Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çukurcada pusu 8 asker şehit

PZero

Öne çıkan mesajlar

gellidus said:

Terbiyemi,hakkaniyetimi korumaya çalıştım ama herşeyi monitörün arkasından çok iyi gözlemlediğini, yorumladığını ve cözdüğünü savunan çok sevgili kardeşim cetintas.

Yukarda yazdığın olay bambaşka benim anlatmak istediğim bambaşka.. Bu ülkede terorist olduğu bilinen milletvekilleri var ama onları o meclise sokan birileride var.. O zaman senin önerin adanadan ötesini yakalım yıkalım önümüze geleni öldürelim bitsin bu olay.. Malesef aslan kardeşim o işler öyle olmuyor işte.. (Başka bir mecrada, başka bir zamanda buda tartışılır)

Ben sana zaten birlik beraberlikten bahsediyorum ama sen fanatik düşünceler ile beynini o kadar zorlamışsınki anlayamıyorsun söylediklerimi.. Bugün ölen askerler birilerinin kardeşi, abisi kocası.. Sadece şehit diye hitap edilmeleri ve insanlıktan çıkartılmaları yanlış.. Bugün bindikleri araç paramparça oldu nasıl öldüler bilmiyoruz ama belki bazıları ilk patlamada, bazıları patlama sonrası şarapnel ile o hengameden kurtulmayı başaranlarda sonrasında çatışmada şehit düştüler. Ama onlar robot değil İNSAN.. onlarında kanı akıyor, onlarında aracını kurşun deliyor.. Senin mantığına göre şehitlik fln yapılmasın bu ülkede, çünkü pek farkında değilsin ama Türkiye olarak yaptığımız son savaş 1974 yılında idi.. Yani son 35 senede şehitliğe getirilenlerin tamamına yakını terör kurbanı o zaman çıksın roj tv ordan yayın yapsın..

Merak etme ters dönmüş, kurşun deliği olan panzeri göstermek ile birlik beraberlik bozulsaydı, zamanında öldürülen teroristlerin cesetlerini boy boy görürdük televizyonlarda, gazetelerde..

Türk milleti artık empati duygusunu kaybetti, o acıyı yaşayamıyoruz millet olarak. Bir şekilde bu acıya ortak olmamız, onu hissetmemiz kanıksamamız lazım.. Ancak öyle birlik beraberlik olunur..

Yoksa nefretini burdan istediğin kadar kus, kime ne faydası zararı var bir düşün ama öncesinde.

Moral motivasyon ile terörmü biter safmısın birader.. O zaman verelim orda gazı milleti aslansın, kaplansın rambosun diye atalım kandile tepeden temizlesinler hepsini.. Stronghold oynamıyorsun mutlu olunca + bonus vermiyor skillerine..

İyi niyet ve saflıktan bahsederken istersen 4. sayfaya dön ve 8 maddede terörü nasıl bitirdiğini tekrar oku ve bana saflıktan bahset..

O bölgeye gitmiş, orda savaşmış, orda yaralanmış hatta istanbulun ortasında yaralanmış insanlar tanıyorum. Çektikleri sıkıntıyı biliyorum ve malesef senin gibi türk askeri çeliktir ölmez, yıkılmaz, devrilmez demek yerine, kendimi onların yerine koymaya çalışıyorum..

İstanbulun ortasındaki çatışmada buddysi ölen ve kendi sakat kaldığı için malulen emekli olan adamın yerine koymaya çalışıyorum kendimi.. Gönüllü olarak gittiği doğudan koludan şarapnel ile dönen arkadaşımın yerine koymaya çalışıyorum kendimi inan o zaman birlik beraberlik çok daha kolay.

Bu ülke öleceğini bile bile ama ölene kadar geçen sürede yeni birliklerin yetişeceğini bilen ve bu uğurda ölen kahramanlar sayesinde kurtuldu.. Vatan uğruna ölmek dert değil bunun değerinin geri kalanlar tarafından bilinmesi ve bu şehitleri sahip çıkılması problem..

Yoksa bazı kendini bilmezlerin yaptığı gibi yıllar sonra çıkıp (Çanakkale için dendiği gibi ) terörle mücadelede çok zeki insanlar yitip gitti eğer yapmasaydık Türkiye bambaşka yerde olurduk diyen insanlar çıkacaktır..

