olmamış

atmosfer genel olarak güzeldi, mekanlar falan tatlıydı.

dövüş sahnelerinde sürekli bir gizleme vardı nedense, yani bir şeyi de tam olarak göremedim şahsen. tam "aha süper şeyler olacak" derken cutcutcutbişeyfsdg diye geçiştirmişler sürekli. hani yine burda da belki anime tarzına yakın bir şey olsun istemişlerdir diye tahmin yürütüyorum, ama ben beğenmedim. bi tane dövüşü de şöyle temiz bi şekilde izleseydik güzel olurmuş

konuyu özet geçmek zorunda kalmışlar sanırım ama genel hatlarıyla beğendim, belki animesini de izlerim çok sıkıldığım bi ara

ayrıca saito saito demişsiniz ama filmde o kadar yer tutmuyordu ki niye üzerine bu kadar konuştuğunuzu bile anlamadım, demek ki orijinal hikayede baya yer tutan bi karakter kendisi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 11 ay sonra ...
Saeros said:

kenshin menşin bilmeyen biri olarak izledim
yer yer oyunculuk rezalet geldi bana, belki senaryo kötü yazıldığı içindir bilmiyorum ama durduk yerde gülümseyip "hehe çaydanlık" tarzı şeyler vardı, sanırım anime'de daha komik oluyordu bunlar fakat filmde olmamış

atmosfer genel olarak güzeldi, mekanlar falan tatlıydı.

dövüş sahnelerinde sürekli bir gizleme vardı nedense, yani bir şeyi de tam olarak göremedim şahsen. tam "aha süper şeyler olacak" derken cutcutcutbişeyfsdg diye geçiştirmişler sürekli. hani yine burda da belki anime tarzına yakın bir şey olsun istemişlerdir diye tahmin yürütüyorum, ama ben beğenmedim. bi tane dövüşü de şöyle temiz bi şekilde izleseydik güzel olurmuş

konuyu özet geçmek zorunda kalmışlar sanırım ama genel hatlarıyla beğendim, belki animesini de izlerim çok sıkıldığım bi ara

ayrıca saito saito demişsiniz ama filmde o kadar yer tutmuyordu ki niye üzerine bu kadar konuştuğunuzu bile anlamadım, demek ki orijinal hikayede baya yer tutan bi karakter kendisi.

Ova'ları izle, animesine sabrın yetmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...