Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Let's talk iPhone 4S

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Kendercik said:

Cihazın pozisyonuna göre hatırlatma kurulabilmesi olayını çok sevdim. Ben en fazla eve geldiğimde tüm notlarımı açan falan bi sistem ayarlayabilmiştim de, böyle ufak detayları seviyorum.

Android kullanıyosan markete bi göz at derim, baya program var sırf bunun için. Bazıları şebekeden yerini takip edip o bölgeye yaklaşınca spesifik lokasyon için gps'i açıyor sadece (sürekli gps açık tutup pil harcamamak için).
(Siri'den farklı bişi tamamen de ihtiyacın varsa böyle bişiye diye dedim. iphone'da da vardır gerçi, olmaması için bi sebep yok sanırım.)
Sosyal ağlarda paylaş

Sirinin neresi bu kadar etkiledi insanlari bilmiyorum. Telefonumla neden konusmak isteyeyim, siz araba haricinde sesli komut kullaniyor musunuz? Sessiz ortam gerekmesi vs vs zaten kirk yilin basi kullanilacak bisey yapiyo siriyi.

Ve siri neden 4s gerektiriyor acaba. Ipade de koysalarmis guclu islemci gerekiyorsa. Ustune apple app storedan siri'yi (pre release galiba) cekiyormus, calisiyor yani 4de falan. Kaldi ki 4 processoruyle cok rahat yapilir o cumlelerin semantik analizi.

Apple bildigin dunyanin en evil sirketi ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Aynen, çok şaçma yani telefonla konuşmak. Tablet olsa bir yere kadar ama o dahi şaçma geliyor bana. Ancak bilgisayar başında Eve Online'da filan komut vermek isterim ben =)

Araya W7 sokacağım ama, kullandığını bildiğim tek kişi olarak W7'nin Netflix ve Hulu performansı nasıl, applar düzgün mü söyler misin Penth?
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuçta yapılan şeylere rağmen hala AI ve signal processing daha emekleme aşamasında ama bunlar öncü şeyler kim bilir daha ne üstün şeyler yapılabilir.
Hepsi hayatı kolaylaştırmak için bir adım, şirketler bir yerden başlamadan, öncü olmadan nasıl ileriye gidilsin ki?
Bir de insanların tercihleri çok kısa sürede değişebiliyor, yapılmaz kullanmazlar denilen şeyler vazgeçilmez hale gelebiliyor. Bunu da unutmayın.

Apple böyle inovatif şeyler yaptıkça, diğerlerini de artık inovatif şeyler ortaya çıkarmaya zorladıkça benim için evil değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

Sirinin neresi bu kadar etkiledi insanlari bilmiyorum. Telefonumla neden konusmak isteyeyim, siz araba haricinde sesli komut kullaniyor musunuz? Sessiz ortam gerekmesi vs vs zaten kirk yilin basi kullanilacak bisey yapiyo siriyi.

Ve siri neden 4s gerektiriyor acaba. Ipade de koysalarmis guclu islemci gerekiyorsa. Ustune apple app storedan siri'yi (pre release galiba) cekiyormus, calisiyor yani 4de falan. Kaldi ki 4 processoruyle cok rahat yapilir o cumlelerin semantik analizi.

Apple bildigin dunyanin en evil sirketi ya.

process cloud üzerinden olur %90. isteseler iphone 2g için bile yaparlar
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

asdsadas

-500t'de karı kız durumu nedir siri?
-arka taraf dahil komple sap
-ananı ...
-şemsiye al şemsiye ahaah-ammm-komut geçersiz
-ohoo kafa buluyo bu

aafsafsadga bir kac yil sonra bindigim bu otobusteyim sesli gulecektim neredeyse

siri guzel olay gibi ama bence pratik kullanimda sarmaz milleti ya da beklentileri karsilayamaz gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Siri görme engellilerin falan işine yarar ancak. Onun dışında telefona sesle verilebilecek tüm komutlar saçmalık bana göre. Hayatta telefona sesimle hükmetmek istemem, yapmam da zaten öyle bişey. Arama yaparken isim söyleme olayı bile bildiğin deli işi.
Sosyal ağlarda paylaş

teknolojinin sadece sizin icin oldugunu dusunmeyin, bu telefonlara gelen yeniliklerin cogu sizin degil, teknolojiden anlamayan insanlarin ihtiyaclari icin geliyor. disarida sadece siri icin iphone alacak zilyon adam var.

kaldi ki, ben evin disinda devamli kullanmayi gectim, evin icinde de voice control'u kullaniyorum. bilgisayarda birsey yapiyorum, telefonu didik didik edip sms atacagima siri olsa kullanirim.

siri'yi iphone4'e koymamaksa geysaligin onde gideni o ayri.
Sosyal ağlarda paylaş

hic de zilyon tane adam oldugunu dusunmuyorum ben. kendi kendime konusmak garip geliyor bana. bilgisayar basında otururken de konusmam. neyle mesgul olursam olayım. mesaj yazmak ya da herhangi baska bir islem icin telefona sesle komut gondermek gorme engeli olmayan biri icin super gereksiz bir olay. imo.
Sosyal ağlarda paylaş

ben sesle mesaj yazdırma sistemini kullanıyorum ya. voice remote biraz yetoluk gibi geliyor bana ama mesaj atarken koca parmaklarımla dopru tuşa basıcam diye 10dkda mesaj atmaktansa 2 saniyede söylüyorum yolluyo mesajı yani. ha ama evdeyken bu, kalkıp da otobüste telefona laf anlatırsam millet garip garip bakar kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

abi 10dk'da mesaj atıyosan o senin yetolugun.
ben zaten telefonda mesajlasarak haberlesme olayına kıl oluyorum. ihtiyacım olan zamanlar kullanıyorum elbette, hic olmaması gereken birsey oldugunu iddia etmiyorum. ama konusarak mesaj atacagıma telefon eder soylerim.

mesaj atmaya ihtiyac duydugum zamanlar ise, arayacagım kisi o an konusmaya musait degilse falan. ya da rahatsız etmek istemiyorsam o kisiyi. mesela sabah telefonu eline aldıgında haberi olsun diye gece mesaj atarım, telefon etmek yerine. gibi. messenger olarak kullanmadım hicbi zaman sms olayını.
Sosyal ağlarda paylaş

eh işte karşıdaki adama ulaşamadığın zaman oluyor toplantıda olduğu zaman oluyor. mesaj çekmekten nefret eden biri olduğum için ilaç gibi geliyor bana. hiç beğenmemezlik yapma şimdi kendi işine yaramadığını düşünmek istediğin için.

ayrıca gel 160 karakterlik bir mesajı ben söyleyerek 2 saniyede yazdırıyorken sen kaç değerli saniyeni harcıyorsun ölçelim madem.
Sosyal ağlarda paylaş

valla hiç silmeme gerek kalmadı 1-2 deneme yanılmadan sonra, android bu konuda çok başarılı. gerçi google'ın önceden kullandığı teknolojisi sanırım. biraz trt türkçesiyle konuşmak gerekiyor sadece.

ayrıca her eline alanın istisnasızilk söylediği şey "al şu takatukaları takatukacıya.." ile "siz çekoslovakyalılaştıramadıklarımızdan mısınız" zaten onları direk anlıyo bu sazanlar kesin bunu dener diye ilk onları eklemişler sanırım dsfds.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...