Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İran için geri sayım başladı

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

fransa tutturdu libyaya hava harekati yapalim die sonra zırladı atacak füzem kalmadı nato bana füze yada para versin die almanya ve ingiltere dişinda bu tür bi savaşi süspanse edebilecek bir avrupa ülkesi bana göre yok, almanya zaten karışmaz. karşılarında da çin + iran + rusya yı bulacaklar ki yemez o da
Sosyal ağlarda paylaş

Iran saldiri durumunda ilk olarak Turkiyeyi vurucaktir buda Turkiye iranin yaninda yer alir diyenlere icin gelsin lol en yakin amerikan üsleri Turkiyede incirlik üssü vs gibi yerlerde var.

Kendi ülkesini vuran bir ülke ile müttefik olmaz herhalde Turkiye Israil + Amerikanın yanında yer alir pasif olsada

Israil hava kuvvetleri ( IAF ) dünya'da ilk 5'e rahat girebilen ve en tecrubeli hava kuvvetlerinden biri daha once Irak ve Suriye'de nükleer reaktor basariyla vurmustur Iran'dada sahsen problem cikicagini sanmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

fransa tutturdu libyaya hava harekati yapalim die sonra zırladı atacak füzem kalmadı nato bana füze yada para versin die almanya ve ingiltere dişinda bu tür bi savaşi süspanse edebilecek bir avrupa ülkesi bana göre yok, almanya zaten karışmaz. karşılarında da çin + iran + rusya yı bulacaklar ki yemez o da

Fransayı baştan geç. İngiltere'de doğrudan savaşa destek verebilinecek siyasi oluşum yok. Almanyaysa çekimser kalır büyük ihtimal, bulaşmaz dediğin gibi. Gel gelelim Rusyaya. Rusyanın büyüklüğü Avrupa ülkelerine. O da avrupanın "aman rusya gazımızı kesmesin" den dolayı. Söz konusu Amerikaysa rusyanın öyle çok yapabileceği bişey yok. Hatta olayların kızışması rusyanın işine gelir, "daha fazla füze satalım" irana diye.

Çinin de bi 15 senesi var Amerika karşısında bişeyler diyebilmesi için. Bir de Amerika'nın NATO'ya ne kadar ihtiyacı var o muamma. Israil var zaten başlı başına olayın içinde. Kendi başına 10 tane Nato ülkesine eş değer adamların kapasitesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şuanda avrupada olası bir savaşı sübvanse edecek bir ülke yok İngiltere küresel krizde çok yara aldı ki hala devam ediyor bu durum.

Almanya böyle birşeye karışmaz Çin ve Rusya direk dibinde biter ve Almanya 3.bir savaşı kaldıramaz.

Türkiye ise A.B.D müttefiki olur AKP üstüne en sağlam laikçiler bile olur zaten zaman zamanda söylem bazında bunu aşılar gibiler.

İran'a olabiklecek sıcak bir savaş hiç olası değil.Eğer Ahmedinejad'ı devirmek istiyorlarsa hali hazırda yaptıkları gibi mualiflere destek verip çoğunlukta bulunan yabancı toplulukları kışkırtmak olucaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Israil daha önce Araplara karşı bir savaş başarısı elde etti ama o saldırı devletleri Mısır, Ürdün, Suriye ve Irak'tı. Bize saldırdıklarını düşünün? Gaziantepin ilerisini bile göremezler. Bize zamanında Fransa, Italya, Yunanistan, Ingiltere ve Ermenistan saldırdı ve yendik. Amerika vietnama saldırdı ve yenildi. Şimdi de Afganistan ve Iraktan kurtulmaya çalışıyor. Yani şu sonuca varabiliriz, ne kadar güçlü olursan ol, kalabalık olursan ol, savunan devlet her zaman avantajlı. Ki bu devlet zamanında asyada 1 milyon ordu toplamış Persler. Bugünde stratejik ortakları Hindistan, Rusya ve Çin. Ve israilin nüfusu 7 milyon. Çinin ve Hindistanın nüfusu 2 milyardan fazla. Rusya dünyanın 5'de 1'i yüz ölçümüne sahip bir ülke ve teknolojileride israilden geri değil. Bence israil çok hoplayıp zıplamasınlar. Tükürükle boğarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaman teknoloji cagi populasyon degil git arastir bak kim ne üretmis neye sahip tükürükle bogma cagi diye birsey kalmadi.

Gaziantepi gecemez ornegi vermissin su an pkk bile koordinasyon olarak üstün durumda kuruldugu zamandan beri savas icerisinde olan ve süper teknolojiye sahip bi ülke ile kiyaslama yapmanda priceless olmus.

Her kafadan bi ses cikicak tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

10 gün önce eşim ve benim üniversiteden sınıf arkadaşımız olan İranlı dostumuz eşi ile birlikte İstanbul'a geldi.Birkaç gün ağırladık,gezdirdik,yedik-içtik,güzelleştik.

