Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bursa kadar olamadin Turkiye

di

Öne çıkan mesajlar

TSK güçlü olmasına güçlü ama emir/komuta zinciri hiyerarşisi var

ve terörün bitmesini istemeyen bazı dış etkenlerin de var oldugunu düşünürsek..

ayrıca terör dağda bitse bile artık şehirlerde dağdakinden daha fazla insana sahip, dağdaki ölen adamın yerine bir şekilde tekrar birileri geçecek, diyelim ki dağda ki eylemleri bitti, tamamen dağları ele geçirdik, sonra ne olacak? adamlar şehirlerde olay cıkarmaya başlayacak, molotoflamaya başlayacaklar, arabaları yakacaklar veya eylem yapcaklar..

parti isimleri altında miting şeklinde ve bu şekilde karşılıklı kavgaların sonunda iç savaşa kadar bile gidebilecek bir durum ortaya cıkacak.

adamların da istedigi ülkeyi kaosa sürükleyerek, bölünmesini sağlamak..
Sosyal ağlarda paylaş

Dansöz falan olmuyor, adam gibi tartış şurada. 1938'de dersimde yapılanları oku.

80'lerde diyarbakır cezaevinde yapılanları oku.

90'larda doğuda terör estiren jitemin yaptıklarını oku.

Basılan köyleri, yakılan evleri, "yer değiştirilen" insanları kendi ağızlarından dinle.

Bu mesela 10 yıllık 20 yıllık mesele değil. Bu mesele 60-70 yıllık mesele. Türk ve Kürt tarafındaki senin kafanda insanlar yüzünden çözülemiyor bu mesele zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece askeri mudahalenin cozum olmayacagini ben de biliyorum. Ortada kavga eden iki kisi ya da bir guruh varsa once kavgayi ayirirsin, gerekise ikisine de bir tokat carpip "dur ulan bi sakinles" dersin di mi ?

Lakin gel gor ki bu ulkeye bu kadar iskence etmis bir teror orgutunu kabullenemem ben. Bu ulkenin de kabullenmemesi lazim. Bence olmasi gereken sey en acik haliyle "PKK'ya yer yok, Kurtlere var" demek olmali. Kurtler kendilerini ayri degil, ulkenin vatandasi saymali ve bunun icin ugrasmali.

Bunu yapmasi gereken Kurt nufusu kadar Turk de var bu arada. Biz iyiyiz onlar kotu seklinde algilanmasin ama her seferinde bir adim deyip siraya koyalim.
Sosyal ağlarda paylaş

neresi afferimlik bişi hacı ne kadar düz bakıyorsun.pkk nın mit tarafından ele geçirilen planını okumadın mı.

pkk lılar bilerek kendi göstericilerine ateş açacak ve polis suçlu gösterilip ortalık karıştırılacak.böyle bir eylem ortaya çıkartıldı.

sende gelmiş üç beş ergen ülkücüyü alkışlıyorsun. devletin polisi var askeri var.herkes kendi işini yapmalı. böyle şeylerle de övünülmemli.

ne mutlu türküm diyene ama polis varken kimse işgüzarlık yapıp ortalığı karıştırmasın.

provakatörlere fırsat verilmemeli.hepimizin milliyetçi ulusalcı duygularımız var ama polisimize havale etmek daha doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

sipeyskeyk sahip olduğun demokrasi ve adalet vizyonun ufkumu açtı. konuyu açana birşey diyemiyorum zaten o bambaşka boyutlarda. tartışmak bile anlamsız. faşizm ve ırkçılık ipinde dans ediyor o derece. al birini vur ötekine diye bir laf vardır ya hani. hayaldi gerçek oldu.

double tap
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Sadece askeri mudahalenin cozum olmayacagini ben de biliyorum. Ortada kavga eden iki kisi ya da bir guruh varsa once kavgayi ayirirsin, gerekise ikisine de bir tokat carpip "dur ulan bi sakinles" dersin di mi ?

