Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rutkay Aziz...

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

maşallah dedikleri herşeyi yaptılar.

said:
Komşularla sıfır sorun politikası

Yunanistan ve Kıbrıs Rum kesimiyle olan sorunlar ortada

Irak sınırı yol geçen hanı gibi giren teröristin haddi hesabı yok, Irak yönetimi nota veriyor bize, terörü engelleme konusunda basiretsiz

Ermenistan ile protokol imzalandı, samimiyetsiz bir biçimde karşılıklı maçlara gidildi, yılışık yılışık fotoğraflar çektirildi Ermenistan cumhurbaşkanı Ağrı Dağını hedef gösterdi kendi gençlerine lol

Gene Kıbrıs konusunda çözümsüzlük çözüm değil dendi aylar evvel Kıbrıs'a çıkartma yapan RTE MHP lileri kıskandıran milliyetçi bir miting yaptı.

İran Türkiye'yi tehdit etmeye başladı füze kalkanı konusunda

RTE nin plaket aldığı Kaddafi bir anda diktatör oldu. NATO işgaline karşı çıkan ve itiraz eden RTE 36 saat geçmeden 180 derece dönerek donanmayı NATO komutasına verdi Libya açıklarında.

Komşumuz olmamasına rağmen İsrail ile olan durum ortada. BM nin raporu ve olmayan yaptırımı ortada. Kazanılan hiçbirşey olmadığı kaybedilen ve kamuoyunun bilmediği çok şey var.

Kürt sorununu ben çözerim dedi çözemedi.

Terörü ben çözerim dedi öğretmenlerin, devlet memurlarının kaçırıldığı, hedef alındığı günlere geri döndük.

PKK ile görüşüyorsak şerefsizim dedi MİT'in PKK ile görüşme kaydı ortaya çıktı ve bizzat RTE'nin emriyle ve ricasıyla yapıldığı gözler önüne serildi.

Türban sorununu çözerim dedi ellerinin altında yetki ve sayı olmasına rağmen halen çözmediler. Zaten mevcut yasalarda olan açıklar ve eksikler vasıtası ile her zaman olduğu gibi sorunun kenarından dolaştılar. Türban sorunu önümüzdeki seçimlerde kullanılmak üzere rafa kaldırıldı.

Faili meçhullerin bittiği bir Türkiye yarattık dedi İstanbul'un göbeğinde çeçen teröristler infaz edildi, büyük ihtimalle rus istihbaratı ya kendi yaptı veya ihale etti birine. Büyük rezalet hesap sorabilen yok.

Bu sefer teğet bile geçmeyecek denilen kriz sayesinde artık zam yerine vergiler güncellenir oldu.

Harbiden lan aynen dediklerini yapıyorlar çok acayip. Uslu bir çocuk olursak belki şirinleri bile görebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne laikligi artık laiklikle degil layiklikle yonetılıyoruz, bunlara layık olan halka hersey mustahak. Ben 10 senede bu kadar soyup sogana cevirip bütün dünyada rezil edip berbat yonetım gosterıp %50 oy alsam açık açık çıkar beyler yormayın benı hesap numaram şu paramı yatırın derim zaman kaybetmem en azından kesin yatırılacak o para çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

99 seçimleri öncesi mhp koalisyonu zamanı terörün tavan yaptığı yıllarda mhp nin tek yaptığı milliyetçi ideolojik söylemlerdi ve tsk nın doğuyu terörize etmesine açık kapı bırakmaktı. allahtan dönem değişti şimdi başarılı/başarısız tartışılır somut bi şeyler yapılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben icraatları görebiliyorum, göremeyen insanların ayda yaşadıklarından şüpheleniyorum zaten.
Siz okusanız bile anlayamıyorsunuz ya zaten,size göre enflasyon verileri uydurma, yurtdışındaki finans şirketlerinin notları falan tatava, ekonomi kötü...
Ben şunu bile duydum sizin kadrodan, işte Amerika ülkenin iyi gittiği ilizyonu yaratıyor vs vs vs..
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

