Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ALES 2011 Sonbahar

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Dün baktıydı bilmiyorum sonra noldu pek konuya hakim degilim ama dün açılmış olacak ki sonuçlara bakmış işte hatun. Ben özel üniversitede tırt bölümü 4 senede bitiremicem diyorum hatun master diyor ilerde evin direği kim olacak belli oldu da umarım başıma çok iş açmam.

Bu gidişle ben çevirmen olup stay home dad olma yolunda ilerlerim anca.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu yükseklisans/doktora olaylarını Ales'e bağlayan sisteme neyse de, onu dikkate alarak yüksek lisans okumak öğrencilerine sesleniyorum.

Bir şeyin lisansüstünü okumak, uzmanlığını yapmak, master olmak, 3-5 tane matematik veya sözel sorusu çözmekle olmaz.

Ales'e hazırlanıp şunu almam gerek diye bakmayın eğitim olayına.

Daha sorun çözümüne yatkın, kafanızda belirli amaç ve hedeflerinizle mülakata çıkarsanız, kimse alese ülese bakmaz.

5 sene sonra kendinizi nerde gördüğünüz değil, 5 sene sonra ilgilendiğiniz disiplini ne kadar ileri götürebileceğiniz önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

kertenkel said:

ben kac soru kac dk onu bile bilmiyodum girerken min puan lazim ilk etapta diye..

bakip girmeden 80-90 zor diyorum girecek patilere:

Challenge Accepted.

Yüksek yapan bir arkadaşa, sınav gecesi sordum, sayısal kaç soru sözel soruları çözüyormuyuz napıyoruz diye, 86 almışım.

Bir dahakine 90 üstü banko direk.

Çalışırsan full de çıkartırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

kertenkel said:

bakip girmeden 80-90 zor diyorum girecek patilere:

Ya bu baya yanlis olmus. Katsayilari falan bilmeden nasil oluyormus diye girdim 86 aldim. Hic bilgi istemiyor.

OSS'deki geometri kurallarini (30-60-90 ucgeni gibi cok temel seyleri) gozden gecirip girerseniz 90'nin altinda almak cok zor diyorum ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

Deacon said:

Hic bilgi istemiyor.

şurası çok doğru.. lisans eğitimini alacak seviyeye gelmiş, bitirmiş insanın sayısaldan full çekememesi için bir neden yok. çekememişse kaydırmıştır, dikkatsizlik sonucudur. sorular ortada. ortaokuldan bu yana öğrenilen çok temel mat bilgisi gerekiyor hepsi bu. sözel kısım için de geçerli hepsi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...