Lakin gel gor ki bu ulkeye bu kadar iskence etmis bir teror orgutunu kabullenemem ben. Bu ulkenin de kabullenmemesi lazim. Bence olmasi gereken sey en acik haliyle "PKK'ya yer yok, Kurtlere var" demek olmali. Kurtler kendilerini ayri degil, ulkenin vatandasi saymali ve bunun icin ugrasmali.

Bunu yapmasi gereken Kurt nufusu kadar Turk de var bu arada. Biz iyiyiz onlar kotu seklinde algilanmasin ama her seferinde bir adim deyip siraya koyalim.

ha tamam bu olmuş. Aslında çok uç görüşlerde değiliz de işte, iletişim problemi hakim zaten ülkenin bütününde.

Ben de PKK fanboyu değilim yani, biliyoruz terörist örgüt olduğunu. Ama TC'nin günahı çok, o yüzden anlam verebiliyorum neden bu örgütün böyle destek aldığına.

Bölünme taraftarı da değilim, keşke kardeş kardeş yaşayabilsek yüzyıllardır yaptığımız gibi.

neyse, hadi kaçtım. bb
Sosyal ağlarda paylaş

*oturduğu yerden robdöşambrını düzelterek kalkar, viskisini purosunun durduğu kültablasının yanına koyar ve bağırır*

BRAVO BURSA

bu da ilgili bir video, sizin gibi lcd kafalılardan, bunları da destekleyin. her yerinden öpün fln...

https://www.facebook.com/video/video.php?v=184787981564873
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Dansöz falan olmuyor, adam gibi tartış şurada. 1938'de dersimde yapılanları oku.

80'lerde diyarbakır cezaevinde yapılanları oku.

90'larda doğuda terör estiren jitemin yaptıklarını oku.

Basılan köyleri, yakılan evleri, "yer değiştirilen" insanları kendi ağızlarından dinle.

Bu mesela 10 yıllık 20 yıllık mesele değil. Bu mesele 60-70 yıllık mesele. Türk ve Kürt tarafındaki senin kafanda insanlar yüzünden çözülemiyor bu mesele zaten.

Actigim her konuya, her mesajim gelip super denyo bir mesaj ile girisip sonra ciddiyetini takinmaya calisan sen olduguna gore bastan adam gibi baslayacaksin adam gibi gidecegiz sevgili sipeys.

O zaman PKK'nin yaptiklarini hos mu gormeliyiz ? Adamlarin sebebi var, dertlilermis mi demeliyiz ? Benim sahip olmadigim kafa bu mu ?

Bak senden hemen sonra bir mesaj yazdim. Fikrim zikrim o benim.
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet sabri tasmis, engellenebilecekken engellenmedikleri icin delirmis adam oluyor sevgili Mum.

Ozellikle secim oncesinden beri "aman ellemeyelim bahane olarak kullanmasinlar" kafasi hakim ama adamlarin boyle bir bahaneye ihtiyaci yok goruldugu uzre. Her iki durumda da ya engellenmedikleri ya da engellemeyi bahane gordukleri icin taskinlik cikariyorlar. Bu kadar arsizini susup izleyerek bastirabileceginizi, durdugrabileceginizi mi zannediyorsunuz ?

Ya da guney doguya bi cizgi cekiverelim isterseniz ?
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

sipeyskeyk her sekil hakli. gecen consun bir lafi vardi. sen karsindakine iskence yaparsan o da gelir ya sana tas atar yada silah sikar. Biri birilerini dövünce ohh cok güzel olmus demekte hic hos degil.

Su anki gundemlerde iskence eden kim, gelip sonrasinda tas atan kim diye sormak istiyorum o zaman.

Ocesinde Turk milletiymis bunu yapan -ki super fasist bir donem vardi hepimizin kinadigi- ama su anda tam terse donmus durumda.

Yine sorayim hatta, durup bekleyelim mi nedir oneriniz ?
Sosyal ağlarda paylaş

Hayir abi yok oyle bir sey. Kurtler kalkip demiyor oyle bir sey. Bizi bunlardan ayirin, kardes kardes yasayalim demiyorlar. Ya da diyemiyorlar cesaret edip. BDP de demiyor bunu. Tek konusan BDP ve onlairn da tek dedigi ozerkligimizi vereceksiniz, PKK'ya operasyon duzenlemeyeceksiniz, yedigimiz onca halt, oldugumuz onca insan yanimiza kalacak.