Bu ülkenin AKP iktidarında,

gerek sağlık,
gerek eğitim,
gerek sosyal sorumluluk,
gerek spor,
gerek bürokratik görünürlülük,
gerek şeffaflık,
gerek vergi,
gerek ekonomik büyüme,
gerek özel sektör,
gerek finansal yapı,

daha ne sayayım? hangi kaynağa bakmak istiyorsan bak, bu ülke her yönden, kültür+sanat dahil, ileri gitti.

http://i.imgur.com/8v5yg.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Akp icraatlarını akpden okumak pricesslesmış harbiden.

Peki ekonomiyi akp tarafından yazılmamış bir yerden okumayı denedın mı? 9 yılda 100 yıla oranı falan? O rezaleti görse bunu demezdi.

Bunun dışında az once yazılan dış komşu sorunlarını okudun mu?
Bunun dışında mit pkk akp muhabbetını okudun mu?
Bunun dışında 13 milyar maaş yetmeyen milletvekillerini?
Bunun dışında thy tarafından paticik ahalinden bile adam kayırmanın açık açık ortada oluşunu?

Daha yazarım ama nasıl olsa anlamayacaksın git abiler sana maklube eşliginde anlatsın burda senın ve senın gıbılerın anlattıgı masalları yıyecek kadar keriz kimse yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Yetemeyenler kimler onlara bakmak lazım bir de . Yetmiyor diyenlerden bahsettigim çok açık ortada bunu sen bile anlarsın napolyon.

edit:ayrıca parayı bilmem ama kimileri 13 milyar ile ihalelerle adam kayırmalarla hayatına hayat katarken digerleri daha henüz neden tutuklandıgı açıklanamamış derece aihm rezaleti gerçekleştirir şekilde hukuki olarak mecburi serbest kalması gerekirken hapiste bunlarda halk tarafından seçilmiş adamlar elbette.
Sosyal ağlarda paylaş

akp zengini onlar. Muhtemelen amcaları babaları ihale kapıyordur.
Bizim apartmanda vardı böyle biri chp'liydi adam yıllarca. Sonra bir sürü borcu oldu haciz maciz arabayı sattı savdı ağlayıp duruyordu. bir önceki seçimde adam eve iki akp bayrağı astı, karısı kadınlar kolu falan filan evden insan eksik olmadı her gün toplantı falan. şimdi adam kızına dedeman'da düğün yaptı türbanlı gelini mercedes'ten inmiyor. Sonra AKP çok iyi işler falan yapıyor.

yaa bırak!
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

yıllarca yargılanan insanları mı kurtarmak istiyorsun?
Adalet sistemini eleştir eleştirebildiğin kadar, ama suçlu olup olmadığı bilinmeyen insanlara masum muamelesi yapmadan, onları kahraman haline getirmeden.

bunun gibi bir sürü şey.whatever.

- ülkede sağlık sistemi çok gelişti:
yakın zaman önce hastanelerde bebek ölümleri, doktorların parasızlığa terkedilmesi, performans sistemi sayesinde hastadan çok parayla ilgilenen doktorların ödüllendirilmesi...

- ülkede eğitim sistemi çok gelişti:
ülkenin önemli eğitim kurumlarının başına intihal suçu işlemiş kişiler getiriliyor, yök halen kaldırılmadı, kopya skandallarının faturası sınava girenlere çıkarıldı...

- ülkede sosyal sorumluluk çok gelişti:
wait, what?

- ülkede sanat çok gelişti:
heykeller ucube denilerek yıkılıyor, sanat galerileri basılıyor...

