Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Atatürk ilkeleri Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Gitti

Tesbih

Öne çıkan mesajlar

hedehodohop said:

Bu şişirilmiş bir korku abi , bir yandan ''laikler'' şeriat geliyor korkusu pompalarken bir yandan da ''dinciler'' dinimiz elden gidiyora getiriyor , iki tarafta ipleri gerdikçe daha fazla destek buluyor.Eğitim sisteminin her türlü ideolojiden bağımsızlaştırılmasını savunuyorum , buna kemalizm de dahil din de dahil ; ama dinin ağırlık kazandığı bir yapının kurtarıcısı başka bir ideolojinin boyunduruğu altındaki bir eğitim sistemi değil.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ LAİKÇİ

bizim bakkalcı amca çok liberalci
Sosyal ağlarda paylaş

"laikçi"ler şeriat korkusu pompalamıyor, o korku altında yaşıyor.

rp döneminde sokakta "şeriat istiyoruz" diye bağıran milletvekilleri vardı.

günümüzde fetullah gülen'in amerika'dan nasıl çalıştığını da görüyoruz.

e böyle olunca insanlar halen şeriat tehdidi hissediyor üstünde.
Sosyal ağlarda paylaş

din ve devlet işleri ayrılığı ortadan kalkınca "laikçiler" olarak neden bu kadar yaygara kopardığımızı anlayacaksınız, yoksa biz ne desek boş türkiyenin mevcut durumunun geliişmiş ülkelerle bir olduğunu sanıyorsunuz.

türkiyenin beşeri alt yapısı boşaltılırken üstten bu tarz sözde "sivil" gelişmelerin gelecek nesillerce kaldılabilineceğini sanmak muhteşemmiş.. genç nüfusunun %40 ı apaçi bir milletiz hatırlatırım
Sosyal ağlarda paylaş

nazım nazım nazım nazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazımnazım nazım nazım
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Milletvekili şeriat istiyoruz diye bağırınca şeriat mı geliyor ? Bende meclise solcu olarak girip komünizm istiyorum diye bağırim geldi mi komünizm ? Abi gerçekten şu anki ruh halin özellikle istenilerek yaratılıyor toplum mühendislerince

ne demeye getiriyorsun onu anlamadım.

ruh haliyle toplum mühendisleriyle ne alakası var?
- özellikle Refahyol hükümetinin olduğu dönemde bazı milletvekilleri çıkıp sürekli Atatürk ilkelerine küfredip şeriat çığlıkları atıyordu
- Fetullah Gülen şu an Amerika'da, kendisi bir çok videosunda "mevcut kadrolara yerleşene kadar kendinizi gizleyin" öğüdü veriyor
- Günümüzde tarikatlar hem ticarette, hem politikada, hem de hukukta söz sahibi, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner sadece İsmailağa Cemaati'ne bulaştığı için başına gelmedik kalmadı.
- hükümet özellikle milli eğitim'i daha az milli daha çok dini bir hale sokuyor.

2+2'yi toplayabilen kişiler "yahu şeriat gelmez, şeriat istiyorum diyince şeriat mı gelecekmiş" lafının saçmalığını anlayacaktır.

insanların şeriat korkusuyla yaşamasını istemiyorsan, böyle abuk sabuk düzenlemeler yapmaşsın. milli eğitim gelişecekse niye illa din eksenli gelişiyor onu da merak etmiyor değilim.

bu arada "Bende meclise solcu olarak girip komünizm istiyorum diye bağırim" diyorsun da, 50'li yıllarda felan solcular komunist damgası yiyerek öldürülüyordu, onu da hatırlatayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Solcu konusunda ve devrim konusunda çok insan bu forumlarda yanlış konuşuyor hocam,öğrenci hareketleri ile solcu ve solcu görüş hakkında bilgi kulakdan dolma,maltepeye gelin bir yerelere götürürüm sizi konuşursunuz o zaman işlerin gazete bilgisi ile gitmediğini anlarsınız az.

Boneda doğru demiş şunuda ekleyim nasıl güvenirsiniz abi bu adamlara diğer partideyken ne naralar attı bu adam videolar hala duruyor,değişmek bu kadar mı kolay şu ülke için iş yapacak adamların temiz insan olması şart,vatansever olması şart.

Bakın ileriye dönük her yapılanma halkın yormaya yönelik,oyalamaya yönelik karıştırmaya yönelik,bitirdikleri tek iş kendi aralarında.Vatansever diye kavram kalmayacak yakında eskiden büyük işler yapan laik görüşlü,eğitimciler profesörler kurmaylar içeride ne o cd'de devrim planları neymiş gizli kağıtlar neymiş toprak altında deliller kaç kişinin tıkında bu adamlar içeride,kimsenin..İnsan küsmesin abi ülkesine çok ciddi sonuçlar doğurur,vurdum duymazlık ciddi bir chain reaction bunu eğitimsizlik ile birleştirirsen kötü şeyler olur.

Atatürkün yatında bile neler oldu,neymiş kiralayının suçuymuş.Yabancı ülkelerde adamlar nelerini nasıl koruyorlar geçmişleri üstüne hata yapanı döküyorlar .

Herşeyi bir yana koy EU ülkesi olarak o kadar çok ülke var ki yırtınan,ne üstüne diyeceksin vatansevgisi bayrak sevigisi eski değerleri tutmak için ne seminerler veriliyor.Biz ise bunlardan vazgeçme savaşındayız.

Şu ülke iktidarına gelmiş her parti şaşırmış kendini,yeni kanlar lazım,yeni vizyon ve istekli bir halk lazım ama zor..İyimser değilim ilersi için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...