Baska bir sey dediklerini duymuyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada genel olarak yanlis anlasilan bir kaniyi duzelteyim, olaya destek vermemin sebebi teroristlerin yer bulamamis olmasi. Dayak yemisler iyi olmus degil, "aradiklarini bulamadilar, iyi oldu guzel oldu cok da guzel oldu" seklinde duzeltmemi yapayim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

hadi tamam onlar terorist. dayak yiyen adamlara "oh ne guzel oldu, bir guzel dovmusler" diyen adam ne peki?

sondaki soru isareti gereksiz, zira ne kadar okuyan adam populasyonu yuksek bi forum olsada burasi, dusunce olarak o kadar gelismis oluyor anlamina gelmiyor. topicin en ibretlik kismi orasi zaten. yoksa pkk ve kurt sorunu 32435 kez tartisildi.

ikinci olarak da sipeys savundugu noktada tamamen hakli sekilde ilerlerken sinmesi ilginc.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bir cok konuda PKK/BDP'yi samimi bulmuyorum. gecen kadiköydü sanirim sözde barış mitingi, elemanlar molotofla tasla sopayla gelmis. Bu onlarin ne kadar samimiyetsiz oldugunu gösterir. Masallah baris yollarini tikamak icin BDP elinden geleni ardina koymuyor. Ayrica PKK icinde bir cok grup va bu savasin bitmesini istemeyen. Inan bana seccadeni kap gel diyen kafayla su bursa kafasi ayni. Böyle sorun cözülmez.
Sosyal ağlarda paylaş

PKK terörist bir örgüt, BDP de onun uzantısı, buraya kadar doğru. Barış mitingi falan da yalan, barış ihtimalini kendileri yokedip hiçe saydıktan, onlarca askere saldırı düzenledikten, kendi kendilerini özerk ilan etmeye kalktıktan sonra hala barış istiyoruz diye palavra atıp sonra da karşı tarafı barışı bozmakla suçluyorlar.

İdeal bir ülkede bu adamlar sağa sola zarar vermediği sürece çıkıp yürüseler tacize veya saldırıya uğramamaları gerekir. O da tamam.

Ancak BDP yanlılarının birisi "höst len noluyo" demediği sürece nasıl azıttıklarını yaz başındaki istanbul olaylarından hatırlarsınız. Araba yakmak, dükkan camı vitrini indirmek, ev taşlamak (türk bayrağı açılmasını tahrik edici unsur saymışlıkları var) yine işin hafifi kalıyor, adamlar molotof kokteylleriyle bombalarla terör estirdiler şehirde. Emekli öğretmen öldürüp öğrenci döven, doğmamış bebeği katleden polisimiz se sus pus kaldı karşılarında. Bu yüzden "aman elleşmeyelim demokrasi" demek biraz ters kalıyor, bir yerde bir karşıt tepki frenlemedikçe azıtıp bokunu çıkartıyorlar maalesef. Tek istek bu arada ölüm yaralanma olmaması. Bu faşizm değil zoraki bir durum. Aynı şekilde ülkücülerin ayaklanmalarını da bir şekilde bastırmak gerekiyor. Bunları yapması gereken esas organ olan polis daha çok imamın yalakalığı peşinde koştuğu için de halk kendi kendini yiyor, karşılıklı çatışıyor.

