Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gün geçmiyor ki bir bilim kuruluşu daha düdüklenmesin (TÜBA vs AKP)

Ardeth

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

sevgili sansür gezicileri

forumumuzda dasaaa ve bone gibi üyeler ironik cevaplar vermektedir, inanmayınız. onlar hepimizden daha devrimci evrimci tiplerdir.

lütfen bizlerle beraber onları da içeri alınız ki koğuşta sıkılmayalım, bu adamlar geyik oluyor eheh.

Evet kadroyu açıklıyorum:
dasaa,bone,goldbaren,aluriel,roket(nerede bu adam ya), pasta(ve bu da nerede be yav), saeros, aquila, polyushka, bendeniz...Ranza paylaşımı kısa çöp-uzun çöp yöntemi ile belirlenecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

abi ben paso istanbuldaki iyi okulların birleşip bazı konularda yök'ten o da olmadı yök kararlarından birazcık da olsa ayrışması gerektiğini savunuyorum.

ytü, itü, boun mesela bi mühendislik çatısı altında birleşip eğitim kalitesini ve içeriğini değiştirmeli. ortak lablar, çalışmalar yapmalı vs diyorum

böle saçmalıklarla iş yürümez.

ha dışarıdan bakan için düşünce yapısı üstte yaptığım geyik gibidir. o ayrı.

İyi de üniversitelerin ödenekleri ve kadrolar yökten geliyor, maalesef imkansız bu tür bir yönelim.
Sosyal ağlarda paylaş

linkleri de atsana sana zahmet.

ya aslında baya bi değişiklik oluyor yoğun gündemin gölgesinde. kitaplara sansür davaları açılıyor, bir mizah dergisi tamamen keyfi nedenlerle cezaya çarptırışıp kapanmak zorunda bırakıldı... net malumunuz zaten, o pek sessiz olmadı... yani neyse...
Sosyal ağlarda paylaş

Şu yazıyı görene kadar TÜBA nedir bilmiyordum, bilim adamı kılığında yan gelip yatma yeri olduğunu görünce hükümetin güzel bir iş yaptığını şimdi daha iyi anlıyorum.
Adı duyulmamış bir kurum kafasına göre takılmak istiyor, Türkiye'de kimse işini yapmıyor bilim adamıymış bilimle ilgileri sadece laf üretmek.....
TUBA adını da duymuş olduk. Zaten böyle kraliyetleri, hep ortadan kaldırılınca veya onlara müdahale olunca öğreniyoruz. Bilim adamı diye darvinci, siyasallaşmış üç beş profesör mü anlaşıyor. Bilimsel kıstas derken buraya dikkat çekiliyor. istifa edeceğinize göre haftaya emekli olacaksınız.
Yada TÜBA dunyada bir buluş icat;insanliğa faydasi olan bir hizmet yada ürün üretmişmi hiç duydunuzmu.
Türkiye ve Bilim adına Türkiye topraklarında "devlet içinde devlet gibi" otorite olacaksın ama hükümetin seni kontrol hakkı olmayacak.... ohhhh nerde bu yoğurdun bolluğu yaaa????
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Şu yazıyı görene kadar TÜBA nedir bilmiyordum, bilim adamı kılığında yan gelip yatma yeri olduğunu görünce hükümetin güzel bir iş yaptığını şimdi daha iyi anlıyorum.
Adı duyulmamış bir kurum kafasına göre takılmak istiyor, Türkiye'de kimse işini yapmıyor bilim adamıymış bilimle ilgileri sadece laf üretmek.....
TUBA adını da duymuş olduk. Zaten böyle kraliyetleri, hep ortadan kaldırılınca veya onlara müdahale olunca öğreniyoruz. Bilim adamı diye darvinci, siyasallaşmış üç beş profesör mü anlaşıyor. Bilimsel kıstas derken buraya dikkat çekiliyor. istifa edeceğinize göre haftaya emekli olacaksınız.
Yada TÜBA dunyada bir buluş icat;insanliğa faydasi olan bir hizmet yada ürün üretmişmi hiç duydunuzmu.
Türkiye ve Bilim adına Türkiye topraklarında "devlet içinde devlet gibi" otorite olacaksın ama hükümetin seni kontrol hakkı olmayacak.... ohhhh nerde bu yoğurdun bolluğu yaaa????

Yiğit Bulut'un yanında staj mı yaptın lan baya başarılı
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

gerçekten ağzını yüzünü kıra kıra evire çevire dirsek ata ata parmaklarını tek tek kıra kıra dövmek istiyorum seni.

bütün hücrelerim bunu istiyor gerçekten. kafa ata ata dövmek istiyorum. yüzünü falan tekmelemek istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

gerçekten ağzını yüzünü kıra kıra evire çevire dirsek ata ata parmaklarını tek tek kıra kıra dövmek istiyorum seni.

bütün hücrelerim bunu istiyor gerçekten. kafa ata ata dövmek istiyorum. yüzünü falan tekmelemek istiyorum

darbecileri goruyorsunuz, hemen şiddete basvuruyorlar.
demokrasi mucadelimizde haklı olduğumuzu bir daha göstermiş oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Vinghtor un kızgınlıgı bağnaz düsüncenin ne kadar yer edindigine karsı bir tepki..okuduklarına inanamayarak ve kendini normal kelimelerle ifade edemedigi dakikada insan sabrının patlaması..haklı..ama bir insan ne kadar cahil olursa olsun yerde suratı tekmelenmemeli..haa ben illa cahil kalıcam ve biliyormus gibi atıp tutmaya devam edicem diyorsa biraz osmanlı cezalarına gecebiliriz..herneyse savunmama gecelim..

Bu hukumet gecen secime kadar adalet bakanlıgını hukuk bilmeyen birine falan emanet etmisti..(sanırım basa gecen adam isletmeciydi) daha bir suru bakanlıgın basına o isle alakası olmayan kisiler getirildi..bırakın teknolojiyi falan bakanlık diyorum..merkezi yonetimin ana dalları..

zaten diger binlerce potlarını geciyorum burda..akpnin basındaki adam yani RTE nin 'Laiklik kalkıcak' VIDEO larını googledan bulabilirsiniz..laiklige dusman oldugu apacık ortada olan bir hukumetin yavas ve sinsice düzen yıkmaya calısması ve bu sırada bilim ve teknolojiye sahip cıkması tabiki mumkun degil..peki ne yapıyorlar?.

tek tek incelendiginde yaptıkları herseyin sivillesme ve merkezilestirme stilinde tek tek gayet guzel gibi gözüken ama bir kac adım geri atıp tekrar bakıldıgında normal zekalı bir insanın cok kolaylıkla anlayabilecegi 'kontrol mekanizması' na cevirdikleri aşikar..kontrol ve denetim altında tutup kendi adamlarına devredilen butun kurumlar gibi sıra artık bilim ve teknoloji üreticilerinde..

Yan gelip yatma durumu ise farklı.. yeni birsey bulmak icin önce 'kuram' olusturmak gereklidir..ve bilimadamlarının cok azı kuramcıdır..bir insan bir kuram ortaya koyup hipotezlerini sıraladıgında ortaya kagıt uzerinde hic birsey koymaz..ve bu bagnazlar tarafından yan gelip yatmıs yuh demesine yol acar..ama tam tersidir olay..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...