Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ttnet-avea Vınn anlaşması

Akhlaur

Öne çıkan mesajlar

Selam.Ttnet geçen gün aradı ve böyle bir hizmetleri olduğundan bahsetti.Bir tane "vınn" aleti verdiler sanırım.İçinde avea sim kartı var.Avea ile anlaşmış ttnet.1 gb internet sağlıyormuş bu alet bana dünyanın herhangi bir yerinden.3 ay ücretsiz kullanacakmışım.Şimdi benim merak ettiğim bu aletin yapabildikleri.

Birincisi ben bu aleti taktığım anda avea nın uydu internetine mi bağlanıyorum etrafta wireless bağlantı olsa dahi ? Yani evde takılı ama ben o 1gb lık tarifeden mi yiyorum ? Ya da dışarı da wifi hizmeti olan bir cafenin internetine bu alet sayesinde mi bağlanabiliyorum sadece ? Bağlandığım zaman benim 1gb lık tarifemden yiyecek mi ?

Ben bu alette 10 liralık tarifeye geçmesem iptal etsem , sim kartı kullanım dışı olacak tamam.Aletin işlevi kalmayacak mı o zaman ?

Cahilliğimi affedin.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim şöyle bir fikrim vardı konuyla ilgili.Bu alet sayesinde wifi hizmeti veren yerlerde herhangi bir operatöre bağımsız oranın internetini kullanabiliyorum.Ancak gelen ttnet görevlisi eğer paketi devam ettirmezsem aleti süs niyetine duvara asarak kullanabileceğimi söyledi.O yüzden soruyorum demek ki yanlış biliyormuşum.
Sosyal ağlarda paylaş

Dial up'dan anlatmaya başlayayım :)

Hani eskiden telefon hattı üzeriden internete bağlanırdık. Modem 56K oldugu icin 5kb/s hızı zor görürdük ya, 3g de bunun gelişmiş hali. Veri PTT nin telefon kablosu yerine AVEA-VODAFONE-TURKCELL'in baz istasyonları aracılığıyla dolaşıyor. GPRS diye birşey duymuşsundur mesela; o da 3G'den önceki daha yavaş teknolojiydi.

Sen ttnet-avea'nın vermiş olduğu 3G hizmetini alarak (3G modem ve internet açık sim kartı) 1GB kota ve 7.2mb/s hıza kadar telefonunun çektiği heryerden internete bağlanabileceksin.

Kısacası olayın WIFI ve uydu internetle alakası yok.

Nasıl kontorlu hatta bakiyeni kontrol ediyorsan, bunda da aynı şekilde kotanı takip edeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Selam.Ttnet geçen gün aradı ve böyle bir hizmetleri olduğundan bahsetti.Bir tane "vınn" aleti verdiler sanırım.İçinde avea sim kartı var.Avea ile anlaşmış ttnet.1 gb internet sağlıyormuş bu alet bana dünyanın herhangi bir yerinden.3 ay ücretsiz kullanacakmışım.Şimdi benim merak ettiğim bu aletin yapabildikleri.

Birincisi ben bu aleti taktığım anda avea nın uydu internetine mi bağlanıyorum etrafta wireless bağlantı olsa dahi ? Yani evde takılı ama ben o 1gb lık tarifeden mi yiyorum ? Ya da dışarı da wifi hizmeti olan bir cafenin internetine bu alet sayesinde mi bağlanabiliyorum sadece ? Bağlandığım zaman benim 1gb lık tarifemden yiyecek mi ?

Ben bu alette 10 liralık tarifeye geçmesem iptal etsem , sim kartı kullanım dışı olacak tamam.Aletin işlevi kalmayacak mı o zaman ?

Cahilliğimi affedin.

Abi şimdi sana şu kadar söyliyim, ücretsiz olayını unut. Sen bunu 1 ay kullan ben sana 100 ytl ödeyeceğini garanti ediyorum. 1gbı geçincede internet hızın 256kbye düşecek.

O 1gb dediği normal kullanımda maximum 3-4 günde bitiyor, aralıksız içerik çekiyor duruyor. Uploaduda kullanıma ekliyor bu arada.