calimero gibi üyelerin bu konuda ikiyüzlü mesajlarını daha önceki topiclerden hatırlıyoruz zaten. "Oturduğu yerden viskisini doldurup robdöşambırını düzeltip" yaşasın halk kardeşliği, özgürlük naraları atıp karşı tarafı aynı şekilde suçlayan bir kitle bu. Referandumda oy vermeye giden insanlara ya da şehirde gezmeye çıkmış, evine giden insanlara molotof kokteyli atılmasını "haklı dava" olarak görüp aynı şekilde kandil bombalandığında "insan hakları, böhüh" diyecek kadar ikiyüzlü bir kitle. Kendi siyasetçileri men edilince sokaklarda olay çıkarmayı saldırmayı doğal karşılayıp haksız yere hapse atılan gazeteci asker görünce oh oh iyi diyen bir kitle. Kafası, beyni arkadaki kuklacılarla öyle güzel yoğurulup sertleşmiş ki, artık bilinçsiz dogmalarla hareket ediyor. O yüzden fazla tartışmaya girmemek lazım, manası yok çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Terör örgütüyle oturup konuşmayı düşünen adamlar cidden lcd kafası yaşıyor. İsteklerinin ne olduğunu sanıyorsunuz? Özerklikle başlıyor adamların istekleri masaya oturmadan. Türkiye'nin terör örgütüyle masaya oturması demek bu 30 yıldan sonra yenilgiyi kabullenmesidir. O saaten sonra da donumuza kadar almazlarsa şükredin.

Zira oturanları gördük. Seçime kadar ateşkesler yapılıp halkın gözüne girildi ve seçim kazanıldı. Seçimden sonra olanları hepimiz zaten biliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

PKK terörist bir örgüt, BDP de onun uzantısı, buraya kadar doğru. Barış mitingi falan da yalan, barış ihtimalini kendileri yokedip hiçe saydıktan, onlarca askere saldırı düzenledikten, kendi kendilerini özerk ilan etmeye kalktıktan sonra hala barış istiyoruz diye palavra atıp sonra da karşı tarafı barışı bozmakla suçluyorlar.

İdeal bir ülkede bu adamlar sağa sola zarar vermediği sürece çıkıp yürüseler tacize veya saldırıya uğramamaları gerekir. O da tamam.

Ancak BDP yanlılarının birisi "höst len noluyo" demediği sürece nasıl azıttıklarını yaz başındaki istanbul olaylarından hatırlarsınız. Araba yakmak, dükkan camı vitrini indirmek, ev taşlamak (türk bayrağı açılmasını tahrik edici unsur saymışlıkları var) yine işin hafifi kalıyor, adamlar molotof kokteylleriyle bombalarla terör estirdiler şehirde. Emekli öğretmen öldürüp öğrenci döven, doğmamış bebeği katleden polisimiz se sus pus kaldı karşılarında. Bu yüzden "aman elleşmeyelim demokrasi" demek biraz ters kalıyor, bir yerde bir karşıt tepki frenlemedikçe azıtıp bokunu çıkartıyorlar maalesef. Tek istek bu arada ölüm yaralanma olmaması. Bu faşizm değil zoraki bir durum. Aynı şekilde ülkücülerin ayaklanmalarını da bir şekilde bastırmak gerekiyor. Bunları yapması gereken esas organ olan polis daha çok imamın yalakalığı peşinde koştuğu için de halk kendi kendini yiyor, karşılıklı çatışıyor.

calimero gibi üyelerin bu konuda ikiyüzlü mesajlarını daha önceki topiclerden hatırlıyoruz zaten. "Oturduğu yerden viskisini doldurup robdöşambırını düzeltip" yaşasın halk kardeşliği, özgürlük naraları atıp karşı tarafı aynı şekilde suçlayan bir kitle bu. Referandumda oy vermeye giden insanlara ya da şehirde gezmeye çıkmış, evine giden insanlara molotof kokteyli atılmasını "haklı dava" olarak görüp aynı şekilde kandil bombalandığında "insan hakları, böhüh" diyecek kadar ikiyüzlü bir kitle. Kendi siyasetçileri men edilince sokaklarda olay çıkarmayı saldırmayı doğal karşılayıp haksız yere hapse atılan gazeteci asker görünce oh oh iyi diyen bir kitle. Kafası, beyni arkadaki kuklacılarla öyle güzel yoğurulup sertleşmiş ki, artık bilinçsiz dogmalarla hareket ediyor. O yüzden fazla tartışmaya girmemek lazım, manası yok çünkü.

Butun duygularima tercuman oldu Rew tek post'u ile.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...