Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tsk uçakları şırnak uludere'de kaçakçılık yapan konvoyu vurdu.

Hao

Öne çıkan mesajlar

bu kadar dezenformasyon olan medyada da ölenlerin gercekten terörist mi,terörist e logistik destek saglayan kacakcı mı,yoksa kendi halinde bir kacakcı mı oldugunu hic bir zaman öğrenemeyecegiz,bu gibi benzer aydınlanmamış olaylarla dolu t.c. tarihi,oysa adam gibi bir komisyon kurulsa araştırılsa devlet tarafından muhalif sesler de susar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

ölenlerin isimleri

seyit enç, özcan uysal, m. ali tosun, yüksel ürek, salih ürek, nadir alma, mehmet encü, nevzat encü, hamza encü, şervan enmcü, cemal encü, osman encü, şıvan encü, bilal encü, mahsum encü, salih encü, haki encü, serhat encü, adem and, savaş encü, çetin encü, selahattin encü, bedran encü, hüseyin encü, aslan encü, cevat encü, erkan encü, selman encü, zeydin encü, orhan encü, fadıl encü, vedat encü, cihan encü, fikret encü, hüsnü encü, erkan encü.

aralarından birkaç kişiye facebooktan baktım var yani encü aşireti mi ailesi mi her neyse.

legal değilse silinsin

https://www.facebook.com/bilal.encu

ölenlerden birkaçı.

legal değilse silinsin

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001515301488
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu kaçakçı olunca melek mi oluyor, o da suç ve dur ihtarına uymazlarsa onları da vurursun. Silah, mazot, toz veya başka bir şey olması olayı değiştirmiyor fazla.

Gece karanlığında 50 kişilik bir grup mayınlı ve yasak arazide takılıyorsa elbet sonuçlarına katlanır.

Ve 50 kişi nedir? Hangi kaçakçı grubu 50 kişi birarada dolaşır, 2x40 raid yapsalarmış bari.
Sosyal ağlarda paylaş

xieon said:

Daha ölenlerin tam olarak kim olduğu bilinmiyor terörist adını yapıştırdın adamlara ne boş bir adamsin ya keşke o 30 kişi değil de sen ölseydin. Nasılsa forumda ölenin ardından ooh haketmiş diyebiliyoruz. Yıllardan beri paticik ilk kez bu kadar kötü bir seviyeye düştü. Ne adamlar varmış insan demeye utanırsınız.

DoGMeaT said:

beni burda üzen,ölünün arkasından konuşulmaz diye bir anlayışın hakim olduğu kültürün aydın çocuklarının terörist olmadıkları ortaya çıkan adamlara "ama kesin teröriste yardım ediyorlardır" diye bir yafta yapıştırıp bu ölümleri kraldan çok daha kralcı bir tavırla meşrulaştırması.

iyi de oh olsun demiyoruz ki Demirtaşın şehit haberlerine halay çektiği gibi?
durum değerlendiriyoruz, ve TSK yı haklı buluyoruz.
Ha ben özellikle, TSK ya karşı yapılan suçlamalara cevap veriyorum orda burda, birilerinin savunması lazım cunku.

tekrar söylüyorum, bu insanlar suçsuz olsalar dahi bu olayın sorumlusu pkk dır. Başka birşey değil,
evet öldüler, çünkü PKK yıllarca bu tarz insanları kullanarak benzer hareketleri yaptı ve bu önlenmeyen hareketler acı sonuçlar doğurdu.

Sonra ne dedik? tsk neden engel olmuyor dedik. Al işte engel oldular, ve tsk nın yaptığı açıklamaya göre aldıkları istihbarat bu insanların pkk destekçisi olduğu yönünde.

Zil takıp oynamıyoruz tabiki, ama eğer teröristseler benim için rakamdan fazla değiller kimse kusura bakmasın.
Değillerse, Allah rahmet eylesin, kahrolsun pkk tatavası yaparız.

