Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara içer gibi; ama sanki içmez gibi...İlk buharlaştırıcım ve ben.

huun

Öne çıkan mesajlar

videoyu izleseniz anlardınız. zamazingo ortasından ikiye ayrılıyor. arasına tütünü koyup birleştiriyoruz iki parçayı tekrar. zamazingonun bir ucundan çakmağı yakıp diğer ucundan hava çekiyoruz. sıcak hava tütünün olduğu odadan geçerken aktif maddeleri buharlaştırıyor tütün içindeki. sıcak hava ile birlikte çekiyoruz bunları ciğerimize.

teorisi gayet kolay bir alet ve evde iki çekiç sallayıp, bir vida sıkabilecek herkesin yapabileceği kadar basit bir alet. tek olayı malzemede yeterli kalitenin olması. çin malı falan kullanmamak lazım, sigaradan daha kanser yapıcı olabilirler alevle birlikte hehe

nikotin sağlama ve sigara içme isteğini baskılamada yeterli bir alet; ama abso'nun dediği gibi sigaranın kendisinin yerini tutacak gibi değil.

normal şartlarda öğlen yemeğine kadar 5 sigara istihkakım var ve genelde bu saate kadar bitmiş olurdu. sanırım şu anda 2 sigaralık tütünle duruyorum, öğlene kadar 5 olmaz.

tekrar ediyorum, sigara keyfi sağlamıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

Şimdi bu ürünü alan nereden nasıl aldı buna bir açıklık getirsek anneme alayımda ben kurtulayım sigara dumanından leş kokusundan kendisi ölebilir sakıncası yok içmeye devam etsin yeterki beni zehirlemesin evdekilerede yazık :P

V2cigs.com Tr'ye yolluyorsa annene bir tane starter kit al, bir de likid nikotinlerden al buyuk siseler halinde :)
Sosyal ağlarda paylaş

2-3 tane ozel mesaj alinca tek tek yazmaktansa buraya bilgi vereyim dedim :)

Simdi ben ve 3-4 arkadasim bu elektronik sigaralarin bir kac markasini denedik en duzgun tatmin eden duman verecegim siteden cikiyor. O da v2cigs.com.

Starter kit alirsaniz bir tane bir sure yeterli olur sanirim. Ben starter kit'in yani sira bir de uzun makinelerden aldim sarji daha uzun suruyor diye. Benim bahsettigim bu aletler usb'den sarj ediliyor 1.5-3 saat surekli icim suresi sagliyor.

Aletlerin altina normal sigaradaki filtre yerine cartridge denen kartusumsu dalgalari takiyoruz nikotin onun icinde. Bunlarin da v2cigs'in sattigi gibi hazir dolmuslari da var , bosunu alip belli likid nikotin saticilarindan kendi flavor'inizi alip dolduradabiliyorsunuz. Kendiniz doldurunca tabi zaten ucuz olan sey iyice ucuza geliyor ve kendi agiz tadiniza gore farkli ciftcilerden farkli likidler kullanabiliyorsunuz.

Ben normalde parliament iciyorum , v2cigs'teki congress ona denk geliyor ama alip kendi kartusumu kendim doldurucam derseniz : http://www.avejuice.com/tobacco_flavors bu sitede 555 kodlu flavor da parliament benzeriymis. Siparis ettim ama deneyemedim daha bunu ama iyi diyorlar.

Hic koku yapmamasi ,duman dedektorlerini falan uyarmiyor olmasi guzel ben bu sayede barda icki sigara icebiliyorum mutluyum :D

Sigarayi birakmak icin almayi dusunenler normal kullandigi nikotin oranindan asagiya gittikce duserek zamanla nikotinsiz nargile gibi de icebilir bu aletleri ama ben o sebeple almadim :)

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/general-e-liquid-reviews/193327-really-big-ry4-roundup-long.html

Bu yukarida verdigim linkte de cesitli likid siteleri hakkinda yorum var baslangic icin okunup ordaki tavsiyeler denenebilir.

Bu arada ben amerikadayim o yuzden turkiyeye gelir mi nolur bilmiyorum. Ama gelmesi lazim.

Ha bir de kendiniz doldururken bir kartusa 10damla falan nikotin damlatiyorsunuz o bir paket sigaraya denk geliyor. Hazir dolu v2cigs'in sattigi kartuslar da ayni sekilde.

Son edit: cok isteyip de alamayan olursa turkiyeye shipping falan yoksa , benim adresime satin alirsiniz ben sevabina kargolarim
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

peki ben bişey sormak istiyorum. dumandan, sigara içenden rahatsız olan biri olarak.