Hemen kaç git o vınnı kır yada biyerlere at yoksa geçmiş olsun. 10mbit internetle aynı fiyatı odersin her ay.
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece maillerine bakmakta kullanırsan sorun yaşamazsın. Birde pati'de, pic thread yada yüksek çözünürlüklü fotolar içeren kate upton başlığına girmedikçe 1 ay boyunca sorun yaratmaz. Ne kadar fotoğraf görüntülersen o kadar çok kotan gittiğini düşün. Youtube, facebook, haber siteleri bunların hepsi yasak.
Sosyal ağlarda paylaş

Dunyanin heryerinden degil ayriyeten. Turkiye sinirlarindan ciktigin anda roaming'e girer, telefon gibi dusun iste. Önceden Wap/Gprs vardi, bunlardan sonra 3g geldi iste(hatta 4g cikti falan). Elindeki usb stick, 3g modem. Avea hattinin cektigi heryerden, telefon uzerinden internete giriyomussun gibi girersin. 1 gb kotan var, wireless ile falan alakan yok. Arastir abi bi, wikipedia'ya falan bak, wifi ile 3g'nin alakasi yok. Uydu internetle falanda alakasi yok. Ha bide avea ile ttnet anlasma yapmadi, aveanin zaten yarisi falan ttnetin.
Sosyal ağlarda paylaş

Avea'nın yarısı ttnet'in falan değil. Avea ve Turk Telekom aynı grubun iki farklı şirketi.

3G modemle internete girmek, cep telefonu ile konusmanın aynısı. Yani TR sınırları icerisinde avea'nın 3G kapsamasının oldugu her yerde 3G hızında internete girersin. 3G kapsama yoksa internete girdigin yerde EDGE hızı ile baglanırsın.

WiFi ile hicbir ilgisi yok bunun. Eger gittigin kafede WiFi hizmetinden yararlanabiliyorsan 3G modemini kullanma tabi ki de. Bosuna kotanı yememis olursun.

Ayrıca sozlesme sartlarını iyi oku. Eger taahut ile satılıyor ise 3 ay beles vermeleri soz konusu olabilir. Kota asım ucretlerine de dikkat et. Eger ayda 1GB kotayı asmayacagını ve sagda solda laptopta internete ihtiyacın olabilecegini dusunuyorsan satın alabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şöyle bir durum varmış.Adamlar bir isme 5 tane 3g modem veriyorlar ve ilk 3 ay 1 gb lık kotaya kadar ücretsiz.Sonra herhangi bir durum olmadan bir telefonla çat diye iptal edilebiliniyormuş istenirse.Yani tamamen hediye gibi ilk 3 ay.Bu arada modemin içinde avea hattını da veriyorlar.Yani ttnet avea ile anlaşmış dedi adam bana.

Ben o verilen modemi wifi yi algılayan modem sanıyordum.Benim laptop ım şu anda gitsem wifi netine bağlanamaz gibi bir düşünce kalmış kafamda.O yüzden verilen o 3g modemini ona bağlanmada da kullanabiliyorum zannediyordum bütün karışıklıklar ordan çıktı zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Avea hattını vermek zorundalar zaten anlaşma ile bir ilgisi yok. Hat olmadan kullanamazsın cunku internete girmek icin GSM sebekesini kullanacaksın, yani SIM kartının olması gerekiyor.

Aynı isme 5 tane modem olayını anlamadım. Kampanya ile ilgili internette bilgi varsa arastır bence. Telefonda falan anlattıysa eleman sana vermistir gazı, bilmedigin cok sey var bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir isme 5 tane modem verebiliyoruz dedim adam yanımda.Bende aa öyle mi diye ikinciyi istedim.İmzalattıkları kağıda baktım herhangi bir prosedürden bahsetmiyordu.Sadece iki modem iki sim kart.Dolayısıyla ikisi için ayrı ayrı arayıp iptal ettirmem gerekiyor.Veya ikisine de ayrı ayrı faturalar çıkıyor.

Neyse 3 ay sonra iptal ettiririm.Zaten bu ay kullanamayacağım nasıl olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

yazmış arkadaşlar güzel güzel aydınlatıcı şeler, ben de bi ek yapam gari.

Modemde ul hızında daha güzel temiz hız alabilirsin, daha fazla güç basmasına izin var meretin çünkü. Ha bide, kurcukladığım en ii telefonlar max 7.2 desteklio, modemde düzgün bi ortamda tokatlarsın bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

almayın arkadaş ya şu modemlerden.hani internetin hiç olmadığı,saçma sapan yazlıktasındır,dağın tepesinde oturuyosundur o zaman alda,hani elinin altında adsl-kablonet ıvır zıvır tercihlerin varsa,git onlardan birini al.hem çok pahalıya geliyor,hemde upload+download kotaya yansıdığı için kota çok çabuk bitiyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...