Şu olaya kalkıp canlı canlı ve gerçekten masum olanlar insanlar belediye otobüsünün içinde yanarken ki verdiğimiz tepkiyi vermemeizi beklemeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

yani hatayda,artvinde kaçakçılık yapanlar normal kaçakçı
ama güneydoğulu isen
vanlı,şırnaklı,ığdırlı,hakkarili isen
direk pkk'ya yardım eden kaçakçısın

tabi tabi

/golfclap

gerci onceden de verilmis ama
said:
Genelkurmay 20’den fazla kişinin yaşamını yitirdiği olayla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

1. Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesi harekatı, TBMM tarafından 17 Ekim 2007 tarihinde kendisine verilen ve birer yıllık sürelerle yenilenen yetki gereği sürdürülmektedir.
Uludere'de operasyon

Foto galeri için tıklayın

2. Terör örgütü elebaşılarının son dönemde verdikleri kayıplar için gruplara misilleme talimatı verdikleri ve bu doğrultuda özellikle sınır ötesinde Sinat-Haftanin’e takviye maksadıyla çok sayıda terörist gönderildiği bilgisi alınmıştır.

3. Çeşitli kaynaklardan alınan istihbarat ve yapılan teknik analizler sonucunda, içlerinde örgüt elebaşılarının da bulunduğu terörist grupların bölgede bir araya geldikleri ve sınır hattındaki karakol ve üs bölgelerimize yönelik saldırı hazırlığı içinde oldukları anlaşılmış ve ilgili birlikler ikaz edilmiştir.

4. Geçmişte bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırılarda, teröristlerin, kullandığı ağır silah, cephane ve patlayıcıları yük hayvanları ile Irak’tan getirerek sınırdan içeri soktukları, teslim olan terörist ifadelerinden bilinmektedir.

5. Bölücü terör örgütü mensuplarının, Irak Kuzeyinden gelerek hududumuza yakın karakol ve üs bölgelerimize eylem yapacağına dair istihbaratın artması üzerine, keşif ve gözetleme gayretleri sınır boylarında artırılmıştır. Bu kapsamda, 28 Aralık 2011 günü saat 18.39’da, Irak sınırları içinde hududumuza doğru bir grubun hareket halinde olduğu İnsansız Hava Aracı görüntüleri ile tespit edilmiştir.

6. Grubun tespit edildiği bölgenin teröristler tarafından sıkça kullanılan bir yer olması ve geceleyin hududumuza doğru bir hareketin tespit edilmesi üzerine hava kuvvetleri uçakları ile ateş altına alınması gerektiği değerlendirilmiş ve saat 21.37-22.24 arasında hedef ateş altına alınmıştır.

7. Olayın meydana geldiği yer, bölücü terör örgütünün ana kamplarının konuşlu olduğu, sivil yerleşim bulunmayan, Irak kuzeyindeki Sinat-Haftanin bölgesidir.

8. Olay hakkında idari ve adli inceleme ve işlemler devam etmektedir.

vanlı şırnaklı ığdırlı hakkarili olduklarını anladık vurduk demiyo. 7.maddeye bak ozellikle. sonra 2,3,4,5,6 yı tekrar oku. 8 i de okuduktan sonra en basa doner tekrar okursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Radikal said:

ölen 35 kişi şunlar: Seyit Enç, Özcan Uysal, M. Ali Tosun, Nadir Alma, Adem And, Yüksel Ürek, Salih Ürek,
Mehmet Encü, Nevzat Encü, Hamza Encü, Şervan Encü, Cemal Encü, Osman Encü, Şıvan Encü, Bilal Encü, Mahsum Encü, Salih Encü, Haki Encü, Serhat Encü, Savaş Encü, Çetin Encü, Selahattin Encü, Bedran Encü, Hüseyin Encü, Aslan Encü, Cevat Encü, Selman Encü, Zeydin Encü, Orhan Encü, Fadıl Encü, Vedat Encü, Cihan Encü, Fikret Encü, Hüsnü Encü, Erkan Encü.