Konudan konuya atladım ama tekrar okumaya üşendim düzenleme fln yapmadım umarım anlaşılır olmuştur.

Aga güzel yazmışsın +1 de çetintaş bu ya postlarını ignore edicem okucaksın konularını,yada he de geç yorma tatlı canını.
Sosyal ağlarda paylaş

Şakamısın usta ne diyorsun ya? Öyle imza atmakla olmuyor bu işler işte bak adam ölüyor vatan için sen bana posta koymaya çalışıyorsun. Kusura bakma ne bilgi birikimin, ne kültürün, nede başka birşeyin bana posta koymaya yetmez.. 30 senenin sorununu 8 maddede çözeceğini savunan benim gözümde vatansever, milliyetçi fln değildir.

Kusurumuza bakma kimse ölmüyor senin saçma fikirlerini duymak için 50 tane parti kapandı bu güne kadar dtp ptd tdp dpt cetintas gellidus sen adını ne koymak istersen koy. Ne yapıyorlar zannediyorsun parti kapanınca evlerine gidip üzüntüden ağlıyorlarmı zannediyorsun?

Doğuda devletin yanında olan aileler ödüllendirilmeliymiş. Yapılmadımı zannediyorsun? aşiretler nerden çıktı uyuşturucu ticareti kimin elinde şimdi? (Hadi yaşın yetmedi diyelim madem bir fikir beyan edeceksin altyapısını oluştur be)

Komutanlıkların bölgeye gitmesinden ne gibi bir avantaj doğacak bana anlatırmısın? Ben gerçekten anlamadım mantığını..

Sümerbank gibi kurumlar derken kit lerden bahsediyorsun galiba.. Hadi biraz daha genel kültür sana.. Sanayi için ya hammaddeye yakın olacaksın,ya pazara yada ulaşıma yakın olacaksın. Ne yazıkkı o bölgemiz bu kıstaslara uygun bir yer değil yani sen istersen 183138919831298 TL teşvik ver finansal olarak uygun olmayan biryere kimseyi çekemezsin.

@akıncı. Cuneyt Arkın gibi Uleenn diye girmişsin konuya ama biraz arkan açıkta kalmış aslan.. Ben kimseyi milliyetçi olduğu için suçlamadım zaten kimse milliyetçi olduğu içinde suçlanmaz.. Ama vatanını biraz seven insan belli fikirler üretirken vatanının koşullarınıda biraz göz önüne alır. Yoksa kendini milliyetçi olarak tanıtıp bu milletin, vatanın üstüne yük olan çok insan gördü bu toplum ama onlar bile bu kadar boş değildi..
Sosyal ağlarda paylaş

oha diyarbakır mı sanayiye uygun deil?

adamlar direk crossroads da, hemen aşağısı deniz zaten ki adamlar suriye-iran-ırak sınırındalar direk. Üzerine bide aşırı verimli topraklar var.

Sorun hükümetin çözebileceği türden değil. Sorun, bazı insanların kolay paraya kanunsuzluğa alışmış olması. Bugün tr de herhangi başka bir yerde yapamayacağın illegal aktiviteyi d.bakır sokaklarında yapabiliosun, ve kimse sana bişi demio. Haliyle, orada ki adama git çiftçilik yap dediğinde sie dio. Baya berekerlı oralar yoksa
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden sadece pkk vardı, o bölgedeki halk pkk yı desteklesede daha pasifti , çünkü ohal vardı, korkuyorlardı, üzerlerinde büyük bir baskı vardı, sağlam operasyonlarla pkk bitirilme noktasına geldi, artık pkk nın sesi çıkmıyordu, tam o zamanlar ordaki halkı savaştan ohaldan bıkmış halkı, devlet sahiplenmeliydi, pkk yı esas bitirecek şey silahlı gücünü kaybettiği an , kürt halkının desteğinide kaybetmesiydı.

ama maalesef hükümet bunu yapmadı, pkk bittikten sonra , pkk varken operasyonların parasını yiyen kürt aşiretler, korucular, ohal bitince pkk saldırıları durunca para kaynakları kesildi , ve bu sefer onlar kürt halkını sömürmeye başladı, devlet o zaman o halka sahip çıkmalıydı pkk bitti artık yanınızdayız demelilerdi meydanı aşiretlere koruculara bırakmamaları lazımdı.