Dostumuz ve eşi o kadar şaşkın ki Türkiye'nin durumuna...
Aynen şunları söylüyorlar:
-Ya olm mal mı bu sizin toplum,hiç mi bize bakıp ibret almıyorlar?
-Her sene iş nedeniyle geliyorum Türkiye'ye ve her geldiğimde biraz daha bize benzediğinizi görüyorum?
-Ya İran'da artık mollalar gitsin de isterse ülke 3e,5e bölünsün(benim "olm bu büyük orta doğu projesi'ne göre size gelmiş sıra" şeklindeki sözlerime istinaden)modundayız kardeşim.
-Seçim yapıyorlar,seçimlerde ölülere oy kullandırıyorlar(aaa,bir yerlerden tanıdık ama nereden?),mükerrer oy kullandırıyorlar yandaşlarına(ahahahahah).
-Son seçimlerde kesinlikle seçimlerde hile yapıldı.Kaç tane genç insan sokaklarda sırf "ben oy kullanamadım,benim oy hakkımı kim elimden aldı?" diye sordukları için açılan ateşle öldürüldüler.
-Bizde de bunlar gelirken "demokrasi,demokrasi" diye geldiler,bizim geri zekalı komünistler bunların ağababasını(Humeyni'yi kastediyor)sürgünde bulunduğu Paris'ten getirtti ve sonra önce Şah'ı devirdiler ve sonra ilk iş yüzbinlerce Komünist İranlı'yı öldürdüler,yok ettiler.
-Şeriattan adam olmuş tek bir devlet,tek bir millet varmı ki İran adam olsun?Ya da Türkiye adam olsun?

şeklinde devam eden çok samimi düşüncelerini meslekdaşım ve dostum bizimle paylaştı.
Ben de aktardım.
B)-
Sosyal ağlarda paylaş

Revenant said:

Zaman teknoloji cagi populasyon degil git arastir bak kim ne üretmis neye sahip tükürükle bogma cagi diye birsey kalmadi.

Gaziantepi gecemez ornegi vermissin su an pkk bile koordinasyon olarak üstün durumda kuruldugu zamandan beri savas icerisinde olan ve süper teknolojiye sahip bi ülke ile kiyaslama yapmanda priceless olmus.

Birincisi şunu bil herkez senle aynı düşünceye sahip olmak zorunda değil. Ikinciside şunu bil teknoloji savaşlarda hep vardı. Ok kullanan ordulara tüfeklilerle savaştı, tüfekliler toplularla savaştı. Vietnam da vietnamlıların elinde ne silah vardı? Amerikanın elinde otomatik tüfekler, gökten yağan napalmlar, helikopterler ve dahaları ama ne oldu? Savaşlar piyadeler ile karada kazanılır. Strateji, cesaret de önemli rol oynar. Teknoloji bunlar olmaksızın hiç bir işine yaramaz. Bize zamanında dünyanın en güçlü 6 devletinin 5i saldırdı. Örnek kötü değil çok güzel. Şuanda dünyanın en güçlü 5 devleti Çin, Amerika, Rusya, Almanya ve Ingiltere. Tek bir devlete saldirsalar sen dersin ki kesin yenerler. Ama dediğin gibi olmuyor bu işler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bize zamanında dünyanın en güçlü 6 ülkesinin 5i saldırmadı. Kurtuluş savaşında sadece işgal için gönderilen 3-5 askerle savaştık yunanistan hariç ki kurtuluş savaşında ölen toplam insan sayısı çanakkaleden azdır.

Vietnam savaşında vietkonglular tamamen çin ve rusya tarafından silahlandırılmştı.

Bugün Iraktaki durumun nedeni Amerikanın güçsüz olması değil, ne kadar güçlü olursan ol iş şehirlere geldi mi uzun vadede çok zarar etmendendir.

Bugün Türkiye ile İsrail arası bir meydan muharabesinde türkiyenin shaip olduğu teknoloji açık bir şekilde yetmeyecektir. türk elçilerin söylemlerinden yabancı şirketlerin raporlarına kadar bunu görebilirsin. kaldı ki kendin karşılaştırırsan da envanteri bunu görebilirsin.

2. dünya savaşı sırasında bile tarihten kalan savaş bilgilerinin çoğunun artık geçersiz olduğu almanların zırhlı tümen kavramını icat ermtesi ve hava kuvvetleriyle görüldü. yıl 2011 hala pers mers diyor insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:
Savaşlar piyadeler ile karada kazanılır.

O sözün doğrusu "Savaşta son sozü süngü söyler"

Ancak savaşın 2. safhası sayılan işgalde şehir içi sokak sokak çatışmalar için asker sayısı önemlidir.
Asıl önemli olan ilk safhada ise asker sayısının falan hiç bir önemi yok. Direk teknoloji konuşuyor yani asıl safhada.

Adamlar askeri ve sivil tüm stratejik noktaları yokettikten, karşı tarafı taş devrine indirdikten sonra sokak çatışmalarına girmese de olur, illa işgal edecek diye bir kural yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Revenant said:

Savaşlar hala askerlerle sonuçlanıyor ayrıca geçemezler evet yakıt uçakları yok Türkiye sınırına kadar uçamıyorlar.
deniz altı var ama donanma yok denizdende bi bok yiyemezler.
Yani tükrük hala etkili ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

Revenant said:

Savaşlar hala askerlerle sonuçlanıyor ayrıca geçemezler evet yakıt uçakları yok Türkiye sınırına kadar uçamıyorlar.

Cahil olmak ayip degil ogrenmemek ayip mesaj atmadan once biraz arastırma yapıp baksaydin neye sahipler neye degiller diye al senin icin baktim buldum zor degilmis degilmi ?

Israel Air Force

okumak zor geliyor dersen al izle bak

Tükürük ters tepip bogazimizda kalmasin mazallah
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

Revenant said:

Savaşda insan faktörü halen en önemli unsur, o uçak gemileri, tanker uçaklar ile ancak karşınıza çıkacak düzenli bir orduyu mağlup edersiniz eğer tabi karşınıza çıkarlarsa, ardından savaş yer altına iner ve o meşhur tanklar ve uçak gemileri ve helikopterler vruacak hedef bulamazlar.

İnsanlara ölmeleri için iyi bir neden sunun gerisi önemli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...