Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik Konusunda Vicdani Red Geliyor !11!!1

Tesbih

Öne çıkan mesajlar

valla komple gereksiz olmasa dert değil
ama komple gereksiz bişi.

TSK kendi bünyesini daha az sayıda insan ile çevirmeyi beceremedim. daha az bedava manpower, daha çok profesyonel olarak da bu küçültülmüş sistemi döndürebileceğini anlayamadı.

geriden geliyorlar, bi 10sene sonra falan kafalarını taşlara vururlar da geç olur o zaman da.

hâlâ kelle hesabı ile büyüklük peşindeler. gavurun üstdüzey askerleri iri kıyım adamlar iken bizimkilerin göbekli amcalar olması da aslında içinde bulundukları durumun özeti gibi; gavur hareketli ve atik. bizimkiler bi durağanlık içinde sıkışmış gibiler.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Suark said:

e aihmlik bi durum vardı. Yani şimdi bunun uygulanabilmesi için bi kurumun felan çıkıp onaylaması lazım dimi.
TSK yapmaz bunu.
Diyanet mi yapıcak?
o diil de ateist patiler cumaya giderken yakalandı haberi olur bundan çogzl =)

ya öyle eziyet haklısında , alışıo insan biyerden sonra. Kafanın rahatlığını özlüyosun sivile çıkınca. uzayıp gitmek güzel.

Ama tabi, özgürlük paha biçilemez bişi bi yandan ve
askerlik verdikleriyle deil aldıklarıyla işe yarayan bişi.

öf şimdi hatırladımda bi kötü oldum

abi papa diyanet felanlık bi mevzyu deil bu
insan ateist olupta inançlarından ötürü öldürmeye silaha karşı olabilir
yada pastafaryan olur
yada ne bilem sikh olur budist olur neyse

yok yok ben şey demeye çalıştım, hani buna karar vericek bi kurum olacak sonuçta. Yani birisi çıkıp tamam tsk sen artık bundan sonra vicdani red koyanları alamayacaksın falan diyecek.
de kim diyecek?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

ee peki ben çıksam şimdi çalışmayıp maaş almamak benim dinime ters desem aihm bana yardım edicekmi :)
İnancının gerekleri başkasıyla etkileşime girmeyip sadece seni etkilediği sürece özgürlüğü kısıtlanamaz.Ben askerliğe gitmek istemem inancıma terstir : Burda sebepte benimdir sonuçta benimdir ; ama sen çalışmayıp maaş almak istersin burda inancının özgürlük alanı sana maaş vericeklerin özgürlük alanıyla çatışır.
Sosyal ağlarda paylaş

Vicdani red ile askerlik yerine kamu hizmeti yapma olayına da itiraz edip güç kullanarak/baskı altında/kişi iradesi dışında zorla çalıştırma kapsamında değerlendirilebilir belki(hatta yanlış hatırlamıyosam kölelikle ilgili maddelerde filan vardı böyle bişeyler ama aramaya üşendim şimdi).

Ama tabi şu olay neden en başından zorunlu askerliği kapsamıyo onu da bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

çalışmayıp maaş almama durumu çok fantastik bi örnek neden dersen aslında legal bi örnek çünkü
ideal komunizmde şinsanların tembellik hakkı da war felan
yane ben çalışmıcam demekte bi özgürlük felan falan bi sürü yazı var hakkında neyse

askerlikte sorun zaten devlete hizmet değil
askeri görevin zorunlu olması

yane kimse demiyo ki hiç biş ülke vatandasına zorunlu bi görev veremez
sadece bu görev askeriyse alternatifi olmalı deniyo
ha sen yaparsın mesela askerliği 5 ay
sivil hizmetide dersin 2 sene
zorunlu hizmet tadında doğuya yollarsın mühendisi o zaman işte olur
herkes askere koşar
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

çalışmayıp maaş almama durumu çok fantastik bi örnek neden dersen aslında legal bi örnek çünkü
ideal komunizmde şinsanların tembellik hakkı da war felan
yane ben çalışmıcam demekte bi özgürlük felan falan bi sürü yazı var hakkında neyse

askerlikte sorun zaten devlete hizmet değil
askeri görevin zorunlu olması

yane kimse demiyo ki hiç biş ülke vatandasına zorunlu bi görev veremez
sadece bu görev askeriyse alternatifi olmalı deniyo
ha sen yaparsın mesela askerliği 5 ay
sivil hizmetide dersin 2 sene
zorunlu hizmet tadında doğuya yollarsın mühendisi o zaman işte olur
herkes askere koşar

devlet ve tsk farklı organlar gibi cıkar catısmalarına girdiginden tsk elindeki kozu vermek istemiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi burda makale yazmak istemiyorum özet geçeyim:

Dünyada askeri harcamaları kısan ve piyade-er sayısını neredeyse sıfıra indiren bi sürü ülkeler var. (örn isviçre vs.)
Bu ülkelerin bu kadar askeri var da bizim gibi sebil sürü gibi askeri olan ülkeler niye bu ülkeleri işgal etmiyor?

Çünkü
1. Piyade tırıvırı bir şeydir, geride kalmıştır, yüzbin tanesi bir bombaya bedeldir.
2. "Soft power" denilen başka etmenler vardır. Bunlar ülkenin ekonomik gücü, diplomatik gücü, kültürel gücü, teknolojik gücü vb. diye gider. Yani bugün bir ülke bizim hırtlar gibi düşünüp "lan olm bakıyom karşıki dağlara hiç askeri yok bunların hele ağalar dalın yallah" diye İsviçre'ye savaş açarsa 1. Ekonomik olarak gangbang yer. 2. Askeri olarak gangbang yer. 3. Diplomatik olarak gangbang yer falan filan.

Neyse, bunları anlatmak için saat geç, bunu anlatmaya çalıştığımız insanların da fikrinin değişeceğini sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...