Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

'Atatürkçü olmayı hakaret sayarım'

Loxias

Öne çıkan mesajlar

saplashaman said:

marty hiç kimse bu ülkede en azından eline silah alıp 100 tane masum yavruyu ördek avlar gibi avlamadı şimdiye kadar değilmi?

bizansın ahlaksızlığını almadan önceyi mi soruyon yoksa sonrayı mı, cevap ona göre değişiyor
Sosyal ağlarda paylaş

turk tarihinin zirvesini su an yasadigimiza katiliyorum ben de. ataturkcu olmayi kendine hakaret saymak cok sacma. ki bunun neden soylendigi belli. bir kelimenin anlamini ona inananlarin/destekleyenlerin davranislari belirlemez. burada bile bircok insanin bunu kabul etmis olmasi beni sasirtti.
Sosyal ağlarda paylaş

Çiller'in danışmanlığını yapan adam olmasın zaten Atatürkçü. zaten Atatürkçüler yalvarıyordu kendisine gel ol diye, şimdi bu açıklamadan sonra hepsi hüsrana uğradı.

Zamanın ülkücüsünün geldiği hallere bak.Memleketin sorunu 19 mayıslar, 23 nisanlar değil. Omurgasız insanlar. Dönemine göre yaşayan, her yola gelen, güç müptelası yalakalar. Fonksiyonsuz eşini zamanında AKP den milletvekili yaptırdı gördük ne kadar boş olduğunu. bi ara orduyu dağıtmayı bile teklif etmişti kendisi. bi 2-3 sene sonra milli savunma danışmanı bile olur kendisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Vala hamsilipilav o icinin gittiği batı medeniyetinin 80 yıldır zihnini mikemedigi ender adamlardan biriyim bana ona göre cevap verirsen svinirim,çünkü bana istediğin kadar anlat,en azından sömürge düzenini kurmuş olan Avrupa'nın afrikayı ne hale getirdiğini senin gibi avrupalılara sorarak değilde afrikalılardan öğrenme zekasına sahibim.
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

marty hiç kimse bu ülkede en azından eline silah alıp 100 tane masum yavruyu ördek avlar gibi avlamadı şimdiye kadar değilmi? yada nesli kesilsin diye boşnak kadınlara tecavüz eden sırp askerlerinin yaptıklarını yapmadı,yada ne bileyim savaş sonrası almanyasında çocuklarına bir ekmek götürebilmek için,amerikan askerlerine içi kan ağlayarak kendini peşkeş çeken alman kadınlarına yapılan zulmü yapmadı bu millet hiç kimseye avrupa diyorsun medeniyet diyorsun ya,medeniyet eğer zenginlikse onu tartışalım,yoksa emin ol doğadaki hayvanlar avrupalılardan daha medeni

ne zenginlikten bahsettim ne de avrupa dedim.
savas zamanı olan seyler ya da ruh hastasının tekinin yaptıgı katliamla da hic bir alakası yok su an konustugumuz seyin.
konu pislikleri ortaya dokmekse bizim de kimseden asagı kalır yanımız yok. ailesini oldurdugun cocugu alıp asker olarak yetistirmek mesela hic hos bisey degil.

medeniyet karsılastırıcaksan en basitinden tsunami sonrasi japonyada insanların sıraya girerek gidip yiyecek erzak falan almasıyla bizim deprem bolgesine giden yardımların onunun kesilip yagmalanmasını karsılastırabilirsin.
onu gectim yılbasında cıkan rezillikler insanımızın medeniyet seviyesini ortaya koyuyo en basidinden.
tabi bu kadar genellememek de lazım. yazdıgımı okuyunca ben utandım. bizim insanımız cok cesitli. en ayısı da var, dunyaya medeniyet ogreticek insanlar da var.
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

Vala hamsilipilav o icinin gittiği batı medeniyetinin 80 yıldır zihnini mikemedigi ender adamlardan biriyim bana ona göre cevap verirsen svinirim,çünkü bana istediğin kadar anlat,en azından sömürge düzenini kurmuş olan Avrupa'nın afrikayı ne hale getirdiğini senin gibi avrupalılara sorarak değilde afrikalılardan öğrenme zekasına sahibim.

e be zeka küpü arkadaşım bak bir kez daha bana saçma sapan alakasız bir etiket yapıştırdın batıya içim falan gitmiyor 80 yıldır zihnim mikilmiş falan da değil ama verdiğin örneğe göre o kadar alakasız ve saçma sapan bir örnek ki anlatamam keşke alakalı örnek verme zekasına sahip olsan biraz da.

Avrupalılar Emperyalizm ve Kolonicilik yapmış neymiş o yüzden medeni değillermiş şimdi he oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

niyeki bone saydığın şahsiyetlerin hepsi ittihat ve terakkinin emir erleri değilmiydi zamanında :) neyse bu konu uzar ağır tartışma çıkmasın kimsenin kalbini geçmişte kalmış ve ölmüş insanlar yüzünden (en azından benim için)kırmak istemiyorum ve herkesin fikrine de saygı duymak gibi bir düşüncem de yok..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...