Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yemeksepeti kuryesine..

Novichok

Öne çıkan mesajlar

%10 genel rakam işte, %10-15 oluyor genelde.

Bu bahşiş vermeme geyiği bizim milletimize nerden geldi bilmiyorum. Ne oluyor yani verince? Önemli ve iyi birşey bence direk. Taksi'ye dahi veriyorum ben. İngiltere'de taksi tutarının üstüne %10 fazla vermek "zorundasın" mesela.

Hele hele böyle maç günü, kar/fırtına günü daha fazla veriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

İngiltere'de taksi tutarının üstüne %10 fazla vermek "zorundasın" mesela.

Benim imkanim olsa dovucem taksicileri. Cok nadirdir boyle dalginligimda ya da yolu bilmedigimde beni kaziklamadiklari. %10 bahsis vermeye basladigimizda adam gibi durustce islerini yapacaklarini bilsem veririm. Ama yoluncak kaz diye baktiklari icin umurumda degil.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

%10 genel rakam işte, %10-15 oluyor genelde.

Bu bahşiş vermeme geyiği bizim milletimize nerden geldi bilmiyorum. Ne oluyor yani verince? Önemli ve iyi birşey bence direk. Taksi'ye dahi veriyorum ben. İngiltere'de taksi tutarının üstüne %10 fazla vermek "zorundasın" mesela.

Ürününe zaten para veriyorum, onun işi o, üstüne para vermek zorunda mıyım ahaha, eşşek gibi yapsın işini, ben nasıl yapıyorsam.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Taksi'ye dahi veriyorum ben. İngiltere'de taksi tutarının üstüne %10 fazla vermek "zorundasın" mesela.

bu kocaman bir saçmalık
taksi zaten iyi gelir getiren bir yatırım aracı durumunda daha ne bahşişi, ha ufak mebla kalır üstü kalsın denir ama direk zorunlu bahşiş!?

Oldu olacak minibüsçülere de bahşiş verelim, pek bi yoruluyo garibanlar o kamyonet kasalı araçlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

mokoko said:

kocaman bir 0

Aynen. Hatta önce yemekleri içeri alıp öyle prasını ödüyoruz arkadaşlarla, adam "ulan ya bu çocuklardan bu para çıkmazsa" gerginliği yaşıyo.

haha aynen direk paketleri alıp bakıyorum yanlış yunluş bişi mi var diye sonra adama soruyorum fiyatını ki aslında biliyorum sonra tam parasını veriyorum ama adam doğru düzgün merhaba afiyet olsun falan diyorsa veririm atıyorum 18se 20 verip kapatırım
Sosyal ağlarda paylaş

izmir'deki kuryeler efendi usluydu da bu istanbul'dakiler bildiğin yav..gevşek.

herif gelmiş 'siz de işler kesat diye mi sipariş verdiniz ihihi' diyor 13TL'lik hesabı 20+3 TL verdim üstünü bekliyorum diye.

Ne? dedim anlamadım? - hakkaten anlamadım

bi daha söyledi
bi daha anlamadım

bi daha söyledi
valla anlamıyorum ne dediğini dedim

gerçekten anlamamıştım

sonra kapıyı kapatınca düştü jetonlar

öyle olunca da uyuz oluyorum yediğimden anlamıyorum bişey bildiğin taciz ediyorlar yemek keyfime çünkü

bundan önceki de aşırı nazik davranmıştı, nasılsınız falan diye sormuştu...grrhh

edit: 2'şer kez mc ve bk'dan verdim işte sipariş 2 aydır, hepsi de böyle bir şekilde bahşiş istediğini belli etti. Diğer köfteciler falan bişey yapmıyorlar.

en son yazdım yemeksepetinde eleştri diye siz bu adamlara maaş vermiyonuz mu da bahşişle mi çalışıyolar eğer öyleyse ben de ona göre bütçeme uygun bşaka restoranları tercih edicem sıkıldım kuryelerin tavırlarından diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...