Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Supplement loglari

Helcaraxe

Öne çıkan mesajlar

Protein almaya karar verdim, casein nedir whey nedir biraz okudum şöyle bi plan var kafamda. Bu işten anlayanlar bi yorum yaparsa sevinirim.

1) Sabah kalkınca whey (7:30) 20gr

2) Öğle yemeğinden 2 saat sonra casein. (14:30) 20 gr

3) Antremandan hemen sonra whey (21:00) 20gr

4) Akşam yemeğinden 2 saat sonra yani gece yatmadan önce casein (24:00) 20gr

Toplam 80gr. Kilom 80, x2 =160 sanırım günlük protein ihtiyacım. Tahmini bi hesapla 80 gramını falan normal yemeklerden alıyorum, geriye 80 kalıyor supplementla tamamlamam gereken. Eşit dağıttım ama doğrusu nedir çok da bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

iki yıldır amerikan futbolu oynuyorum . Suplement doping body bulding işinin içindeyim iki yıldır . 120 kilodan 80 kiloya düştüm . Kilo alma kilo verme işlerini iyi bilirim . Belki dünyada bildiğim iyi bir şey varsa o da kilo kontrolüdür .Size özellikle yeni başlayanlara şunu söylemek istiyorum
CASEİN PROTEİN ÇOK BÜYÜK BİR PARA TUZAĞI .
Protein tozlarını karşı falan değilim ben de kullanıyorum çokça kullandım ama ilk bir kaç ay kullanılmasını mantıklı bulmuyorum.
Zararı olmaz ama faydasını da çok fazla göremezsin fiyat kazanç dediğimiz olay. Protein tozlar senin evde pişireceğin köftenin yanına bile yaklaşamaz ama tek avantajları vardır. hızlı kana karışırlar yani spordan sonra vücudun açken kasların besin isterken kullanıcaksın ki hemen kasların bunu emmsin .
Gün içerisinde kullanmanın pratiklikten başka bir avantajı yok yani . Antreman öncesi de dahil bu dediğime .
Gelelim kazeine . Kazein yavaş sindirilmek için kullanılan bir protein. Dünyanın bir numaralı kazein proteinini içeren besinini söylüyorum PEEYNİR .

Diyeceğim şu ki kazeini boş verin yatmadan önce 100 grm beyaz peynir yiyin. Çok daha verimli olucaktır.
Bu ürünlerin zararını görmezsiniz . Sadece boşuna para harcamayın diye söylüyorum . Para bok benim de hoşuma gidiyor diyorsanız güle güle kullanın
Sosyal ağlarda paylaş

dogru diyosun türkiyede cottage cheese olsa gram düsünmem sabah aksam tüketirim caseinin yüzüne bakmam ama burda bulabildiğim en iyi peynir çeşidi light peyaz peynir ki tuz ve yag dolu tuzuda sevmem hiç kahvaltıda yiyoruz ama içim acıyor resmen yerken :D
tatlı lor falan demeyin yagsız lor diye bişi yok turkiye de bulamadım ben daha pazar gidip abi yagsız plz diyince de gene yaglı veriyolar
Sosyal ağlarda paylaş

Dostum o diet peyniri yoğurtları falan boş ver hanım kızlar için onlar . Ben o 40 kilo verdiğim dönemde kuyruk yağında kavurma yapıp yiyordum :D Ama karbonhidrat tüketimime dikkat ediyordum .
Yani ye hiç bir şey olmaz .
http://j1304.hizliresim.com/18/c/lyw5f.jpg
http://j1304.hizliresim.com/18/c/lyw5s.jpg

Güven bana .Yukarıdaki resimlerim de bu dediklerime referans olsun :)
Kefiri ben de tavsiye ederim içinde whey protein var demiştir bir arkadaşım .
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben direk süt alıyorum kaynatıyorsun içine biraz limon sıkıyorsun kesiliyor direk. Zaten kesilince suyu kalıyor onda biraz whey var işte.

Kefir de whey çok az bu arada. Daha çok kazein var.

Yağ konusunda bende kuyruk yağı koyun kuzu eti tüketirim onun dışında hindistan cevizine başladım mevsimi geldi çünkü arada avokado ve kuruyemiş. Yağ yemek gerek yoksa hormonlar çalışmıyor kalori saymayalım. Aktivite halinde olalım zaten yağ yakılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

dogru diyosun türkiyede cottage cheese olsa gram düsünmem sabah aksam tüketirim caseinin yüzüne bakmam ama burda bulabildiğim en iyi peynir çeşidi light peyaz peynir ki tuz ve yag dolu tuzuda sevmem hiç kahvaltıda yiyoruz ama içim acıyor resmen yerken :D
tatlı lor falan demeyin yagsız lor diye bişi yok turkiye de bulamadım ben daha pazar gidip abi yagsız plz diyince de gene yaglı veriyolar

boyle tarifler var bolca. cottage cheese icin bi denersin en kotu.

http://www.foodnetwork.com/recipes/alton-brown/quick-cottage-cheese-recipe/index.html
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
NaturalSpringWater said:

creatine sorularım var.

-hangi marka önerirsiniz?
-yükleme yapmanın bilimsel bir kanıtı yok hala. bu konuda ne düşünüyorsunuz?
-nasıl bir dozda kullanmalıyım? off-on her gün alıyor muyuz? ne kadar.

teşekkürler.

-onemli olan micronized olmasi. Populer markalarin herhangi birisi is gorur. ON aliyorum ben.
-yukleme spesifik durumlarda anlamli. Mesela karbonhidrat yuklemesi yapilirken. Ya da iste supercompansation amaclanirken. Normal zamanda gerek yok. Kas icine ani ve kisa zamanda besin cekilen zamanlarda uygulanabilir.
-her gun bir dolu tatli kasigi. Gavurun teaspoon dedigi sey bizim bildigimiz degil. Tatli kasigini iyice doldurunca 5gr yapiyor. Alabildigine yuklersen 6-7gr.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar kolay gelsin. daha önce yurtdışından multivitamin satın alan arkadaşımız oldu mu?

ebay üzerinden satın aldım. ptt kargo bugun haber kağıdı yolladı gelip alabilirsiniz diye ancak üstüne vitamin, protein için reçete gereklidir gibi bir ibare yazılmış.

bu prosedür gereğimidir yoksa ciddiye alınan bir durummudur? zira hangi hastane gnc multivitamin yazar reçeteli şekilde. bana biraz saçma geldi.

bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim. teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

Kaynaksuyu,
Zamanlama cok farketmiyor. Idman sonrasi shake iciyorsan at icine gitsin. Off gunlerde istedigin zaman al. Cunku sonucta yapmak istedigin sey kas ici kreatin saturasyonunu korumak. Bir kere doyuma ulasinca kolay eksilmiyor. Zamanlamayi cok dert etme.

Moonfall,
Gumruk mevzuati belli. Milli sporcu degilsen ya da receten yoksa alamiyorsun. Eger alabilirsen cok cok sanslisin. %99 vermezler. Refund icin simdiden basvur bence.
Sosyal ağlarda paylaş

AtlaraFisildayan said:

kolestrolümü ne arttırıyormuş bilmem ne yapıyormus o carnitin . cleveland üni araştırmış nette vardır.

carnitin, cla . bu tip şeylere allah ıcın para vermeyın ya. çok net para tuzağı.

Sadece anavite ve cla ile 31-32 bedenden 28 e indim.

Ben de fostur diye dusunuyodum, ama sanirim degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...