sonra ne oldu, ohalden bunalmış halk pkk durdu savaşlar durur artık derken , aşiretlerle korucularla mücadele etmeye başladı, bu gücü azalmış pkk ya yaradı , propagandalarla tekrar güçlenmeye başladı, tabi dış güçlerden gelen yardımlarla tekrar büyüdü. hatta o kadar büyüdü ki meclise girdi meclise girince, o bölgede 30 yıldır savaşın içinde yaşayan halk acaba gerçekten şimdi bir şeyler olurmu kürt kimliğimiz yüzünden bu kadar dışlandık , aşağılandık , acaba gerçekten bu siyasi oluşumla barış gelir daha özgür yaşabilirmiyiz diye umutlandı ve onları desteklemeye başladı.

Devlet siyasi yönden bu adamların üzerine gittikce onları yasakladıkca bu pkk ıcın propaganda sebebi oldu ve daha çok yandaş topladı.

Bu saatten sonra artık pkk nın silahla bitmesi çok zor , çünkü pkk artık kürtlerin ordusu oldu, meclisteki siyasilerde yöneticileri. yani adamlar devletleştiler kendi içlerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

akinci said:

Gellidus hadi cocugum ikile, aslanim vs tipi üsluplarla akil yasinda hatali olmadigimi anladim sagolasin. Ikincisi ne cetintas ne de ben, karsinda buranin baba parasiyla gecinen elit gencleri yok cocugum hadi yat uyu. Hastayim buranin bazi 2001 grubuna zaten neyse..

Sakin kalmak zor ama sakin kalmak lazım dostum (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Polyushka said:

polisin, askerden daha güçlü olduğu bu bölgede, polisi soksunlar devreye. ?
,

kardeş, bu konuda katılmıyorum sana, 90lı yılların başında da polisleri özel harekat adı altında saldılar bölgeye, hem milleti düşman ettiler kendilerine ve hem de beceremediler bu işi, asker geldi toparladı ortalığı. Bu sıralar yapılan profesyonel ordu ve polisin devreye sokulması kampanyasının ardında yatan neden başka. Cemaati polisten sonra profesyonel ordu adı altında askere de sokmaya çalışıyorlar.

goldbären said:

halkın önce taviz verenlere karşı ayaklanması lazım

elinde çiçeklerle kimler karşıladı haburdan girenleri

(tu) Bir önceki mesajına da aynen katılıyorum kardeşim.
Sosyal ağlarda paylaş

polis konusunda çetin haklı, adamlar özel tim adı altında halka kan kusturdular sırf onlar yüzünden dağa çıkan çok adam vardır. piskopattı adamlar, asker her zaman özel tim ve halk arasında tampon olmaya çalıştı o dönemlerde , toparlayan askerdi.

ama profesyonel ordu olayını ben destekliyorum, gencecik çocuklar ölüyor, belli ki bu savas bu şekilde bitmeyecek, ama profesyonel ordu mücadele ederse pkk ile pkk geri adım atabilir, cunku onların bu saldırılardaki amacı türk halkını isyan ettirmek, fakat profesyonel ordu savasırsa iş değişir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
PKK kamplarına saat 21.00'de başlayan hava operasyonu Türkiye tarihinde, kullanılan malzemeler bakımından bir ilk olduğu bildirildi. Operasyona 15 savaş uçağı katılıyor.

Türk ordusu ilk kez, ABD'nin Pakistan'daki El Kaide kamplarını bombalamada kullandığı 'ağıre bombardıman' malzemelerini kullanıyor.

Günlerdir Diyarbakır'daki askeri üsse bu malzemeler yığılıyordu.

Bombardımanın gece boyunca ve gündüz saatlerinde de süreceği iddia ediliyor. Bombardıman, sadece kamplara değil, gençlik örgütlemesinin yapıldığı yerleşim yerlerine de yapılıyor.

Haber kanallarına bağlanan emekli askerler ve uzmanlar, bu türden büyük bir operasyonun PKK'ya 3-4 yıla malolacağını bu süre içinde toparlanmasının hayli zor olacağı görüşünde bulundular.