şimdi bu sigaralar dışarı koku-duman vermiyor, ancak içinize çektikten sonra dışarı verdiğiniz nefes de efil efil dumanlı olmuyor mu, eskisi gibi? o da mı azalıyor yoksa. (hani ortada bir yanma olayı yoksa)

Yok haci disari verdigimiz dumanda da bir sey yok. Nasil yapmislar olayi anlamadim ama durum bu sahiden :D Normalde kiraladigim evde sigara icmem yasak mesela , sorun olcak olsa suan sefil sokakta yatiyodum

Pardon xunn gene yaktirdim sana galiba ^^
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

zarar konusunu da araştırdım almadan önce. abd'de pek çok üniversitenin araştırmaları var konu hakkında. 90 ların başında bu aletler gündeme gelmiş, o zamandan bu zamana zararı vardır diyen yok. çeşitli zararlı gazlar çıkıyor tabii ortaya gene ama beher miktarlarda, soluduğumuz havadan farksız.

bu çok yanlış bir bilgilendirme olur.
hem sıcak havanın yakıcı etkisiyle hem de yetersiz oksitlenmeden ortaya çıkan radikaller nedeniyle, yakarak içinize çektiğiniz herşey solunum yollarını tahriş eder. Bu yüzden bu alet de en az sigara kadar kanser ve diğer solunum yolları hastalıklarının görülme sıklığını arttırmaktadır.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım güzel diyorsun, ancak sorun şu ki ortada yakma falan yok. ortada yanmadan dolayı ortaya çıkan bir duman yok.

dediğim gibi bir çok üniversitenin bir çok araştırması var konuyla ilgili; ama onlar daha çok işin esrar kısmını araştırdıkları için tütünle ilgili birşey diyemiyorum. düz mantıktan yola çıkarak esrar tüketimi için güvenli bulunan bir yolun, tütün tüketmek için de kullanılabileceğini düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

videoyu izleseniz anlardınız. zamazingo ortasından ikiye ayrılıyor. arasına tütünü koyup birleştiriyoruz iki parçayı tekrar. zamazingonun bir ucundan çakmağı yakıp diğer ucundan hava çekiyoruz. sıcak hava tütünün olduğu odadan geçerken aktif maddeleri buharlaştırıyor tütün içindeki. sıcak hava ile birlikte çekiyoruz bunları ciğerimize.

kardeş sen demişsin.
sıcak hava ve inhalen kimyasallar da masum değil.
esrar veya tütün gerçekten sorun değil zaten. onların problemleri psişik ve fizyolojik bağımlılık düzeyinde hastalık yapıyor.
asıl ölümle sonuçlanan solunum yolu hastalıkları süreci direkt sıcak havayla temas, inhalen kimyasalların fibrozis etkisi ve tam oksitlenmeden yanma sonucu ortaya çıkan radikallerle ilgili. hadi sonuncusu buharlaştırıcılarda görülmeyebilir ama yine de ilk iki faktör yeterli.

bu arada kimse yanlış anlamasın tabii ki kimseye içmeyin demiyorum. sadece kanser vb. solunum yolları hastalıkları yapmaz demek yanlış bilgilendirme olur, onu düzeltmek istedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

0 etki diye birşey savunmadım zaten, öyle birşeyin mümkün olduğunu da sanmıyorum. bugün soluduğumuz hava zaten 1001 türlü şeyle dolu, bu aletler de fazladan bir risk oluşturmuyor diyorum sadece.

kanser hastalarına kullandırttıklarına göre mevcut kanser üzerinde bir etkisi yok diyelim bari, sonra unutalım aramızda geçenleri.

bu arada daha uzun süre denedikten sonra yazacaktım detaylı birşeyler; ama kesinlikle kullandığım tütünde azalma var şu ana kadar. bakalım ilerleyen günler ne getirecek.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 7 ay sonra ...
Konuyu hortlatmış olduk ama;

Geçen günlerde e-sigara mevzusuna kafa yorup Türkiye'de bulunan bir siteden siparişi verdim. Türkiye'de neden yasaklanmış olabileceğini bilemiyorum fakat alet gayet şahane bir şekilde işini yapıyor. Sigaraya olan ihtiyacım oldukça azalmış durumda.

Türkiye'de bulunan elemanlar güzel fiyatlardan giydiriyorlar (150-250 Lira) fakat amazon'dan falan toplamda 33 euro (kargo dahil) sipariş verebiliyorsunuz. Denemek isteyen, aklında sorular olan birileri varsa yardımcı olabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende araştırıyorum bunlardan bir tane almayıda.

http://www.buy-electroniccigarette.co.uk/images/product_images/popup_images/32_0.jpg

Arkadaş bu ego ce4-5 tam hatırlamıyorum bundan almıştı. Sorduğumda Türkiye'de satılanlardan fiyat/performans en iyisinin bu olduğunu söyledi. Ama şahsen arkadaşın internet kullanmayı bilmede özürlü olmasından dolayı sorayım dedim Redal sen ne aldın, ne tavsiye edersin. Amazon'da link verir misin vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...