Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rutkay Aziz...

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

"nutella yerim" said:

üniversiteye verdigin harcın bile yuzde kacının ısınmaya,yüzde kacının restorasyona ve akademik calışmaya harcancagını bile yök belirlerken neye karışıyor yök demek cidden bi garip.

abi üniversiteler kendi havuzunda para biriktirip de onu sonra harcayamıyorlar yahu. yani eğer sen o sene yökün verdiği paranın hepsini harcamazsan harcamadığın parayı alıp bir de üstüne seneye demek ki daha az gerekiyormuş deyip ödeneğini azaltıyorlar. bu sebeple üniversiteler her sene kendilerine ayrılan ödeneği verimli bir şekilde kullanamıyor.

yani napolyon bütün akademik dünya örneklemen 2-3 hocadan ibaret. ben burda 50-60 yaşında hocalarla konuştum, rektörlerle konuştum, yök üniversitelere hayvan gibi karışıyor. karışmıyor demek için cidden beyninin yıkanmış olması lazım üzgünüm.

bkz.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından kurulan ve bir marka haline gelen Anadolu Üniversitesinin 500 milyon lirasına el konuldu. Gazeteport’un haberine göre, Üniversitenin bankadaki hesabında bulunan para YÖK’e aktarıldı. Muhalefet bu işleme karşı çıkarken, Maliye Bakanlığı ’’ Para bankada yatıyor, kullanılmıyor’’ savunması yaptı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ’’Anadolu Üniversitesinin bir milyar 19 milyon lira nakit parası var. Bunun 421 milyon lirası faiz gelirinden elde edilmiş. Üniversite bu kaynağı kullanmıyor. Yeni kurulan birçok üniversitenin binası yok. Bu paranın 250 milyon lirası, yeni kurulan üniversitelere verilecek. Diğer 250 milyon da bu üniversitelere öğretim elemanı yetiştirmek üzere YÖK’e verilecek’’ dedi.

Kaynak: http://www.egitimekrani.com/haber.php?haber_id=6360#ixzz1arbL28D6

link
Sosyal ağlarda paylaş

o hocalar bana başına gelen şeyleri anlattı ha anlatırken bunu kişisel algıladıkları için abartmış olabilirler bilemem ama bir tanesi de gelip de yök kötü demedi bana. o insanların anlattığı olaylar o kadar saçma ki zaten dinleyince "yok artık" diyorsun. yukarda da örneği var sana onlarca olay koyduk.

ben buraya örnekler koyuyorum, herşeyi gerçek olmuş olaylarla beraber açıklıyorum. sen ise bana kendi hayatından kurduğun bir kötü hoca iyi hoca, şımarık profesör, genç yetenek senaryolarından başka bir şey getirmiyorsun. koyduğum örneklere de yorum yapmıyorsun bir tanesine bile karşı çıkmıyorsun.

içi boş herhangi adam gibi bir analiz içermeyen yazılarına devam edeceksen bitsin bu tartışma burda bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

yök abuk sabuk mu? ahah gene komünist ezberi ortaya döküldü. yök olmasa bugün üniversitelerde öğretmen faşizmi yaşanır hoplatırlar öğrencileri.

Ardeth said:

ya hayır bir de akademik dünyanın içinde olmadan böyle saçma sapan şeyler söylüyorsun. Türkiyedeki sistemi de az çok biliyorum, Avrupadaki sistemi de Amerikada ki sistemide.
Bunların üçü arasında bir ülkenin bilim akademilerinin üyelerine, üniversite rektörlerine ve üniversite kurallarına devlet eliyle en çok karışan ülke Türkiye. Ben sana örnekler veriyorum, TÜBA diyorum, TÜBİTAK diyorum bunların üyelerinin önemli bir kısmını YÖK seçiyor diyorum. Ulan birader valla ağır laf edicem şimdi üniversitelerin bölümleri verecekler seçmeli ders sayısını bile yöke danışmak zorunda ki boğaziçi kavgalı dövüşlü kabul ettirebildi üniversitesinde verilecek seçmeli derslerin sayısını.

boş boş konuşacağına varsa elinde karşı örnek onları sun

işin komik yanı, AKP'yi destekleyenler her ne olursa olsun işi AKP'nin leyhine çevirmek için uğraş veriyorlar, aksini savunursan ya ergenekoncusundur, ya antidemokratsındır, ya cuntacısındır, ya da Avrupa düzenini bilmeyen geri kafalı birisindir.

hani Tayyip Erdoğan siyah'a beyaz desin,
sen o rengin siyah olduğunu bilimsel metodlarla ispat et,
halen aslında o rengin beyaz olduğuna diretirler...
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

üniversiteyle migrosu karıştırmayın. üni kar etmez eğitim yapar.

şaka mı yapıyorsun yahu? zaten üniversitenin sadece eğitim amaçlı olduğunu düşünmen ve araştırma kısmını olaya katmaman bile akademik dünya ile ilgili en ufak bir fikrinin olmadığına anlamına geliyor. al sana başka üniversitelerden bir demet

said:
Dear Students, Faculty, and Staff:

I am writing to you with a historic announcement. William S. Dietrich II, a Pittsburgh industrialist and longtime trustee of Carnegie Mellon University, has announced a plan to provide a record-breaking gift of a $265 million fund to support CMU.

Üniversitelerin havuzundaki paralar milyon dolarla ölçülüyor ve bu paraların nasıl kullanılacağına da o üniversiteler karar veriyor.

