Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Leenock Shaco ile Röportaj

Oymanq

Öne çıkan mesajlar

Lorrotar said:

herneyse.emin oldugum tek bisi var ki bilgisayardaki herhangi bir oyunu iyi oynamanin,herhangi bir yetenekle gram alakasi olmaması.

wc3 oyuncusuydum ki tam oyunu öğrenmeye başladım etrafta bi tane pro kalmadı venom-oyman-memphis-hero-imperial etc., neyse şimdi sc2 oynuyorum geçen sene fifa11 bir tane pro maçı izlemedim speşıl movelar nasıl yapılıyor birini bile bilmiyordum, sadece oyunu 10-20 kez ladderda oynayıp(5 yıldır falan fifa oynamıyordum rahat ps2 pesçiyim) ilk katıldığım offlineda(bilgisayar ödüllü) 32+ adam vardı underdog girdim gruba fifa10da milli takımız biz ehuehe diyen tipler vardı, bir de taaa ankaradan gelen tip vardı fifacıyım ödülü alcam diye gelmiş o kadar yol >.< namağlup çıktım gruptan 1. olarak, son 8 offlineda yine gruplara kaldık yine milli takımcıyım ben ehueh diyen adam dahil tüm grubu dizdim namağlup, final geldi m1nd diye bir oyuncu ilk maç 6-1 koyudm, 2 maç 3-4 doksanda koydu, 3. maç 6-0 öne geçti dk 60, fifaya gg terimini getirerek ayağa kalktım GG dedim çıktım... devamında fifa11i turnuvadan turnuvaya oynadım toplamda 4-5 kez final oynadım bi kere bile ödüllü/qualifierlı büyük turnuvalarda başka oyuncuya el vermedim, hepsinde m1nda elendim (adam eu cupları kazanıyordu ki zorluyordum adamı deliler gibi) eswc fransaya sc2den gittim,eswc fransa fifada finale kaldım oynatmadılar ohannes otur kenara dediler iki oyundan gitcen kazala falan fistan... sc2 en çok oynayan adamlardan biriyim normal, w3 tam kasarken ortada bi tane iyi adam kalmadıki kendimi ölçebiliyim adam gibi ama , fifa sadece 20 ladder + evde kardeşimle oynamak + turnuvadan turnuvaya oynayarak her turnuvadan ödül kopardım...bir de şöyle bi anektod veriyim, hadi beyler commandconquers generals zero oynıcaz dediler liseden tipler, bilmem ben oyunu dedim gittik, 1 yenildim 2 yenildim 3 yenildim 4te yendim, 5te yendim, 6da abi kardeşe karşı 1v2 yendim...10 tane random oyun açalım herhangi bir kategoride oyunu yarım saat oyniyim 8inde yenerim büyük bir çoğunluğu diyorum ^^ pure skill sorry bro :D
Sosyal ağlarda paylaş

Sleeep iyi falan da oyunlara yatkınlık ayrı şey yetenekli olmak ayrı şey mesela ben 4 yıl counter'dan sonra arkadaş baskısıyla cod 4'e başladım ve tamamını ezmiştim ki aralarında iyi oyuncular vardı ben counter kafasıyla direk kafayı nişan aldığımdan zaten adamlar gördüğü anda indiriyordum. Böyle 64 kişilik serverlara girip rahat 1. veya 2. olabiliyordum.

Yetenek dediğimiz şey şu olabilir mesela Sleeep iyi oyuncu Stephano ise yetenekli yani adam 4 saat oynayıp (gerçekten böyleyse) ve MvpTails (son ipl), stc gibi korelileri eziyorsa yeteneklidir. Yani Sleeep Türkiye'de fifa turnuvasını alması yetenekten çok oyunlarla olan geçirdiği zamanı birinden diğerine aktarıyordur (alışkanlık olarak).

Bu arada konuyla alakasız ama Türkiye'de çok çok iyi tanıdığım Fifa oyuncuları var eski winning eleven kökeninden, minimap kontrolleri uzun pasları şutları falan mükemmele yakın da işte adamların alakaları yok böyle forumlar turnuvalar falan. Sleeep senle atalım bir ara fifa maçı ne kadar iyisin görmek isterim :D gerçi ben Ps3'ten oynuyorum da bilgisayar farklı mı bilmiyorum (iddialı değilim bıraktım sc'ye başlayınca :))
Sosyal ağlarda paylaş

Yetenekle ilgili birşey daha söylemek isterim yetenekte biraz vücudun kasların oluşumuna göre mesela messi çok yetenekli bilekleri ve oyunu okuması gibi nedenler sayesinde ama messi'de o bilekler olmasaydı bu kadar kıvrak ya da banjo olamazdı ya da mesela.

http://www.youtube.com/watch?v=4QB7ugJnHgs

Bu kadın şu anda dünyanın en iyi pianistlerinden biri olmasının bir nedeni de ellerinin çok uygun olması yani mekanik açıdan piyanoya yatkın olarak doğmuş ama bir bilgisayar oyununa buna %100 geçirmek ne kadar doğru emin değilim.

Ya da bunu izleyin dünyada bu kadar düzgün ve hızlı bir şekilde bu besteyi çalabilecek çok az kişi var.

http://www.youtube.com/watch?v=DAb2nI2hVqk&list=FLI47XHCbbCCnATkZSXx6S0g&index=48&feature=plpp_video
Sosyal ağlarda paylaş

12'yi almadım zaten de çok güzel diyorlar fark da azalmış sanırım Ps3 ve Pc arasında da Sc olunca başka oyun oynanmıyor yaz gelsin Skyrim ve Bf3'ü çok denemek istiyorum bir de Uncharted 3, Sc diğer oyunları unutturdu valla :D

Edit: bu arada 2. videoyu izledin mi bilmiyorum da 1:00'dan sonra 450-500 apm'i kesin geçiyordur bir ara eller x2 fast forward gibi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...