- ülkede vergi çok gelişti:
verginin vergisinin vergisi alınıyor, ürünler fahiş fiyatlara satılıyor...

ha bi de yargı çok gelişti hakikaten,
"suçlu olup olmadığı bilinmeyen insanlara masum muamelesi yapmamak" diye oldukça gerizekalıca yeni bir hukuk anlayışı başlatıldı.

güzel şeyler hep bunlar. seviyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Diyorum ya şurda hakikaten tartışmaya değer karşına alıp adam yerine koyup konuşabiliceğin 5 tane adam bulursan öp başına koy.
@Çetintaş:
Kafa buluyorum sen ve senin gibilerle evet, diyorum ya tayyip'e mit pkk ile görüştü diye laf ediyosun arkasından dönüp doğu perinçek iyi adamdır falan diyosun adamın peşinden koşuyosun...
Senle ne konuşup tartışıcam ki ben, sen zaten bütün algı reseptörlerini,mantıklı düşünce yetini kapatmış körü körüne gidiyosun, rte değil ülkeyi iyi yönetmek Allah gibi yönetse sen yine adama küfrediceksin çünkü bişeyleri görme şansın yok...

Yahu Suriye'yi savunur olmuş insanlar tarihi de mi bilmiyosunuz yoksa yaşınız mı yetmiyor anlamıyorum ki hadi bebeleri anladım Çetin Taş sen de mi hatırlamıyorsun Hafız Esad'ın PKK'ya verdiği destekleri? 98'e kadar Öcalan'ın hangi ülkede havuzlu villalarda keyif yaptığını?

Ağzınızda sakız gibi Atatürk'ün adı işinize geldiği yere monte edin.Şurda Atatürkçüyüm diye dolaşan adamların yarısından çoğu hayatlarında Nutuk'u sadece üniversite kaydı sırasında zorla ellerine tutuşturduklarında görmüş adamlar gelip burda ahkam kesiyor milleti itham ediyor ya gerçekten üzülüyorum şu halinize.
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

diyorum ya tayyip'e mit pkk ile görüştü diye laf ediyosun arkasından dönüp doğu perinçek iyi adamdır falan diyosun adamın peşinden koşuyosun...

ben dogu perinçek savunmayan biri olarak bu cevap bana düşmez gerçi fakat; dogu perinçegi savunuyor dıye tayyibin pkk ile gorusmesını haklı mı cıkartıyor.

Çetin Taş doğu perinçegi savunuyorsa Recep Tayyip Erdoğanda pkk ile gorusme yapabilir mi ? Once savunma yapmasını ogrenın sonra atakta sacmalarsınız.

Akpli sohbetten yeni çıkmış karnı maklube ile doymuş abiler binlerce kere soyledım binlerce kere daha soylerım burda sızın anlatacagınız masallara kanacak keriz yok uzun uzun palavra sıkıp kendınızı yormayın bari.
Sosyal ağlarda paylaş

eric cantona...dur bakalım neleri hatırlıyorum.
-o suriye var ya hani pekakaya destek veren 98 yılında?aha o suriyenin devlet başkanı ve değerli başbakanımız bak 7 şubat 2011(evet evet,8 ay önce)nasıl dostluk mesajı vermişler? izle aşağıdaki linki tıklayıp...
http://www.dailymotion.com/video/xgx6vh_dostluk-barajinin-temeli-atildi_news
-daha sonra,ne olduysa bizim başbakanımız bir anda bu "dostum" dediği beşar esad'a ne demiş?
http://www.istanbulhaber.com.tr/haber/dostum-dedigi-besar-esada-son-ihtar-97340.htm
-tabi beşar esad ve karısının türkiye'ye yaptığı ziyaret ve başbakanımız ve karısının suriye'ye yaptığı ziyaretteki dostluk mesajları,görüntüleri,iki ülke arasındaki onlarca ekonomik-ticari anlaşma,bir çok ürünün gümrük vergisinin düşürülmesi...bunlar da son 1-2 sene içerisinde olan olaylar.

