Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kurbanliklar ne kadar ?

di

Öne çıkan mesajlar

kurbana vereceğin paranın yarısını dahi o çok düşündüğün fakir fukaraya versen, daha etkili olur 2 parça et vermekten

ramazan daha etkili bu konuda hiç değilse ellerine doğrudan para geçiyor,nasıl harcıcaklarına/temek ihtiyaçlarına ayırabiliyorlar. zaten bayramlar tek bu işe yarıyor, bayramlar olmasa kimsenin fakir fukarayı düşünceği yok
verdiğin etle anca çocuklar seviniyor, anne/baba haftaya ne yeriz acaba diye kara kara düşünmekle meşgul
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kurban kesmenin dinen saygı duyulması gereken bişey olduğu mevzusuna girmiyorum bile. aa bu dininmizin bi vecibesi o zaman ona bişey dememeliyiz devri geçeli çok oluyo. aynı taraftarlığı şeriat ülkelerindeki recm uygulamalarında da bekliyoruz. o da dini vecibe

kadınlara recm olayı ne kuran'da var ne de hz.muhammedin herhangi bir sözünde. o tamamen lanet olası arap ülkelerinin islamı mahvetmelerinin bir ürünü sadece. lanet olsun öle bişeye..

said:
banane ayrıca isterse sokaklar kan gölüne dönsün, dönüyor zaten, kurban bayramında sokaklar kan gölüne dönsün, allah için kan akıtmak bunu bütün şehire yaymak lazım deseler onu da yaparlar.

hayır arkadaşım sokaklar kan gölüne dönmesi olayı tamamen bizim türk insanın ya da insanların magandalıgı. toplu kesim alanları olmalı ve artıklar kanlar vs bi yere biriktirilip imha edilmeli.. doğrusu bu. ki bu yapılıyo bazı yerlerde. al kurbanını git orda kestir.
2 3 tane gerizkealının sokakları kan gölüne çevirmesi olayıan aldanmayın!! cürük yumurta onlar işte..

said:
mevzu katliam değil, yardımlaşma da değil aslında 11 ay aç gezen adama al la senede bi kere et ye denir mi köpeğe kemik atar gibi. bi önce herkes ekmek, süt, sebze meyve yeseydi düzenli ondan sonra ete geçseydik

; @flash

sürekli yardımlaşmak zaten islam dininde var fede.. bilmeden mi konşuyosun anlamadım gerçi.. ama bu yardımlaşmayı, "ben müslümanım" takılıp yapmayan gerzek müslümanlar var evet.. ama dediğim gibi genel olarak islam dininide sürekli bi yardıomlaşma olayı vardır.

bakın islam dini diyorum bana arap ülkelerini veya ülkeleri örnek göstermeyin. ben sadece burda "salt" islamdan bahsediyorum.

ekleme: dediğim gibi bizim aslında bahsettiğimz ve insanların ya da insanlarımızın yapmadıgı şey bu asıl.. devamlı yardımlaşmak, hatırlanmak. öle işte ya
Sosyal ağlarda paylaş

İşte bu. Argümanla gelmiş adam.

Harika bir tespit, senede bir gün fakir fukarayı hatırlamak da yanlış. Yardım yapıyorsan ve buna gönülden inanıyorsan fede'nin dediği gibi her zaman yap.

Bir kardeş aile bul, yardımcı ol. İmkanın varsa bir çocuğun aylık öğrenimini üslen. Senden büyük insan tanımam o zaman.

Ama insanlar 1 ay bile olsa yardımlaşmaları da iyi birşey be arkadaşım. Hayat iş - okul - ev güzergahından ibaret değil. Ne insanlar, ne hayatlar var. Abi 3 - 5 aydır et yememiş insan var lan. Düşün işte, ona para bulamayan insanlar var. Kilosu 30 lira ama yok adamda işte. Yok.

Abi kimse açlıkla, eksiklikle terbiye edilmesin. Varlığı da bilirim, yokluğu da. Çok şükür durumum iyi şu anda. Umarım hiç aç ya da ete hasret kalmazsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

yardımlaşmanın dini mini olmaz da.ben yardım etmenin zenginlerin işi oldugun düşünüyorum.yani halin vaktin yerinde kafan rahat olacak.kendini zor idare eden adamların afrikada cocuklar aç yada adam orda çöpü karıştırıyor biz hamburger yiyoruz demesini,dert etmesini mantıklı bulmuyorum

kurban işi ise milletin öyle böyle napıp kestiği birşey .böyle zamanlarda kendinden daha kötü durumda olana yardım etme fırsatın doğmuş oluyor.1 kilo et yardımı kimsenin hayatını kurtarmaz tabi.ama bi vesiledir.yardıma muhtaçsan yardımı sorgulayamazsın bence.yardım yardımdır.

yani bana et verceğine cocugumun okul parasını öde diyemezsin kimseye sdf

ayrıca türkiyede gerçekten(bu önemli sadece fakir olmak yardıma muhtaç olma kdemek değil bence) yardıma muhtaç insanlara yardım edilmeli edilcekse.

hayvan katliamı konusunu konusmaya gerke yok ztn sfs.365 gün yapılan katliam 2 gün tvde konu oluyor

bizim eve gelen temizlikçinin cocugu falan hasta mesela.yardıma ihtiyaçları olan bir aile.lakin annem markete gittiğinde bunlara tavuk almış bol bol.biz tavuk sevmiyoruz pirzola yiyoruz dedi

işini kaybetti mesela gitsin yesin pirzolasını.bu zihniyete yardım mı edilir lan
Sosyal ağlarda paylaş

eğer kestiğin eti kendinin tanıdığı olan ancak 2 ayda 2 kere et yiyebilen adama veriyorsan verme abi.

illa kurban kestireyim diyorsan önceki sayfalarda afrika hedesi var. gayet mantıklı. adamların ağzına 1 yıl et değmiyordur. yaptığın iş bir işe yarar en azından.

kurban kesip eşe dosta dağıtmak resmen orta halli memur pokeri. ne gelen para/yemek dişe dokunuyor ne de tatminkar bir iş çıkıyor ortaya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...