Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

izmire yüklenmece

barnacle

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

İzmir'liyim. İzmir'in en güzel yerinde oturuyorum (kanımca.) gezmeli tozmalı güzel bir hayat yaşadım/ yaşıyorum. Öz ve öz Türk'üm, ailemde İzmir'in batısından köken yok öyle söyleyeyim. Yani söyleyeceklerimin alkol düşmanlığı/ Fakirlik/ Kürtlük /Çekememezlikle alakası yok, baştan belirteyim.

İzmirlilerin böyle rakımı içiyorum kafam güzel oluyor o yüzden baya elitim havasına ağır ayar oluyorum. (Not: Hayvan gibi içki içerim, yaftalanmayalım şakirt diye.)

Abi bizim kızlarımız böyle oğlanlarımız daha böyle havalarına da ayar oluyorum.

Türk olmayan gitsin, biz burada mutluyuz burada yaşayan herkes de TÜRKÜM diyecek, rakı içecek, Türkiye'nin geri kalan kısmını küçük görecek beğenmiyorsa gidecek kafasına ayar oluyorum.

Kürtler geldi suç oldu bıdı bıdı laflarına da tilt oluyorum. Ha doğru mu? doğru. Ama senin zihniyetin yüzünden nesillerce aç kalmış kültürsüz eğitimsiz kalmış adamın evini barkını toprağını vatanını zorla bırakıp büyük şehre göç edip bir kısmının yanlış yollara sapmasının suçunu onlara atmanıza da çok fena ayarım.

Y. Özdil okuyup EVET ABİ YA HARİKA deyip facebooktan paylaşma ile sınırlı siyasi görüşlü İzmirlilere de ayar oluyorum.

Göç/ Entegrasyon sorunu sadece Türkiye'de yok. İsviçre'de de var ABD'de de var Almanya'da da var. Bize özgü olmayan bu problemi ele alış şeklimiz çok trajikomik. Ne yazık ki bu kafayla devam edersek İzmir'e gelen Kürt adam da bu ne lan bunlar ne biçim adam deyip çetelerle takılır, gasp yapar, mekan açar sana viskini 30 liradan satar köşeyi döner sen de E ama Kürtler! diye ağlarsın.

Bu elitlik, İzmir'lilik, sosyal medyadan hava atmacılık falan çok yapay, çok çocukça geliyor bana.

Bir İzmir'li olarak, bu kesimden UTANIYORUM.

OH.

tl;dr lolololol.
Sosyal ağlarda paylaş

barnacle said:

forumda antalyalı çok.

sorun değil, dediğim gibi müsait olduğumda acı gerçeği hepsinin suratına çarpacağım. hemen bir kuple atıyorum :

http://www.ensonhaber.com/grup-sekse-sucustu-2011-12-18.html

http://gundem.milliyet.com.tr/70-yasindaki-adamdan-taciz/gundem/gundemdetay/03.11.2011/1458717/default.htm

http://www.haberturk.com/yasam/haber/680308-dananin-dnasi-3-kisiyi-hapisten-kurtardi
Sosyal ağlarda paylaş

barnacle said:

ulaşım ucuz hiç değilse diğer şehirler gibi kıçımızdan kan almıyorlar. izmir > all

ulaşımda çanakkale her ili ezer heralde.
öğrenci 90krş,tek otobüsle istediğin her yere gidebiliyorsun(yada duraklardan yürüme mesafesinde inebilirsin).özel bir hal yoksa otobüsle 30dk'da şehrin bir ucundan diğer ucuna gidebilirsin :)

ayrıca speys +1
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

nasıl olsa deli gibi kürt göç ettiriyorlar izmire abi
onlar her şekil verir...

Patide gördüğüm en başarılı troll postu.

Lyvanna_Dolores said:

Theridone said:

SenariouS said:

nasıl olsa deli gibi kürt göç ettiriyorlar izmire abi
onlar her şekil verir...

Lyvanna_Dolores said:

SenariouS ne yazık ki haklı.
içine ettiler izmirin

Evet, içine ettik izmirin.

aw yanlış anlaşılmaya neden olmuşum içine ettiler derken direk kürtler içine ettiler gibi bi anlam vermek istemedim o cümlede

genel anlamda bi şekilde içine edildi işte
evet değişimden bi hayli rahatsız olduğumuzu bende kabul ediyorum

Çevir kazı yanmasın, closet racist.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...