-tıpkı libya lideri kaddafi'den aralık 2010'da ödül alıp 4-5 ay sonra adamın ülkesinin bombalanmasına destek olmak gibi; tıpkı dünya musevileri'nin verdiği en büyük ödülü alıp arkasından musevi karşıtı mesajları peşpeşe vermesi gibi; tıpkı seçim zaferinin hemen ardından "meşhur balkon konuşması"ndaki gibi dostluk-birlik-kardeşlik mesajları verip 2 gün sonra o verdiği mesajları unutup "ne dersek o olur" tarzına dönmesi gibi...

ya ben şaşırmıyorum, benim gibi düşünenler de şaşırmıyor da sen ve senin gibi adamlar neyi kastırıyorsunuz hala? her şey açık seçik ortada. siz sizsiniz, biz de biziz...şu an sizin gibi adamlar,sizin gibi düşünen adamlar güçlü; istediğinizi yapıyorsunuz, e haliyle bizim gibi adamlara gücünüzün yettiği her yerde intikamla,hırsla her şeyi yapıyorsunuz.

daha bunun tartışılacak, bana-bize sanki bir mantıklı açıklaman-açıklamanız-açıklaması varmış gibi anlatmaya çalışmak neyin nesi?
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

EricCantona said:

diyorum ya tayyip'e mit pkk ile görüştü diye laf ediyosun arkasından dönüp doğu perinçek iyi adamdır falan diyosun adamın peşinden koşuyosun...

ben dogu perinçek savunmayan biri olarak bu cevap bana düşmez gerçi fakat; dogu perinçegi savunuyor dıye tayyibin pkk ile gorusmesını haklı mı cıkartıyor.

Çetin Taş doğu perinçegi savunuyorsa Recep Tayyip Erdoğanda pkk ile gorusme yapabilir mi ? Once savunma yapmasını ogrenın sonra atakta sacmalarsınız.

Akpli sohbetten yeni çıkmış karnı maklube ile doymuş abiler binlerce kere soyledım binlerce kere daha soylerım burda sızın anlatacagınız masallara kanacak keriz yok uzun uzun palavra sıkıp kendınızı yormayın bari.

Güzel kardeşim ben tayyibin pkk ile görüşmesi haklı demiyorum, -görüşen tayyip değil,mit-.
Gelelim diğer konuya ben orda ikiyüzlü bakış açısına değiniyorum, Doğu Perinçek %99 amerikan ajanı olan apo'yla yakın ilişkileri olan bi adam, şimdi bi insan Doğu Perinçek'i savunup mit pkk ile görüştü diye cıngar çıkarıyorsa bana göre iki yüzlüdür.

Adam olan ya benim gibi ikisine de küfreder yaptıklarından dolayı,ya da kapar çenesini oturur.

Hala kafalar basamadı ben Tayyipçi de değilim maklube de sevmiyorum, bayram namazına bile gitmeyen bi adamım, oy verdiğim adam da şuan içeride tutuklu olan Engin Alan. Oyumun fotoğrafı da var merak eden varsa,bi arkadaş geyiği dolayısıyla çekmiştim hatıra olarak saklıyorum.
Ama bunlar benim kör olmamı sağlamıyor, RTE'yi ve AKP hükümetini beğenmediğim bişey yaptıklarında eleştirdiğim gibi beğendiğim bişey yaptıklarında da taktir edebiliyorum.

Kerizlik o veya bu siyasi görüşe körü körüne bağlanmaktır benim gözümde, ben her genel seçimde ülke için hangisinin hayırlı olucağına inanırsam o şekilde oy atan bi insanım babasından dedesinden gördüğünün aynısını yapan fikir fakiri insanlarla karıştırılmak da hiç hoşuma gitmiyor açıkçası.
Ben sizin gibi sadece Cumhuriyet okumuyorum, Cumhuriyet okursam ertesi gün de elime alıp Zaman okuyorum öbür gün Habertürk'e bakıyorum,berbere gidince sehpada gördüğüm sözcü'yü de okuyorum...

