Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Resit olmayanlara icki sigara satisi yapan yerleri nereye sikayet ediyoruz ?

di

Öne çıkan mesajlar

Abicim gene rahatsız edicem sizi ama sanki iradenin anlamını yanlış anlıyorsunuz gibi geliyor bana. Öyle birşeyi yapmak istemeyip de dayanamayarak yapma durumu irade olarak algılanıyor anlaşılan.

Tabi hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir ama irade dediğin bir fiili yapmak ve istemek. Yani bunlar içiyor iradesiz diye damgaladığınız adamlar da aslında kendi iradeleriyle karar veriyorlar.

Ben gene soyluyorum içmem evimde de içirmem gandalf gelse tüttüremez o pipoyu evimde.
Sosyal ağlarda paylaş

ot'un geçici etkileri sigaradan daha fazla (yani IQ seviyesinin geçici olarak düşmesi ama EQnun artması gibi sdf). fakat sigarının uzun süreli kalıcı etkileri daha fazla ve yıkıcı gözüküyor. sabahtan akşama kadar ot içersen muhtemelen hayattan baya soyutlanırsın bu da tabi sosyal hayatını kötü etkileyebilir. sabahtan akşama kadar sigara içersen sosyal hayatın duruma göre biraz zedelebilir ama aslen uzun vadede geberirsin. sanırım böyle işliyor. ikisini de hiç içmediğim için çevreden topladığım verilerle yorum yapıyorum sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

içen içsin
size ne ya

Ya işte aynen komşusu oruç tutmazsa kendi tuttuğu oruç sayılmayacak sanan adam kafası bu sigaraya karşı olan militan tutum. Zararlı olduğunu bilmeyen yok, toplum kuralları çerçevesinde içen adama neden karışma gereği duyarlar bilmiyorum. İçen adam zaten kasti olarak kimsenin suratına üflemez, çoğu içen kişi de zaten topluluk içinde yakmadan önce dumandan rahatsız olan var mı diye sorar (en azından ben öyle yapıyorum). Başkası gelse yaptıkları birşeye en ufak bir laf etse demedik laf, ağlamadık köşe bırakmayacak adamlar şimdi yemekten sonra sigara içti diye köpek yerine koyuyor milleti.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Fistan said:

içen içsin
size ne ya

Ya işte aynen komşusu oruç tutmazsa kendi tuttuğu oruç sayılmayacak sanan adam kafası bu sigaraya karşı olan militan tutum. Zararlı olduğunu bilmeyen yok, toplum kuralları çerçevesinde içen adama neden karışma gereği duyarlar bilmiyorum. İçen adam zaten kasti olarak kimsenin suratına üflemez, çoğu içen kişi de zaten topluluk içinde yakmadan önce dumandan rahatsız olan var mı diye sorar (en azından ben öyle yapıyorum). Başkası gelse yaptıkları birşeye en ufak bir laf etse demedik laf, ağlamadık köşe bırakmayacak adamlar şimdi yemekten sonra sigara içti diye köpek yerine koyuyor milleti.

Dalga mı geçiyosun? Türkiyede bunu yapan 10 insandan biri falan olabilirsin. Daha bi on sene kadar önceye "sigaradan rahatsız olma" ciddiye bile alınmıyordu lan anneler babalar evin içinde fosur fosur içiyordu. çocuklar rahatsız olunca da ehi ehi kerata seni deniyordu. Bu kapalı yerlerde içmeme yasası gelene kadar da kapalı her restoran kafe vs yerin için sigara dumanıydı paso. kimsenin ...lediği yoktu açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu saka gibi olmus gercekten. Sina'ya katiliyorum. Koruma altina falan alinmalisin.

Aket-Atum said:

Fistan said:

içen içsin
size ne ya

Sosyal ağlarda paylaş

en bombası da yasak geldiğinde az ağlamadı millet "işleri kötü gidecek sigara içilen yerlerin böhü böhü" diye lol. burada "orada çalışmayı kabul eden kanser olmayı da kabulleniyor, ne karışıyorsunuz" diyenler vardı ahah

silah fabrikaları da kapatılsa nice insan aç sefil kalacak. :( yok dur olmadı bu, "savaşlar bitse nice asker, komutan, gerilla, terörist işsiz kalacak". :(
Sosyal ağlarda paylaş

yav sigara yasağı yokken hiç mi restorana gitmedin, hiç mi taksiye binmedin? diyeceğim ama genelde zaten sigara içen kişi etrafta ne kadar sigara içildiğini fark etmiyor. ama gerçekten sigara kokusu sevmeyen biri için sigara içilen bir yerde oturmak senin için lağım patlamış bir yerde oturmaktan farksız. ve sigara yasağından önce her restoranın içim abartmıyorum her birinin için sigara dumanı doluydu. havalandırma falan anca azaltıyor ama çok fayda etmiyor. sonuçta açık havada bile kokusu alınan bir şey sigara. ha havalandırmasız yerlerde bir de sağlığa zararı artısı oluyor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Başkası gelse yaptıkları birşeye en ufak bir laf etse demedik laf, ağlamadık köşe bırakmayacak adamlar şimdi yemekten sonra sigara içti diye köpek yerine koyuyor milleti.

yoo köpek yerine koymuyorum ki
"bişiye bağımlıysanız boynunuzda tasmanız var, geçmiş olsun" diyorum sadece.

ki öyle de gerçekten.

boynunuzda tasmanız var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

yav sigara yasağı yokken hiç mi restorana gitmedin, hiç mi taksiye binmedin? diyeceğim ama genelde zaten sigara içen kişi etrafta ne kadar sigara içildiğini fark etmiyor. ama gerçekten sigara kokusu sevmeyen biri için sigara içilen bir yerde oturmak senin için lağım patlamış bir yerde oturmaktan farksız. ve sigara yasağından önce her restoranın içim abartmıyorum her birinin için sigara dumanı doluydu. havalandırma falan anca azaltıyor ama çok fayda etmiyor. sonuçta açık havada bile kokusu alınan bir şey sigara. ha havalandırmasız yerlerde bir de sağlığa zararı artısı oluyor tabi.

ya bu arada ben sigara içmeme hatta söylendiği kadarıyla çok içmeme rağmen yasağı destekliyorum. Bu kadar içmeme rağmen kokusu ve dumanı özellikle açken o kadar rahtsız ediyor ki içmeyenler ne hale geliyordur düşünemiyorum bile. İlginçtir içmediğim zamanlar bu kadar etkilemezdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...