Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Her gün doğu ve güneydoğuda şehit verirken Gazze'nin kurtarıcılığına soyunmak

cetintas

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

http://eglendirmedairesi.files.wordpress.com/2009/10/anti.jpg
çağırdım, birazdan gelirler.

"Cok klise artik bunlar. Yeter biktik sizin sehit konuşarinizdan. Konusmayin. Kendilerine dikkat etmiyorlar, oluyorlar surekli, tafrasini biz cekiyoruz. Alisin artik."
Sosyal ağlarda paylaş

Yapılanlar Gazze kurtarcılığına soyunmak değil ortadoğu'daki ana figür haline gelmeye çalışmak.
İzlenen politika başarıya ulaşırsa ortadoğunun karar mekanizması haline gelicek Türkiye.
Sadece Gazze ile uğraşılmıyor farkettiyseniz,aynı zamanda Libya,Suriye ve Mısır'da da faliyetler mevcut...
Ayrıca Gazze ile uğraşmazken de şehit veriyorduk doğuda yine veriyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

İpler geriliyor,İsrail'in tek güvencesi arkasındaki Amerika desteği biz neyimize güvenip açık açık atar yapıyoruz bilmiyorum...
Ancak askeri güç olarak kürdan gibi çiğneriz İsrail'i,yani isterse gerçekten o yardım gemilerini savaş gemileri eşliğinde götürür Tayyip oraya...
Yalnız çok da önemi yok konuya dönersek dediğim gibi bu polika "bence" Gazze kurtarıcılığından çok ortadoğuda söz sahibi olmak, hatta 1. güç olmak çabasından ileri geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Eline silah alıp Başbakan mı savaşacak güneydoğuda. Bende bunu anlamıyorum. Siyasi irade orduya her türlü desteğini verir gerisini asker halleder.
Ayrıca ortadoğudaki boşluğu bir lider edasıyla türkiyenin doldurması çok güzel olur, başarılınabilirse.
Sosyal ağlarda paylaş

1-) Biz nato ülkesiyiz israil değil.
2-) Askeri güç olarak biz İsrail'in oldukça üzerindeyiz.
3-) İsrail arkasında dünyanın en büyük askeri gücü olan Amerika'yı barındırıyor.
4-) Orta Doğu'da İsrail'i kimse sevmiyor biz nispeten daha sevilen bir ülkeyiz.
Başta da zaten ben dedim ki İsrail amerikaya güveniyor,ancak herhangi bi sebepten dolayı ipler gerilirse ne olur ne biter bilmiyorum, zaten işin savaş noktasına geliceğini zannetmiyorum ama ufak tefek çatışmalar olursa kaybedicek tarafın İsrail olucağını düşünüyorum.

DipNot: Türk ordusu dünya üzerinde baya bi ülkeyi kürdan gibi çiğneyecek güce sahip ;)
Sosyal ağlarda paylaş

uluslararası ilişkiler uzmanlık ister benimde sadece köşe yazarı ve uzmanlardan dinlediğim daha çok.

amerika ortadoğuda masaya oturcak kimsesi kalmadı nerdeyse israil hariç sudileri geçin zaten.ortadoğuyu israil hiç yönetemez zaten baş düşman.bu bölgeyi birtek türkiye abilik yapabilir.çünkü elleşmezlerse irana gider iran alırsa dümeni çatlatır israil ve amerikayi dolayısıyla çin bile nasiplenir. abd ninde işine gelen türkiye bu noktada yane abd diyoki türkiye 5 kazanır ama bende 10 kazanırım,iran olursa bişi kazanamam. bilmem katılırmısınız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...