Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

uçan spagetti canavarına sahtekar desem

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

wastyrx said:

"nutella yerim" said:

blabla

Din olgusunun en kötü yanı ahlak kavramını tekelleştirmesi,din oldugu sürece de bu ötekeleştirme sürekli olacaktır,aids icin aidsliler suclayamayacagın gibi din icin de "aslında din iyi de inananlar kötü,bokunu cıkarıyorlar" demek yanlış fikrimce.

internet gibi herkesin agız ishali olmuşcasına aklına gelen her şeyi yazdıgı bir ortamda bile 2-3 laf bu kadar tepki alıyorsa ortada bir sıkıntı var demektir.

dini duyguları zedelenen arkadaşlardan özür diliyorum sosyal bir deney farz etsinler şu başlıgı.

şurda 2 kelime yazdık yemedigimiz laf kalmadı,yok nick üstünden laf sokmalar,yok imzan şöyle ebeleübele demeler,ne fanatizmimiz kaldı ne ateizmimiz.

günde 5 kere sokakta allah var diye bangır bangır bagırıp da "yav din sanki sacma olabilir" argümanını görünce "dini duyguları zedelenen" arkadaşlardan tekrar özür dilerim,fanatizm yaptım evet eheheh.

Abi ben gelipte bu ateistler ne kadar aptal insanlar, hepiniz cehennemde yanacaksınız lololol diye topic açsam nasıl tepki alırım? Sen gidip arı kovanına çomak sokupta tepki aldığın zaman triplere girmen baya çocukça. Sokağımdaki lamba beni rahatsız ediyordu gittim önce muhtara şikayet ettim sonra belediyeye dilekçe verdim hiç bişi olmadı bende taşla kırdım aazını burnunu lambanın artık yanıp yanıp sönmüyor. Sende git çok yüksek ayarını değiştirin de ezan sesinden rahatsız oluyorsan. Madur olduğuna inanıyorsan mantıklı merciilere başvurarak bu maduriyetini gidermelerini talep edebilirsin. Kimse sana defol git pis münafık demez. Ha gelirde burda trololol yaparsan elbet senin yaptığına karşı gelecek birileri vardır. Baya basit mantık.

cumhuriyeti kuran kadro kurtulamadı şu arapca din / ezan muhabbetinden,benim belediyeye şikayet etmemle kurtulabilecegimi zannediyor musun gerkcekten

bireysel olarak belediyeye vs. gidersem ne olcagını gayet iyi biliyorum,toplumsal olarak örgütlü bir şekilde bu konu üzerine gidilirse de bak yaşanmışı bu

Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

Regalya said:

Myshkin said:

kuranda tek dinleri allah olana kadar saldır da yazıyor?

Hangi bölümünde? :)

islamı yaymak icin bin tane savaş yapıldı benim bildigim,kuzey afrikadan,arabistan yarım adasına,kızıl denizden güney ispanyaya kadar,aaa ama şey de mi,toprak alıp halkın dinine inancına karışılmıyordu

hatta fethedilen yerdeki (ah pardon fetih dedim,topraga katma diyecektim) çok büyük kliseler camii yapılmıyordu.

Soruma cevap değil ki toprak almak feth etmek insalığın başlangıçından beri var?

Insanların gerizekalılığını ve cahilliğini dinden çıkarmayın yahu.
Islam Kuran zorluyo rerörü herp modunda gezmekden ziyade aç googleye bak "Dinde zorlama yoktur" Bakara 256.
Kuran kafalarına vurun zorla döndürün herşey mübah yok kafirleri öldürün yokedin katledin demiyor aç youtubede bile 15000 tane video çıkar kuran öldür diyor şöyle böyle diye.

Şakirtlerde aynı şekilde bak aslan Allah diye kükredi o zaman Allah var yok efenim domatesin içinde Allah yazıyor o zaman Allah var inanın kapı Allah diye cırladı o zaman Allah var bak bunlar işaret hede hüdü (Ki bunların 99% u sahte)
Sen normal bi şekilde açıkla anlat açıkla kaynak ver kendi okusun anlasın inanmayı seçerse seçer seçmezse de sen görevini yapmış olursun ne kasıyorsun yok bulutta Allah var şu var bu var diye hepi fake işaretler göstermeye.
Sosyal ağlarda paylaş

Dayı sokağa çık uçan spagetti canavarını tanıyor musunuz diye bir sor kaç kişi bilecek adını çok merak ediyorum. Madem amacın insanları kızdırayım da eğleneyim, ya da benim acımı anlasınlar(ne acısıysa artık bilemiyorum seni tanımadığım için) değil ise niye gelip buraya topic açtığını sorabilir miyim? Eğer mantıklı bir şey ise ben şimdiden senden çok özür dilerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

