Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Chronicle

aynalitahir

Öne çıkan mesajlar

• 5 ay sonra ...
fir3blad3 said:

imdb ye o kadar bağlı kalmayın. 70-80k üzerinde oy kullanılduğunda ortaya çıkan puanlar hakkını veriyor sadece.

imdb sadece bi referans, ölümüne bağlı kalmak doğru değil tabi. ama 7'nin üzerindeki filmler bakılabilinir oluyo en azından

26k oy yeter diye düşünmüştüm, 70-80k imiş ideali. hep onu merak ederdim ben de iyi oldu bu :)
Sosyal ağlarda paylaş

oy sayısı değil de geçen süre önemli. Vizyona girdiğinde ilk gidenler genelde filmi bekleyenler olduğu için yada onların sayısı ağırlıkta olduğu için ilk puanlar biraz değişik olabiliyor. Zamanla yerine oturur. Ayrıca imdbye kesin bağlı kalınmamalı ancak referans alınabilire +1
Sosyal ağlarda paylaş

Ivanov said:

ya bu film iyi mi kötü mü?

imdb 7.4 diyor.

internetteki yorumlarda gördüğüm kadarıyla
"abi hayat eğlencelidir işte, partilere akalım, ortamlarda coşalım, hayatımız böyle geçsin, bizi sevmeyenlere "fuck you" çekelim" kafasındaki karakterlerden hoşlanıyorsan izlenebilir.
günümüzde böyle bir gençliğin eline süpergüç geçtiğinde ne yapacağını ve nasıl kötü adam olacağını anlatan bir filmmiş.
mesela örümcek adam, demir adam gibi karakterler hayatının belli bir döneminde "hovardalık" yapmış, ama mesuliyetlerinin bilincine varıp "kahraman" piyasasına atılmış.
bu yüzden bazı yorumcular bu filmi "daha gerçekçi" bulmuş.
gerçekçi mi bilmem ama anlatılanlardan yola çıkarak bir yandan da günümüz gençliğine karşı eleştiride bulunuyormuş gibi geldi bana.
örümcek adam, demir adam gibi "old school" karakterler halen sosyal bağlarını korudukları ve topluma karşı sorumluluk hissettikleri için kahraman olarak kalıyorlar. ama yeni gençlik daha umursamaz, başıboş ve toplumdan bağlarını daha çabuk koparıyor. böyle olunca da filmdeki kötüleşme gerçekleşiyor.

filmi izlemedim elbette, ama yorumlardan gözlemlediğim bu, izleyenler çok beğenmiş.

benim çok hoşuma gitmedi konusu,
sinemada izlemeyi düşünmüyorum, brrip felan çıkarsa belki bakarım.
daha ziyade avengers'ı bekliyorum ben, bahsettiğim "old school" karakterleri konu alıyor.

bir de şubatta gösterilmişti bu, nisanda daha yeni türkiye'de gösterime girebilmiş demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Konuya gitmek icin tiklayin: http://forum.paticik.com/read.php?11,5949068,6238149#msg-6238149
Ivanov said:

ya bu film iyi mi kötü mü?

imdb 7.4 diyor.

internetteki yorumlarda gördüğüm kadarıyla
"abi hayat eğlencelidir işte, partilere akalım, ortamlarda coşalım, hayatımız böyle geçsin, bizi sevmeyenlere "fuck you" çekelim" kafasındaki karakterlerden hoşlanıyorsan izlenebilir.
günümüzde böyle bir gençliğin eline süpergüç geçtiğinde ne yapacağını ve nasıl kötü adam olacağını anlatan bir filmmiş.
mesela örümcek adam, demir adam gibi karakterler hayatının belli bir döneminde "hovardalık" yapmış, ama mesuliyetlerinin bilincine varıp "kahraman" piyasasına atılmış.
bu yüzden bazı yorumcular bu filmi "daha gerçekçi" bulmuş.
gerçekçi mi bilmem ama anlatılanlardan yola çıkarak bir yandan da günümüz gençliğine karşı eleştiride bulunuyormuş gibi geldi bana.
örümcek adam, demir adam gibi "old school" karakterler halen sosyal bağlarını korudukları ve topluma karşı sorumluluk hissettikleri için kahraman olarak kalıyorlar. ama yeni gençlik daha umursamaz, başıboş ve toplumdan bağlarını daha çabuk koparıyor. böyle olunca da filmdeki kötüleşme gerçekleşiyor.

filmi izlemedim elbette, ama yorumlardan gözlemlediğim bu, izleyenler çok beğenmiş.

benim çok hoşuma gitmedi konusu,
sinemada izlemeyi düşünmüyorum, brrip felan çıkarsa belki bakarım.
daha ziyade avengers'ı bekliyorum ben, bahsettiğim "old school" karakterleri konu alıyor.

bir de şubatta gösterilmişti bu, nisanda daha yeni türkiye'de gösterime girebilmiş demek ki.

hmmm tamam teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...