Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurt disina gidince acik davalar ne olacak ?

di

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Benim baslattigim ve katilacagimi belirttigim davalar var. Yurt disina gidecek olursam bununla ilgili nereye ve nasil bir bildirim yapmam gerekiyor ?

Adliyeye "hacilar ben gidiyorum" diye gidip dilekce vermek yetiyor mu ? Diger turlu cagrildigimda gitmedigimden polis gelecek, bulunamayinca da basima is acilacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
O kadarını öğrenmedim daha ama (seneye kısmetse) şimdilik bildiğim kadarı davadan davaya değiştiği şartların. Avukatına sorman en iyisi. Bir de yurtdışındaysan tebligatları konsolosluk aracılığıyla alacağını biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

http://www.turkhukuksitesi.com

1997'den bugune...

Burada sorulan sorularin hemen hepsi icin ayri siteler var. Ayni mantikla kimsenin bir sey sormamasi lazim. Haliyle ya yardimci ol ya basarili sekilde trolle ya da kalabalik yapma, dukkanin onunu kapatma arkadasim bi zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

O kadarını öğrenmedim daha ama (seneye kısmetse) şimdilik bildiğim kadarı davadan davaya değiştiği şartların. Avukatına sorman en iyisi. Bir de yurtdışındaysan tebligatları konsolosluk aracılığıyla alacağını biliyorum.

Abi orasi muhakkak da bildirmesi gereken ben miyim yoksa "bu adam cikti lan yurt disina" diye otomatik mi isleyecek onu merak ettim acikcasi.

Vatandasi surundurmekten vazgececeklerine ihtimal vermedigimden otomatik olacagini dusunemiyorum hic.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

reyou said:

http://www.turkhukuksitesi.com

1997'den bugune...

Burada sorulan sorularin hemen hepsi icin ayri siteler var. Ayni mantikla kimsenin bir sey sormamasi lazim. Haliyle ya yardimci ol ya basarili sekilde trolle ya da kalabalik yapma, dukkanin onunu kapatma arkadasim bi zahmet.

sen bu stresle fazla yasamazsin sdfdsfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sorma nasil stresliyim nasil ofkeliyim. Hatta ofke nobeti geciriyorum su anda, klavyeyi dovuyorum. Oyle boyle degil.

Valla 24/7 civik modda oldugunuzdan icinde geyik gulucuk olmayan iki cumle yazinca boyle deliriyoruz falan saniyorsunuz da baya baya yaniliyorsunuz.

Neyse avukat olan ya da hukuk okuyan bir kac kisi daha vardi. Onlar cevap verir elbet.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle ne davan var, özel hukuka ilişkin davan varsa ve takip etmezsen düşer birde üstüne karşı tarafın vekalet ücreti ile yargılama giderlerini ödersin.

Şayet mağdur olduğun ceza davası varsa , davaya katılma talebinde bulunduysan ve mahkemede ifaden alındıysa birşey olmaz ama alınmadıysa katılma talebin olsada olmasada polis amcalar görürse alır.
Sosyal ağlarda paylaş

Esas basimi agritacagini dusundugum sey bilisim suclarina yaptigim suc duyurusu. Hani elemanlar bulunmus ve benim davam bir cok dava ile birlestirilmis (kamu davasina donusmus oluyor sanirim ?). Sirayla butun mustekileri cagiraraktan durusmalar yapiliyor sanirim cunku bir 10 kusur durusma olmasina ragmen ben sadece "hala sikayetci misin ? davalara katilacak misin ?" diye sorulmak icin cagrildim.

Bu adamlara "ben boyle dedim ama yurt disinda olcam haberiniz olsun" demek istiyorum. Nedir yolu yordami ?

Bu arada reyou, 2 maltepe 1 ekmek bir de gunaydin gazetesi. Boyle ahkam kesip boyle dot olduktan sonra baska bi cacik olmaz senden.
Sosyal ağlarda paylaş

ceza davası madur.

kk şimdi davanın son birleşmiş halinde davan hangi mahkemede görülecekse oraya gidiyorsun, kalemini buluyorsun, dosya numaranı söylüyorsun, yurtdışına çıkacağını dolayısıyla ifadeni mahkenin taktiri ile duruşma tarihi öncesinde ( ki bu yemez) vermek istediğini olmazsa yazılı beyanda bulunmak istediğini söylüyorsun, iyi yaz bir dilekçe diyorlar, yazıyorsun hakime gidiyorsun, havale alacam diyorsun hakim dilekçene bakıyor olay orada patlamazsa alıp kaleme bırakıyorsun, patlarsa zaten hakim kendi kıçından uyduruduğu bir hukuk yöntemini görüşmeniz sırasında söyler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...