Islam Kuran zorluyo rerörü herp modunda gezmekden ziyade aç googleye bak "Dinde zorlama yoktur" Bakara 256.

malesef islam daha çok rererörö şeklinde takılıyor genel olarak, dinde zorlama yok kısmı ise sadece dindar kısma doktrin edilmiş kısmı uygulamada yok öle bişi
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

"nutella yerim" said:

blabla

Din olgusunun en kötü yanı ahlak kavramını tekelleştirmesi,din oldugu sürece de bu ötekeleştirme sürekli olacaktır,aids icin aidsliler suclayamayacagın gibi din icin de "aslında din iyi de inananlar kötü,bokunu cıkarıyorlar" demek yanlış fikrimce.

internet gibi herkesin agız ishali olmuşcasına aklına gelen her şeyi yazdıgı bir ortamda bile 2-3 laf bu kadar tepki alıyorsa ortada bir sıkıntı var demektir.

dini duyguları zedelenen arkadaşlardan özür diliyorum sosyal bir deney farz etsinler şu başlıgı.

şurda 2 kelime yazdık yemedigimiz laf kalmadı,yok nick üstünden laf sokmalar,yok imzan şöyle ebeleübele demeler,ne fanatizmimiz kaldı ne ateizmimiz.

günde 5 kere sokakta allah var diye bangır bangır bagırıp da "yav din sanki sacma olabilir" argümanını görünce "dini duyguları zedelenen" arkadaşlardan tekrar özür dilerim,fanatizm yaptım evet eheheh.

Abi ben gelipte bu ateistler ne kadar aptal insanlar, hepiniz cehennemde yanacaksınız lololol diye topic açsam nasıl tepki alırım? Sen gidip arı kovanına çomak sokupta tepki aldığın zaman triplere girmen baya çocukça. Sokağımdaki lamba beni rahatsız ediyordu gittim önce muhtara şikayet ettim sonra belediyeye dilekçe verdim hiç bişi olmadı bende taşla kırdım aazını burnunu lambanın artık yanıp yanıp sönmüyor. Sende git çok yüksek ayarını değiştirin de ezan sesinden rahatsız oluyorsan. Madur olduğuna inanıyorsan mantıklı merciilere başvurarak bu maduriyetini gidermelerini talep edebilirsin. Kimse sana defol git pis münafık demez. Ha gelirde burda trololol yaparsan elbet senin yaptığına karşı gelecek birileri vardır. Baya basit mantık.

wastryx güzel yazmış +1 demek istiyorum.

ayrıca nutellanın şu topicte ne yapmak istediğini gerçekten anlamadım.

geniş bir kitlesi (en azından din tartışmalarına giren) agnostik olan bir forumdasınız. "dinciler saçımı çekti o yüzden ben de onları eleştircem" demenin en son olacağı yer herhalde burası.
yani zaten harun yahyacı tiplerle dalga geçilen bir yerdi, zaten din dengesi belli bir düzeydeydi, sanki harun yahyacılarla dalga geçermiş gibi islam karşıtlığı yapmaya çalışmayı çok abes buluyorum.

paticikte bir ara din tartışması yasaklanmıştı,
harun yahyacılar gelip burda atıp tutuyor, birileri de onlarla kavga etmeye çalışıyordu.
yasaklandıktan sonra ortalık duruldu, ama tartışmacılar geri dönüp "hepiniz cehennemde yanacaksınız, hayır tanrıya inanan salaktır" gibi tartışmalar alevlenince bir daha yasaklandı din konuları.
şimdi bu topici açmaktaki amaç bu yasağı geri getirmek midir onu merak ediyorum.

özellikle 2010-2011 arası, tanrıya tavır alıp kuul gözükmeye çalışan "yeni tip ateistler" türedi patide, bu topice de akın etmişler.

sürekli aynı tarz topicler açılıyor,
"benim dinimi yaşamama izin vermiyor, her gün 5 vakit ezan okuyorlar, dine inanmayanları öldürüyorlar" gibi tuhaf klişeleri önümüze sürüp fsm muhabbetleri çeviriyorlar.

"bu da mı tesadüf" diyen harun yahyacılar ne kadar saçma geliyorsa,
"halen masal kitabına inanıyorlar"cılar o kadar saçma geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

uçan spagetti canavarına inanıyorum

çünkü bana şimdi vahiy indi
bu postunla beraber sana , isminin altına madalya vercem dedi

bende bastım sosu bastım sosu

üff, açım hala

tanrı yenmez ama, böyle basit önyargıları aşmanız lazım uçan spagetti ile ruhani dünyada buluşmanız için
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...