Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tv dizileri nasıl olmalı?

cetintas

Öne çıkan mesajlar

Flameoffear said:

Senaristler bakkaldan sipariş edilirse daha çoookkkk uzun bir süre gider bu furya.

Ciddi manada takip ettiğim 1 tane yerli dizi var. O da Behzat reis. Yerli dizi olduğunu iddia edip ne olduğu belirsiz dialoglu salakça diziler gibi değil hiç yoktan. Hakiki yerli dizi.

ya peş peşe beni ayar ettiniz, hocam içim kan ağlıyor zaten "nerede bu film?" diye, hiçbir yerde filmin ne zaman başlayacağını öğrenemdim, hatırlattın bana yine behzat abiyi. bakın bu filmde uzun ama şu an için izleyeni baymıyor, neden?çünkü olaylar gerçek hayatın tam içinden, herkesin günlük hayatta yaşadığı sıkıntıları-sevinçleri aktarıyorlar filmde ve tabii her biri mükemmel oturmuş rollerin mükemmel oyunculuklarıyla. Ama iddia ediyorum, bu Behzat bu şekilde belki 1 sezon, hadi bilemedin 2 sezon daha izlenir.4üncü sezon yalan olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim dizilerin uzun sürmesinin sebebi;

Amerikan dizisinden bir sahne : Mutfakta bir tabure üzerine oturmuş, sabah kahvesini yudumlarken, bir taraftan da bir gazetenin üzerine bir şeyler yazmaktaydı. O sıra da kapı çaldı. Şaşkın bir ifade ile, elinde kupa kapıya doğru yöneldi. Bu sıra da zil bir defa daha çaldı. Kapıyı açtığında karşısında sarı uzun saçları bellerine uzanan ninja bir kız vardı. Hayt diyerek uçan tekme ile adama daldı. Aksiyon başlamıştı.

Türk dizisinde benzer sahne : Mutfakta sabahlığı ile oturmuş, kahvesini yudumluyor, bir taraftan da gazetenin bulmacasını çözüyordu. Aniden bir "Off" çekti. Belli ki çözemiyordu. Bulmacada ki ünlünün ismi aklına gelmiyordu. Cıvık bir ses tonuyla "neydi bu yaaa" dedi kendi kendine. Ondan sonra bulmacanın diğer sorularına geçmiş, iyicene kendini kaptırmıştı. O sırada kapı çaldı. Kapının çalmasıyla irkildi ve elinde ki kupayı yere düşürdü. "Ayyh amaaaan" dedikten sonra bir kapıya doğru, bir yerdeki kupa parçalarına baktı. "Off" çektikten sonra sabahlığına kahve bulaştı mı diye kontrol ederek kapıya doğru yöneldi. Bu sırada kapı bir kez daha çaldı, "Ne bu sabah sabah alacaklı mı" diyerek kendi kendine söylendi. Kapının gözünden baktığında bir şey göremedi, "Kim o" diye seslendi, ses yoktu. Tereddüt içinde eli kapının koluna doğru gitti. Kapının kolunu kavradıktan sonra, bir iki saniye düşündü ve kapıyı açtı. Hedematik, beyazlarınızın beyaz, renklilerinizin renkli kalması için, bir tablet yeter. "Alo ağa beni duyan mı", "HE he duyam hüso nirdesin?", "dağdayam ağa". Hodocell, Türkiye'nin her yerinde full çekercell. "Noluyor ben anlamıyor, ben var duj?" Fadişa. Rus kızının acınacaklı öyküsü, her salı bu sayfalarda. Kapıyı açtıktan sonra gördüğü manzara karşısında şaşırmış, gözleri faltaşı gibi açılmıştı. Karşısında, enine geniş, göbekli, pala bıyıklı biri duruyordu. Bir anlığına göze göze bakıştılar. 653. Bölümün Sonu.
Sosyal ağlarda paylaş

emeğine yazık beğenmedim sdfds

ama şöyle diyebiliriz kısaca

amerikan dizi : adam kahvesini içti kapıyı açtı ninja tekme attı

türk dizisi : adam kahvesini içti kapıyı açtı.ninjayla 10dk bakıştılar.kamera suratlara zoom yaptı sırayla

sonra reklam
Sosyal ağlarda paylaş

Abi nolacak Allah aşkına? Bari o araya tartışma programı koyarlar, belgesel çeken adamlar aç geziyor-belgesel koyarlar, çocukları düşünerek çocuk programı koyarlar...Ya şimdi televizyonlar o kadar saçma ki ne çocuklar düşünülüyor, ne belgesel veriyorlar, ne doğru düzgün tartışma programı var(feto televizyonlarını kastetmiyorum, onlar zaten her konuda düzenlerini kurmuşlar, bir sıkıntı yok o heriflere).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...