Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Domain adresi almak

Karasakal

Öne çıkan mesajlar

KHaRoN said:

aquila said:

godaddy'i protesto ediyoruz, ordan alma.

http://techcrunch.com/2011/12/23/godaddy-no-longer-supports-sopa/

gerci protestonun durmasina sebep degil ama, bir gelisme.

kacirmisim ben, neden protesto ediliyor? tam da hosting almayi dusunuyordum afshffafs
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
godaddy den almıyoruz artık evet.

hem leş bir kurum hem de son dönemlerde aldıkları kararlar ile istikrarsız bir tutum sergilediler.

SOPA'yı destekliyor idi godaddy

ABD'de başta Holywood olmak üzere yapımcı firmaların desteklediği SOPA'nın yasalaştırılması için destek verdiler. SOPA (Stop Online Piracy Act) dediğin eğer yasa haline gelir ise INTERNET bitecek. Bildiğin her türlü hareketin izlenecek, özgürlük namına bir şey kalmayacak...vb...

protesto ile karşılaşınca ve insanlar domain'leri başka yere alıcaz diyince doğrudan destekliyen firmalar listesinden çıktılar lakin halen daha masa altından destekliyorlar.

bir günde 21000 domain kaybettiler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Stop Online Piracy Act kabus gibi bir şey. Resmen sopayla döve döve interneti öldürecekler.

Korsanla karşı mücadelenin yolu bilgilendirme ve kullanılabilir, iyi alternatifler sunmadan geçiyor. Grooveshark gibi filan bu iş üzerinden para kazanan siteleri kapatacak, kişileri mahkemeye sürükleyecek bir sistem çıkarsınlar yeter bence, ötesini kontrol etmek bir işe yaramaz zaten. Usenet kullanırken SSL ile doğrudan bağlanıyorsun mesela, hayatta önüne geçemeyecekleri gibi kullananları da yakalayamazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

06/08/2006 adresinde üye olmuşum alantron'a 2011 yılına kadar 11 adet domain almışım, 4 tane başarısız backorder talebim olmuş...
kredi kartı ile alışveriş yapiyordum paypal yeni eklendi şimdiye kadar gram sorun yaşamadım :)
tabi senin tercihin zorla git buradan alışveriş yap diyemem :)
Sosyal ağlarda paylaş

bitek bu konu cıktı arayınca sopa ile, sırf bu habere yenı konu acmak istemedim, onu mevzuyu daha yakıdanna takip eden emek verip anlatarak yazıcak biri acarsa daha sağlıklı olur.

http://www.businessinsider.com/the-largest-game-companies-in-the-world-have-dropped-their-support-for-a-bill-the-internet-hates-2011-12
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...