(sabah)

15 tane uçak bomba atıcak ve bu pkk ya 3-4 yıla malolcak!! yapmayın ya bunu yazmayın bari
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

said:
PKK kamplarına saat 21.00'de başlayan hava operasyonu Türkiye tarihinde, kullanılan malzemeler bakımından bir ilk olduğu bildirildi. Operasyona 15 savaş uçağı katılıyor.

Türk ordusu ilk kez, ABD'nin Pakistan'daki El Kaide kamplarını bombalamada kullandığı 'ağıre bombardıman' malzemelerini kullanıyor.

Günlerdir Diyarbakır'daki askeri üsse bu malzemeler yığılıyordu.

Bombardımanın gece boyunca ve gündüz saatlerinde de süreceği iddia ediliyor. Bombardıman, sadece kamplara değil, gençlik örgütlemesinin yapıldığı yerleşim yerlerine de yapılıyor.

Haber kanallarına bağlanan emekli askerler ve uzmanlar, bu türden büyük bir operasyonun PKK'ya 3-4 yıla malolacağını bu süre içinde toparlanmasının hayli zor olacağı görüşünde bulundular.

(sabah)

15 tane uçak bomba atıcak ve bu pkk ya 3-4 yıla malolcak!! yapmayın ya bunu yazmayın bari

Sabah gazetesi ve yandaş medyaya yakışır haberler.
15 uçakla atılan bombalar nasıl 3-4 yıla mal olacaksa? Sanki atom bombası atoyor mübarekler!

Bu işin böyle gaz alma amacıyla dağı taşı bombalamaktan farklı bir şekle girmesi lazım. Rahmetli Ecevit'in dediğini yapmak lazım. Irak'ta bir tampon bölge oluşturulmalı. O bölgeden Türkiye sınırına kadar olan bölge her türlü sivil insan hareketine kapalı bir bölge olmalı.Orada artık özel harekatçıları mı yolluyor devlet, şu meşhur profesyonel orduyu mu organize edip gönderiyor, bizim bordo berelileri-komandoları mı yolluyor; göndersin süpürsünler dağı,taşı,mağarayı,köyü...
Sosyal ağlarda paylaş

janis said:

Ramazan'ın bitmesini beklemek vs .. hepsi bahane. Bişey yapamıyorlar işte. Bu işin Devlet ve Asker'le olacağı yok. İş gene millete düşecek bu gidişle. Ben her zaman söylerim. Bu iş adaletle , hakla , hukukla düzelmez. Kurunun yanında yaşda yanmalı. Yanmalı , aynı acı paylaşılmalı. O evlerede ateş düşmeli , O evlerde bayram sabahında evlat acısı ile uyanmalı. Suçlu yada suçsuz. Yanmalı bişeyler... 3-5 sene dünya Türkiye'yi kınar, sonra unutulur gider.

Bu yazımdan rahatsız olan arkadaşlar olmuş. Bana çok sayıda öm atmışlar. Nasılda zorunuza gitti dimi ? Yazısı bile korkuttu , üzdü sizleri. Biz bunları 30 yıldır fiilen yaşıyoruz ey kürt kökenli arkadaşlar. Çok şahit olduk , gündüz esnaflık yapıp (hatta askerden para kazanan)akşam askere pusu kuran soysuz , etnik kökeni belli olmayan , sonradan türetilmişlere. Yanması gerekiyorsa yanacak. BDP ye oy veren ben değilim. Adamlar %60-70 hatta %90 la bölgeden oy alıyorsa. Benim pek masum düşüncem kalmıyor o bölgeye karşı açıkcası.

Özgürlükmüş , eşit haklarmış. Neyiniz eksik kaldı? Neyiniz kısıtlandı bu ülkede ? Türkü , Lazı , Kürdü , Çekezi herkesin hakkı eşit. Ha bir kısıtlama varsada , bu her kökendeki insanlara var merak etmeyin.

Amacınız belli , ülkeyi bölüp Kürdistanı kurmak. O zaman AL SANA DEVLET (!) Ne yapcan o bölgede ? Sürekli karpuzmu yicen, Ot bitmeyen , ağaç yetişmeyen dağlık bölgede ?

Orda yaşıcanızdan emin olsak çok verirdikte . Gene batıya gelip bela olucaksınız sığınmacı olarak.

Bu sözlerim sadece PKK soysuzlarına ve o soysuzlara sempati duyup batıda benim paramla geçinen , kendini belli edemeyen ezik itleredir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...