Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

'Atatürkçü olmayı hakaret sayarım'

Loxias

Öne çıkan mesajlar

arkadaş adam öyle bi köklemiş ki bunlara bırak 100 yılı 10000 yıl geçse gene gitmeyecek bu kuyruk acısı. helal olsun valla tarihte iz bırakmak diye buna derim ben.

atatürk konusu resmen turnosol kağıdı, bu topicte de dökülmüş bütün yetersizler ortaya. yeter ki biri saldırma fırsatı versin, üstü kapalı da olsa yazıp rahatlıyorlar. ne koymuş adam be.

atatürk'ün eksik kaldığı noktalardan biri yeterince temizlik yapmaması, insan sevgisinden kaynaklanıyo o da. bunların babalarını dedelerini temizleseydi böyle insan artıklarıyla uğraşmayacaktık işte. ne yapalım, buna da şükür.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Osmanlı gibi övünülecek bir çok yanı olan bir tarihe sahipken bununla övünmezsen o işin sonu genelde yabancılaşma, batılılaşmaya çalışma ve sahte bir aydın olmaya gider. Kıl kıl tipler nasıl türüyor sorusunun cevabı bu.

Osmanlı tarihinin insana kıvenç duyduracak bir çok yanı var. Bunlarla beraber madem çok iyiydi neden tutunamadı soruları ile gelen birçok araştırma ve ders çıkarma imkanı da var.

osmanlıyla övünmek ayrı, bunu saplantı hale getirmek ayrı.

adamlar spartacus dizisi çeviriyor iyi güzel, ama "istanbul since 1453" diye diye etrafta dolaşmak bambaşka bi kafa.
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

en azından medeniyet götürdük ayılara

saplashaman said:

avrupa diyorsun medeniyet diyorsun ya,medeniyet eğer zenginlikse onu tartışalım,yoksa emin ol doğadaki hayvanlar avrupalılardan daha medeni

haha "AVRUPALILAR TUVALETTE POPOLARINI YIKAMIYORLAR!" zihniyeti.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Aket-Atum said:

Osmanlı gibi övünülecek bir çok yanı olan bir tarihe sahipken bununla övünmezsen o işin sonu genelde yabancılaşma, batılılaşmaya çalışma ve sahte bir aydın olmaya gider. Kıl kıl tipler nasıl türüyor sorusunun cevabı bu.

Osmanlı tarihinin insana kıvenç duyduracak bir çok yanı var. Bunlarla beraber madem çok iyiydi neden tutunamadı soruları ile gelen birçok araştırma ve ders çıkarma imkanı da var.

osmanlıyla övünmek ayrı, bunu saplantı hale getirmek ayrı.

adamlar spartacus dizisi çeviriyor iyi güzel, ama "istanbul since 1453" diye diye etrafta dolaşmak bambaşka bi kafa.

ciddimisin abi bu söylediklerinde? yahu adamlar rahat rahat kilise açar havra açar,yine barbarız yunanistan medeniyetlerin beşiği diye tabir edilen yerde adamlar bir cami bile açtırmaz,yada ne bileyim senin mantığından gidersek 300 spartalıya inanıyor avrupanın %50 si ya:D adamlar efsanelere inanıyor tapıyor,bizde en azından 1000 yılda 50 kere muhasara edilip alınamamış bir şehri almışız bırakta övünelim yani,
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Ya şu ülkede ırkçı ve faşist olmanın eşiği ne kadar aşağı düştü ona şaşırıyorum. Bakkaldan sigara alırken bile bir anda ırkçı ya da faşist olabilir hale gelicez.

faşizm, marketlerde satılıyor, aldınız mı?

You are extremely fascist. You are a tyrannt looking for more power and control. You are determined to oppress all races other than your own and all other cultural groups. You are violent and you use your military as a means for control.
Sosyal ağlarda paylaş

İyide ozaman dünyanın gidişatı buymuş adamlar gitmişler şehri ele geçirip herkesi öldürmüşler ne var ki bunda?

Ayrıca kutlayan kimseye yakın çevremde denk gelmedim ama kimsenin oh ne öldürmüşüz kahpe bizanslıları helal olsun atalarımıza diye kutladıgını zannetmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

EVIL_DeaD said:

Ardeth said:

Regalya said:

Apoyu paşa yapalım diyen dangalak değilmi bu?

bu olay ne tam olarak haber falan var mı bunla ilgili olarak

http://www.zekirdek.com/forum/247913-zaman-gazetesi-yazarindan-igrenc-teklif-apoyu.html

vay arkadaş senede bir de hawaiye yollasınlar
iç savaş falan mı çıkarmak istiyor bu adam nedir acaba? böyle bir şey yapılsa bu ülke 3e 4e bölünür ama gerçi AKPliler seviyor bölme politikalarını
Sosyal ağlarda paylaş

Kalten said:

İyide ozaman dünyanın gidişatı buymuş adamlar gitmişler şehri ele geçirip herkesi öldürmüşler ne var ki bunda?

Ayrıca kutlayan kimseye yakın çevremde denk gelmedim ama kimsenin oh ne öldürmüşüz kahpe bizanslıları helal olsun atalarımıza diye kutladıgını zannetmiyorum.

onda bir şey var demiyoruz zaten 21.yy da adamların bunu kutlamasının nasıl bir gerzeklik olduğunu söylüyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye'ye baktığımda cidden zaman zaman kendimi eski doğu bloğu ülkelerinden birinde sanıyorum.

tüm milletin kaderini tek bir adama bağlamak, onu tek gerçek kabul ettirmek, putlaştırmak falan filan,

devlet dairesine gidiyorsun her odada posteri asılı, her okulda onun köşesi, heykeli dolu.

eleştirmek yasak, o ne yapmışsa doğru yaptığına inanmak, aynı zamanda yaptıkları için de ona dokunulmazlık zırhı giydiriyorlar, sokakta milleti kurşuna dizdirse masum sayacaklar nerdeyse.

adama adeta tanrı katından bir statü vermişler.

garip olan bunları kozey kore yapınca gülüyoruz eğleniyoruz, kendimiz yapınca adı çağdaşlık oluyor. lol
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlar sunu anlıyamıyacak kadar robotlasmıs , koyunlasmıs yetistiriliyor , sonra da söyleyince analarına küfretmisiz tepkisi veriyorlar.Tarihi büyük adamlar yazmaz o adamlar da döneminin maddi sartlarının , düsüncelerinin yaratımıdır ve konjonktür olgulasınca ilerlemenin aktörlerinden biri olurlar.Yeniligi getirmezler yeniligi izlerler
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

türkiye'ye baktığımda cidden zaman zaman kendimi eski doğu bloğu ülkelerinden birinde sanıyorum.

tüm milletin kaderini tek bir adama bağlamak, onu tek gerçek kabul ettirmek, putlaştırmak falan filan,

devlet dairesine gidiyorsun her odada posteri asılı, her okulda onun köşesi, heykeli dolu.

eleştirmek yasak, o ne yapmışsa doğru yaptığına inanmak, aynı zamanda yaptıkları için de ona dokunulmazlık zırhı giydiriyorlar, sokakta milleti kurşuna dizdirse masum sayacaklar nerdeyse.

adama adeta tanrı katından bir statü vermişler.

garip olan bunları kozey kore yapınca gülüyoruz eğleniyoruz, kendimiz yapınca adı çağdaşlık oluyor. lol

garip olan amerikalılar kendi bayraklarını her yere asabiliyorlar, kimse bişi demiyor,
ama biz yapınca putlaştırmak oluyor, faşizm oluyor, ulusalcılık oluyor lol.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...