Allah rahmet eylesin de sanırım bizim aptal liberallerden başka pek yaslarını tutacak kalmamış o ailenin.
Sosyal ağlarda paylaş

http://maps.google.com/maps?hl=en&gs_upl=7174l7174l1l7830l1l1l0l0l0l0l444l444l4-1l1l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1280&bih=857&q=37%C2%B0+19'+32.90%22+N+42%C2%B0+43'+18.16%22+E&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x40093554001c6b99:0x15bd9d5286a61848,%2B37%C2%B0+25'+30.99%22,+%2B42%C2%B0+48'+21.80%22&ei=NHr8TpSFL9SFhQe-lpjWAQ&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CBwQ8gEwAA

bombalanan yer A ile isaretli yerin TR guneyi, ırak tarafı.

bu riski goze alarak bu isi yapiyorlar, PKK'ya vergi veren adamlardan bahsediyoruz. mayinli araziden geciyorlar her gidip gelislerinde...
Sosyal ağlarda paylaş

insanları kategorize etmeyi ne kadar cok seviyosunuz

ulusalcinizi liberalinizi yesinler 10 sene once su kelimeleri kullanan kac kisi vardi

abi kim nerden bilecek 50 kisi gorursen vurursun bu kadar basit,
uydu coban oldugunu gostermiyo kimsenin. olan olmus, kursuna dizmediler ki adamlari. sanki adamlarin evini bombaladilar da, katliam oldu....
Sosyal ağlarda paylaş

adamların masum oldugnu nerden bılıyorsun?
bi bok falan yemedik, alınan istihbarat doğrultusunda potansiyel bir tehditi ortadan kaldırdık.

ya neden kimse bu kadar insanın normal sınırdan geçmek yerine oradan gitmesine takılmıyor?

öyle bir hale gelmiş ki anasını satayım, güneydoğuluysan sanki herşey yasal sana.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Şırnak'ın Uludere ilçesi'nin sınır kesiminde hava operasyonunda 35 kişinin ölmesinin ardından Diyarbakır ve Yüksekova olaylar çıktı. Göstericilerle güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşandı. Güvenlik güçlerinin göstericilere müdahale etmemesini isteyen BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, ‘Bırak vatandaş biraz yürüsün. Molotof atıyor, bırak atsın. Attığı dükkan kimin benim dükkanım. Emniyet bu kadar yakına girmesin, uzaktan kontrol etsin, vatandaş biraz deşarj olsun’ dedi. Bu arada Taksim'de de toplanan yüzlerce kişi oturma eylemi yaparak olayı protesto ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ben son mesajımı atacağım bu konuda.

beni rahatsız eden olay en başından beri sınır kaçakçılığı yaptığı için pkk'lı yaftası yiyip ölümü hak ettiğini düşündüğünüz insanların olabilmesi.

duygusal gelişimini tamamlayan bir insan bu kadar kolay ölüm hükmü veremez,ama sanırım oyunlarda milyonlarca npc öldürmenin bizi getirdiği nokta bu,ölüme karşı bu kolay,bu duyarsız yaklaşım.

ben ölenler pkk'lıdır değildir demiyorum.
konu bu değil.
Sınır kaçakçılığı yaptığı için bir insanın ölümü hak etmediğini düşünüyorum.

benim tepkim konsepte,olayın metasına,siz küçük şeyler hakkında tartışmaya devam edebilirsiniz isterseniz.tsk'nın yayınladığı maddeleride hatip edip durabilirsiniz.ölen köylülerin aynı zamanda pkk'lı olduğu sizi rahatlatacaksa,vicdani mastürbasyonunuz iyi gidiyo demektir.
şimdi o ölen köylülerin yarısı pkk'lı,yarısı nötr'se,abileri babaları amcaları parçalara ayrıldıktan sonra nötr olanlar acaba hangi tarafa sempati duyacak,bunuda düşünebilirsiniz isterseniz.

şayet pkk , mazot kaçakçılığı yaparken öldürülen köylülere spam bot gibi "pkklıdır" diyebilmenizi sağlıyabilmişse zaten,kazanmışlar abi.
siz hakkariyi ığdırı verin yada vermeyin önemli değil,ülke zaten bölünmüş.
artık sanal çizgilerinizi nerden çekerseniz çekin,taraflara ayrılmış zaten ülke.bunu siz kabul ediyorsunuz.

hepinizi gelecekte daha fazla sağ duyuya,ve analitik düşünmeye çağırıyorum.

saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

olmasa iyiymiş ve tabii ki bu konu araştırılmalı ve bu insanların terörist değil kaçakçı olduğu bilindiği halde vur emri verildiyse gereği yapılmalı; ama hepsi bu kadardır.

