Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

15 kitabı aynı anda okumak

Polyushka

Öne çıkan mesajlar

Her gün her birinden 20 şer sayfa okuyarak yaptığım aktivitedir. Bir kitaba bodoslama dalıp, bitirmeye çalışmadığınız için sıkılmazsınız, aksine zevkli geçer. 15*20 = 300. topu topu da 300 sayfa okuduğunuz için yorulmazsınız. (isteyen daha fazla da okuyabilir tabi) ha, konsantre sorunu yaşayanlar için bu şekilde yapabilmek çok daha iyi, en bariz örneğini kendim olarak gösterebilirim. tek kitap okumaya kalksam okuyamıyorum. yine de konsantre sorunu yaşarsanız yanında alkol de tüketin, odaklanırsınız. böylece ayda en az 15 kitap okumuş olursunuz
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yazdığına inanmamızı bekliyor olamazsın, peki bu başlığı açmandaki amaç nedir? Aynı anda birden çok kitap okumayı vurgulamak ise evet okunabilir ama ağır içerikli kitaplarda bu yöntem işe yaramayacaktır sadece kitaba konsantre olmanı engeller. Kıytirik kitaplarda ise sorun yok, zaten hertürlü okursun.
Sosyal ağlarda paylaş

niye inanmanızı beklemeyeyim dsfsdf, ulan günde 300 sayfa okumak ağır geliyorsa bir insana, o ölsün zaten. benim bahsettiğim şey gayet yapılabilir, ki yapıyorum ne zamandır. üstelik okumayı çok istediğim bir kitabı alıp elime, ''başlayayım direk, bitireyim bunu önce'' dediğim zaman da, okuyamıyorum, uykum geliyor. ağır kitabı da okuyorum hafifi de

alkol arttırıyor bende konsantreyi. fazla içmedikçe tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi kere günde 300 sayfa net okuyan bi insan sevdiği hoşuna giden bi kitabı günde 15-20 sayfa okuyup bırakması biraz saçma geldi ^^
Yani şöyle ağır bi kitap okuyor olursun sindire sindire okumak istersin o kitabı günde 15-20 sayfa olmak kaydıyla okurken yanına bişeyler eklersin de aynı anda 15 tane kitap okumak biraz marjinal göründü.
Sosyal ağlarda paylaş

olm not alıcaksınız tabi her kitaptan azar azar okurken. hepsini kimse kafasında tutamaz, birbirinde karışır yoksa. bakıcaksın aldığın nota, ben burada bırakmışım kitabı diyip, sonra sadece onu okuyormuş gibi devam ediyorsun

@EricCantona ağır kitabı, diyelim 1000 sayfalık kitabı sindire sindire okuyabilmek için de daha iyi kesik, kesik okumak. 3 günde bitirsen o kitabı, her yeri aklımda kalmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Polyushka said:

Her gün her birinden 20 şer sayfa okuyarak yaptığım aktivitedir. Bir kitaba bodoslama dalıp, bitirmeye çalışmadığınız için sıkılmazsınız, aksine zevkli geçer. 15*20 = 300. topu topu da 300 sayfa okuduğunuz için yorulmazsınız. (isteyen daha fazla da okuyabilir tabi) ha, konsantre sorunu yaşayanlar için bu şekilde yapabilmek çok daha iyi, en bariz örneğini kendim olarak gösterebilirim. tek kitap okumaya kalksam okuyamıyorum. yine de konsantre sorunu yaşarsanız yanında alkol de tüketin, odaklanırsınız. böylece ayda en az 15 kitap okumuş olursunuz

yok kardeş,bu konuda katılmıyorum sana.aynı anda 15 kitabın hakkı ile okunabileceğine inanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...