Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul Barosu: "başörtülüler ve türbanlılar giremez"

escape

Öne çıkan mesajlar

Glatheros said:

Sufi said:

istemiyorum demokratik rejim yerine kişici bir ideolojist rejim olmasını.
istemiyorum insanalrın şu an hayatta olamyan birinin adına konuşarak bana ne yapmam gerektiğini söylemesini.

Kitlesel dinler bundan ibaret degil mi allasen?

binlerce yil once yasamis X efendi hazretleri boyle yapin buyurmus, yapmazsaniz cehenneme gidersiniz kafasi.

hayir demiyorum ki inanma, ama kendi icindeki celiskileri elimine etsen hos olur.

?

neye inandığımı nerden biliyorsun?

ayrıca ekliyim kim neye inanırsa inansın kendisini bağlar. alıntıladığın bölümde ben herkesi bağlayacak olan devlet rejiminden bahsediyorum, bireysel inançlardan bana ne?
Sosyal ağlarda paylaş

Staj bilgilendirme toplantısına katılmak zorunlu falan değil, sallamasınlar. Ben gitmedim direkt mesela.

Ayrıca haberdeki ablamızın mesleği başlamadan bırakmasını şiddetle tavsiye ederim zira kaybetmeye mahkum bir mücadele veriyor. Türbanlı çok hukuk öğrencisi gördüm ama türbanlı avukat gerçekten dev salaklık bu ülkede. Müvekkilini ona göre bulursun desek hakim ona göre denk gelecek mi? Mübaşiriydi kalemiydi herif türbandan türbanlıdan ekstra tiksiniyorsa bir de onunla mı uğraşacaksın? Hangi birini şikayet edeceksin, hadi onu şikayet ettin yan masasındaki başka işine ne şiddette koşturacak, gidip bakamayacak durumda olsan verdiğin dosya numarasından davan ne durumda bakmaya tenezzül edecek mi adını biliyorsa eskaza?

Tamam hadi uğraş, ama müvekkillerinin menfaatini temsil ediyorsun sen orada. O menfaati kişisel görüş ve bunun sonucu olan türban uğruna, ama politik ama dini (girmiyorum hangisi diye, önemi yok çünkü), riske atacak kadar hıyarsan sen o avukatlığı yapma arkadaş. Akademiye koştur, danışmanlık yap, başka iş yap ama avukatlık böyle yapılmaz. Yapılmamalı.

O cüppeleri millet bakıp ARE YOU A WIZARD diye sorsun diye giymiyoruz lan. Ecnebi memleketlerde o saçma salak bigudili perukları vintaj kafaları yeniden yaşamak için takmıyor hakimler. Bütün bu süsün maymunluğun bir nedeni var. Bir nedeni olmasa ben daha bismillah cüppesiz girmeye kalkardım saçma sapan (işin şakası, üst paragraf yüzünden girmezdim ben de işte). Büyücü müyüm lan ben ne cüppesi. Kukuletasız cüppeyi ne edeyim.

Ha bir de dün gelmedi bu düzenleme. Gene lütfedip kapıya asmış baro, kafadan disiplin soruşturması açıp üstüne açıp bakıverseydin avukatlık kanununa ablacım da diyebilirdi ki o kanuna bakmadıysan gene bir önceki cevap, okumasaydın annem keşke sen hukuk. Herifler gene uyarmış yani, şükredeceğine rezillik çıkarmış.

Ben nasıl kıçıma kadar saçımı geri uzatıp yaldır yaldır içimde Death tişörtü kulağımda küpeler RRRAOAHR diye salona dadanmayacaksam sen de çıkarıvereceksin o türbanı kısacası.
Sosyal ağlarda paylaş

Orası öyle ama bütün hakimlerin sempati duyduğunu söyleyebilecek noktada allahtan değiliz henüz.
Diyebilecek duruma geldiğimizde de bu sefer bütün hatunların türban takması lazım denebilir gayet, çünkü dediklerimin tam tersi geçerli olur bu sefer.

Ha bu bir şeylere aykırı olur bak, ben şimdi çıkaramadım ama anlamışsınızdır.
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl yapay bir sorundur bu türban sorunu. yani resmen politik çıkar ve amaçlar için ortaya çıkarılmış bir sorun...

dünyanın hangi gelişmiş ülkesinin hangi devlet dairesinde hizmet veren kesim (hizmeti alan değil), siyasi ya da dini bir simgeyi hizmeti alan kişinin gözüne gözüne sokacak biçimde, (vücudunun en çok görünen yerine, yani en tepesine monte edip), ''buyrun, yardımcı olayım'' diyebilir? yani sen kafanın 2 misli nah bu kadar! bir dini ya da siyasi simgeyi tepene bir şekilde oturtacaksın, sonra tarafsız hizmet verdiğini ya da verebileceğini iddia edeceksin, olacak iş mi?

sonra da böyle bir şey demokratik, gelişmiş hiçbir ülkede doğal olarak sorun olarak algılanmazken, sen sorun haline getireceksin ki, cahil sürüyle insan, ''Atatürk'çüler, laisizmi benimseyenler, yıllardır ezim ezim ezilmiş biçare sünni vatandaşlarımızın inançlarını yaşamasını engelliyor'' diyebilsin.

bir de şu +1

Sotto said:

Abi işte sorun yorumlamada. Bak yine söylüyorum, eğer türbana izin vereceksen, çarşaflıya ne diyeceksin. Hangisi doğru. İkisi de mi yanlış. Belki adamın dinden anladığı çarşaf giymek, tamamen ninja gibi olmak. Türbana okey, çarşafa hayır mı. Kapan diyorsa din, ikiside doğru. O zaman ikisini de alacaksın işe. Ha yok çarşafı almıyorsan, o zaman türbanın başka bir olayı olmalı. Daha çok kişinin takması mı. Daha doğru olması mı. Ben bunu soruyorum işte. Saçmalıktan kastım bu. Benim sokaktaki insanın ne yaptığı ilgilendirmiyor. Ama bu türban konusunun 2 günde bir gündeme gelmesi saçma çünkü ne olduğu belli değil sorunun. Sorun insanların dini özgürce yaşayamaması mı (o zaman çarşaflı işe giremeyenin ne suçu var), yoksa sorun türbanın kendisi mi.

ve bu +1

Komutan said:

Bence herhangi bir kurum(devlet olmasi sart degil) calisanlarina belli bir kiyafet yonetmeligine uyma zorunlulugu getirme hakkina sahip.

Devlet calisanlari ile ilgili kiyafet yonetmeliklerinin ise ozellikle calisanlarin idolojilerini sergilemesine mani olmasi gerektigini dusunuyorum. Mumkun oldugu kadar tarafsiz bir imaji olmali devletin.

Tabii bu kurallar o kurumda calismayan kisilere, mesela ogrencilere, uygulanmamali.
Sosyal ağlarda paylaş

sen yengene nasıl leş dersin lan terbiyesiz. hiç saygı da kalmamış insanlarda. böle adamları toplum içine cıkarmıcaksın hatta toplum içine cıkarmadıgın gibi pc başından da sanal topluma karışmasına müsade etmiceksin. bu saatten sonra haxball dışısın. ayrıca seni her alanda ezerim. yiyosa cık piste
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...