ihmal çıkmazsa işin sonunda, her gayri meşru işte olduğu gibi dağlardan kaçakçılık işinde de kelleyi koltuğunun altına almıştır zaten insanlar.

israil ile arada alaka kurmaya çalışan bazı hıyarağları çıkmış gazete yorumlarında gördüğüm kadarıyla. o hıyarağlarına söylemek istediğim şey şu: ne zaman tsk uçaklarla diyarbakırda'ki çocuk hastanelerini bombalar ya da işgal ettiğimiz bir ülkenin bile sularında olmayan gemileri basarsak o zaman karşılaştırın istail ile bu olayı.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

ben son mesajımı atacağım bu konuda.

beni rahatsız eden olay en başından beri sınır kaçakçılığı yaptığı için pkk'lı yaftası yiyip ölümü hak ettiğini düşündüğünüz insanların olabilmesi.

duygusal gelişimini tamamlayan bir insan bu kadar kolay ölüm hükmü veremez,ama sanırım oyunlarda milyonlarca npc öldürmenin bizi getirdiği nokta bu,ölüme karşı bu kolay,bu duyarsız yaklaşım.

ben ölenler pkk'lıdır değildir demiyorum.
konu bu değil.
Sınır kaçakçılığı yaptığı için bir insanın ölümü hak etmediğini düşünüyorum.

benim tepkim konsepte,siz küçük şeyler hakkında tartışmaya devam edebilirsiniz isterseniz.tsk'nın yayınladığı maddeleride hatip edip durabilirsiniz.

şayet pkk , mazot kaçakçılığı yaparken öldürülen köylülere spam bot gibi "pkklıdır" diyebilmenizi sağlıyabilmişse zaten,kazanmışlar abi.
siz hakkariyi ığdırı verin yada vermeyin önemli değil,ülke zaten bölünmüş.
artık sanal çizgilerinizi nerden çekerseniz çekin,taraflara ayrılmış zaten ülke.bunu siz kabul ediyorsunuz.

hepinizi gelecekte daha fazla sağ duyuya,ve analitik düşünmeye çağırıyorum.

saygılar.

Analitik düşünmeye çağırıyorsun ama burada analitik düşünemiyorsun.

Bu insanların teröristleri destekliyor olma ihtimalleri yüksek,
bunun düşünmemizin ( mitin ve tsk nın ) sebebi bundan önceki olan olaylar.

oh ne güzel ölmüşler falan da demiyoruz, çarpıtıyorsun. Sadece insanlar konuda en son suçlanacak tarafı direk önlerine alıyorlar.
Evet bir insan sınır kaçakçılığı yaptığı için ölümü haketmiyor
Hiç bir insan hiçbir şekilde ölümü haketmiyor, dağdaki teröristte aslında ölümü hak etmiyor? teslim alınabilir sonuçta.
Ama ölüyor insanlar, ve bu olayda suçlu olacak 3 tarafa var
1- pkk - sebepleri bariz
2- ölen insanlar, boğaz köprüsünden atlayan adamın ölümünde denizi suçlayamazsın.
3- istihbaratı sağlayan birimler ki, en az suçlu olan insanlar bunlar.

Ayrıca şöyle bir durum var,
Biz aman vah vah dedikçe, birileri tetiği çekmetekte tereddüt edicekler. Acı ama gerçek, ortada bir kavga var ve bir taraf galip gelmedikçe daha fazla insan zarar görücek.

Ben de severim genç kızlar gibi barış söylemlerini, ama hayat her şeyin iyisini dilemekten ibaret değil. Bir şeylerin değişmesini istiyorsan, bir şeyler yapacaksın.
Ne o olsun ne bu olsun. TSK böyle agresif davranmazsa, bundan sonraki olacak asker katliamında suçlanacak taraf onlar olacak
birileri ölecek, bu bir kesinlik. Ve biz, bizi koruyan tarafın yaşamasını daha fazla istiyoruz.

ha hala anlamadıysan, seni bob marley ve tayfasına havale ediyorum, bol bol gogo çekip hiçbir şey yapmadan dünyanın pespembe olmayı diler, hiçbir şey yapmadan "0" faydayla ve yok olur gidersiniz. Sizin yerinize insanlar ölür.

Saygılar;
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...