Ama neymiş efendim Türkiyedeki üniversiteler bunu yapamazmış. Tabi yapamaz onları da bu hale getiren bu ve önceki hükümetler ve yök. Biz dünyanın yakaladığı ve oturturduğu başarılı araştırma standartlarından gitgide uzaklaşırken siz de "iyi böyle türkiyede zaten olmaz" demeye devam edin.
Sosyal ağlarda paylaş

hani şu forumda yıllar boyunca hızlı tren kazası, sınavlarda kopya skandalı, yök'ün üniversitelere baskısı, tübitak'ın bilim dışı yöntemleri, intihal suçu işlemiş kişilerin üst düzey konumlara getirilmesi gibi yüzlerce şeyi tartıştık, bunların %75'ini unutmuşuzdur bile.

ama halen birileri çıkıp akp'nin tamamen ak pak olduğunu, her şeyde ülkede mükemmel işler yaptığını, "siz tartışmayı bilmiyorsunuz, viktor gelsin bi tek o adam gibi cevaplar biliyor" gibi şeyler deme cüretini bulabiliyor.

hayır sonra akp kafası diyince kızıyorsunuz arkadaş...
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Ardeth'e üzüldüm tartıştığı kişi napolyon,ona bir şeyler anlatmaya,aktarmaya çalışıyor.Henüz bilim bu noktada çaresiz,yapabileceğin bir şey yok Ardeth.

eğitim-öğretimin yaşı yok, denemiş en azından. ne var ki en çok güldüğüm ardeth'e yalakalık yapıyon demiş...zuhahaa şeklinde güldüm.
boun fizik bölümüne asistan olmak zaten kolay değilken,adam biyoloji mezunu ve fizik bölümüne asistan olmuş... eğitimin yaşı yok ama saçmalığın bir sınırı var.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız AKP Yök'ü kaldırmak istiyordu izin vermeyen ayağa kalkan olay çıkaran siz değil miydiniz?
Hala adamların gündeminde anayasa değişikliği yapıldığında direk 130. ve 131. maddeler kaldırılarak bu değişikliği yapmayı planlıyorlar...

http://www.turksolu.org/41/erdem41.htm

http://www.milliyet.com.tr/2007/06/26/yazar/guclu.html

Ha ama zaten şunu çok iyi biliyorum ki yarın AKP yök'ü yokettiği gün siz dansözden iyi kıvırıp YÖK çoh iyiydi taaam mıııı diyip yine saldırırsınız bi şekilde AKP'ye...

Şu tartışmayı hakikaten şaşkınlıkla okudum, AKP'nin en sevmediği kurumlardan bir tanesi YÖK.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

hani şu forumda yıllar boyunca hızlı tren kazası, sınavlarda kopya skandalı, yök'ün üniversitelere baskısı, tübitak'ın bilim dışı yöntemleri, intihal suçu işlemiş kişilerin üst düzey konumlara getirilmesi gibi yüzlerce şeyi tartıştık, bunların %75'ini unutmuşuzdur bile.

ama halen birileri çıkıp akp'nin tamamen ak pak olduğunu, her şeyde ülkede mükemmel işler yaptığını, "siz tartışmayı bilmiyorsunuz, viktor gelsin bi tek o adam gibi cevaplar biliyor" gibi şeyler deme cüretini bulabiliyor.

hayır sonra akp kafası diyince kızıyorsunuz arkadaş...

dünyada değil bir parti kimse ak pak değildir bu 2+2: 4.
hele siyaset arenasında herşeyin win/win olması imkansıza yakın.

akp bu ülkede mükemmele yakın işler yaptı bu kadar net. bu parti %99 oy alsa bu ülkenin %99 u gerizekalı diyecek kadar aymaz ve kerestesiniz.

Sanki bu ülke AKP'den önce USA'le yarışta, Almanya Sanayisiiyle rekabette, eğitim'de bir harvard kalitesinde, sağlıkta da isviçreyle yarıştaydı.

Bu ülkenin gerçeklerine mmorpg oynamaktan, patide asosyallik yapmaktan o kadar uzak kalmışsınızki hala babadan oğula kafalar.

gelip de şu topicte tartışan topunuz tatava, bir de senin gibi asosyal ve loser olmayan ulusalcı tayfa var ki, onlar zaten rahatsızlık vermiyor arada bir 2 mesaj atıp giden, siyasettir politikadır hayatlarında en ufak önem kapsamayan konular olduğundan pek de önem vermiyorlar zaten.

ya akp'den banane, canı cehenemme topunun da, yıl 2011 hala orjinal oyunlarının SS gönderme kafasından uzaklaşamadın ben ona çok üzülüyorum .

Bir de Viktor var , o biraz gelişme gösterdi, arada adam akıllı birşeyler yazıyor da gene saçmalamış bu topicte.

Bir de bir üniversitenin bankada parasını tutup faiz kazanmasını AKP'li bir rektör yapsa, uff çıkan yaygaraya bak.
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

akp bu ülkede mükemmele yakın işler yaptı bu kadar net. bu parti %99 oy alsa bu ülkenin %99 u gerizekalı diyecek kadar aymaz ve kerestesiniz.

mükkemmel tanımını değiştir.

braid said:

Sanki bu ülke AKP'den önce USA'le yarışta, Almanya Sanayisiiyle rekabette, eğitim'de bir harvard kalitesinde, sağlıkta da isviçreyle yarıştaydı.

değildi,şimdi öyle mi,öyle diyorsan bakış açını değiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

Bu ülkenin gerçeklerine mmorpg oynamaktan, patide asosyallik yapmaktan o kadar uzak kalmışsınızki hala babadan oğula kafalar.

bi de tatava desen tam olcakmış hahahahahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...