Sen bu dediklerimi yapabiliyor musun? Mesela hiç eline alıp Zaman okudun mu ne anlatıyor bu adamlar, nasıl düşünüyorlar, amaçları ney diye baktın mı gazeteye? Köşe yazılarını okudun mu?

İşime gelmeyen habere yandaş basın, işime gelen habere kahraman gazeteci gözüyle bakmıyorum, hakikaten bağnaz diyip küçümsediğiniz insanların sizden daha açık fikirli olduğuna emin olabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

eric cantona...dur bakalım neleri hatırlıyorum.
-o suriye var ya hani pekakaya destek veren 98 yılında?aha o suriyenin devlet başkanı ve değerli başbakanımız bak 7 şubat 2011(evet evet,8 ay önce)nasıl dostluk mesajı vermişler? izle aşağıdaki linki tıklayıp...
http://www.dailymotion.com/video/xgx6vh_dostluk-barajinin-temeli-atildi_news
-daha sonra,ne olduysa bizim başbakanımız bir anda bu "dostum" dediği beşar esad'a ne demiş?
http://www.istanbulhaber.com.tr/haber/dostum-dedigi-besar-esada-son-ihtar-97340.htm
-tabi beşar esad ve karısının türkiye'ye yaptığı ziyaret ve başbakanımız ve karısının suriye'ye yaptığı ziyaretteki dostluk mesajları,görüntüleri,iki ülke arasındaki onlarca ekonomik-ticari anlaşma,bir çok ürünün gümrük vergisinin düşürülmesi...bunlar da son 1-2 sene içerisinde olan olaylar.

-tıpkı libya lideri kaddafi'den aralık 2010'da ödül alıp 4-5 ay sonra adamın ülkesinin bombalanmasına destek olmak gibi; tıpkı dünya musevileri'nin verdiği en büyük ödülü alıp arkasından musevi karşıtı mesajları peşpeşe vermesi gibi; tıpkı seçim zaferinin hemen ardından "meşhur balkon konuşması"ndaki gibi dostluk-birlik-kardeşlik mesajları verip 2 gün sonra o verdiği mesajları unutup "ne dersek o olur" tarzına dönmesi gibi...

ya ben şaşırmıyorum, benim gibi düşünenler de şaşırmıyor da sen ve senin gibi adamlar neyi kastırıyorsunuz hala? her şey açık seçik ortada. siz sizsiniz, biz de biziz...şu an sizin gibi adamlar,sizin gibi düşünen adamlar güçlü; istediğinizi yapıyorsunuz, e haliyle bizim gibi adamlara gücünüzün yettiği her yerde intikamla,hırsla her şeyi yapıyorsunuz.

daha bunun tartışılacak, bana-bize sanki bir mantıklı açıklaman-açıklamanız-açıklaması varmış gibi anlatmaya çalışmak neyin nesi?

RTE'nin bi şekilde o adamlarla iyi geçinmiş olması,birbirlerini yalamaları umurumda değil, arap milletini sevmiyorum ben, bana göre dünyanın en 5 para etmez ırkı araplar.
Nefret ediyorum topundan,bi kaşık suda boğulsalar da umurumda olmaz...
O yüzden Amerika değil ağzına tükürüp manipule edip "demokrasi getirsin" isterse yeryüzünden silsin Suriye'yi gözümden bir damla yaş düşmez sorry.

p.s. Suriye'nin -görünür- pkk desteği 98'de savaş tehdidine varan tehditlerle bitirildi dönemin siyasi iktidarı tarafından, zaten Apo'nun yakalanmasıyla sonuçlanan sürecin başlangıcı da Apo'nun Suriye'den kovalanmasıydı,arkasından nereye gitse baskı yaparak en sonunda paket halinde aldık işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...