Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Siyonizm vs

Darqainu

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:

ilk 3 satiri okudum
kubrick sevmem yazmis
okumayi biraktim

su anda clockwerk orange deki kadini oldurdukleri devasa penis heykeli ile mi yoksa shiningdeki baltaylami kafasina vursam diye dusunmekteyim
hane full metal jackettaki siskoyu dovdukleri sabunlu corapta olabilir

o filmler uyarlama değil mi ya, kitapta var mı acaba o olaylar yoksa kubrick in ürünü mü?
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

ben şeyi anlamadım bide.film için kadın erkek ilişkisini iyi anlatıyor diye düşünen var mı hakkaten

adam cunku ısrarla izleyenlerin %99 u öyle anladı demiş

a clockwork orange'ı kim öyle anlamış,herif kendine göre kurmuş,okudum ve zamanım boşa gitti yani.Ekşi de de hakkaten böyle mi yorum yapmışlar lan diye açtım 35.sayfadan itibaren göz gezdirdim alakası yok.Henüz kadın - erkek ilişkisi diyen bir kişi bile çıkmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu tespit bayağı doğru

Şimdi bu medyanın nasıl yönlendirmelerle olduğunu sadece çok bariz bir örnekle açıklamaya çalışacam nacizane. David Fincher, Fight Club gibi inanılmaz bir filmle 1 dalda oscar`a aday oldu (o da en iyi ses dalıydı biiip, sanki Yüzüklerin Efendisi bu, felsefesi olan bir filmin aday olduğu dala bak). Neden? Çünkü tüketim toplumunu eleştirdi. Starbucks`a giydirdi, IKEA`ya sokuşturdu. Sistemi eleştirdi. Aynı Fincher, Social Network diye sikimsonik bir film çekti ve 4 altın küre aldı şimdiden. 8 dalda da oscar adayı. Neden? Facebook gibi insan hayatı biip vakit öldürücüsü bir bokun kurucusunun hikayesini anlattı. Bu kadar basit işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç "enteresan" detay ve zihni sinir hesaplamalar falan ile Ömer Çelakıl'dan gelen soğuk hava dalgasını bir kenara koyarsak, yazıların çoğu Dan Brown okuduktan sonra gölgelerde skimsonik assasinler olduğunu düşünen ergen bunalımları ne yazık ki.
Kimsenin bilmediği gizli örgütler, insanları hipnotize eden VOY OMONSKİ ayinleri falan... Yukarıda ciğer bir arkadaşımız ne güzel açıklamış, bu şizofrenlerin böyle çok bir halt etmiş gibi uçan adamlara gölgelerde yaşayan gizli örgütlere falan bağladıkları şeyi "mason" dedikleri siyaset bilimciler açıkça yazıyor. Adamlarda kitle manipülasyonuna ve bin türlü derde şifa sermaye birikimi olduğu sürece öyle keşfedilmemiş kutsal örgütlere falan ihtiyaçları yok, nüfusun çok küçük bir kısmının zenginliğin çok büyük kısmını elinde tuttuğu ve bunu sürdürmek için çok şeyler yapabildikleri gizli bir bilgi de değil.

Bu knaytçı arkadaşlara önerim bu robotiks teorilerini internette rereröleyip kendilerini okşayacaklarına o gizli kitle hipnoz hedelerini okusunlar. Unutmamak gerekir ki kitle manipülasyonunun en yaygın yöntemlerinden biri de mitler üretip pazarlamaktır.

Ahanda size komplo teorisi: Bu gizli örgüt komplo teorisi vs. ile kafayı bozmuş kişiler aslında gerçek "gizli örgütlerin" örneğin G8 gibi insanların dikkatini dağıtmak ve onları oyalamak için yaygınlaştırdıkları zibidilikler olmasın? Atmak parayla değil ya, bizim "sikkofield" büyük üstad çıkar belki kim bilir(33. dan mı ne oluyor öyle bi aparat)
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bu arada birkaç makaleyi okudum(okumam da hızlıdır vesselam) niye okuttunuz lan bunları diyemem, öyle keraneci ortamında anlatacak bir sürü genel kültür zımbırtısı edindim, böyle enteresan detaylar falan mutlaka birçok ergeni aşık etmeme yetecektir, faydalıdır, arkadaş 4. nesil incici yazarı gibi küfür etme hırsında boğulmuştur ama bu küfürler ilgiyi de canlı tutmada başarılıdır.

ps: fight club yazısını okuduktan sonra vazgeçtim, okumayın yazık zamanınıza. Çok küfürlü müslüman, diğer insanların kibirliliğinden dolayı gözyaşları sel olmuş bir ergenin akılalmaz feryatları... Onca protein ziyan olmuş yazıktır

ps 2: söylemeden geçemedim arkadaşın genel olarak penisle ve seksualiteyle sıkıntıları var. Aseksüel ya da Allah ona da o kadarcık vermiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Monarch Projesi'nin gerçek olduğunu düşünüyorum. Blog yazarının bu tür araştırmalara fazlaca daldığına ve bir süre sonra da kendi içinde saklayamadığını, konuşmak ve irdelemek istediğini düşünüyorum. Fight Club'daki 25. kare olayının, daha önce Amerika'da Coca Cola reklamları için kullanıldığını ve yasaklandığını da okumuştum bir yerlerde. Bu konularda yazılan kitaplar mevcut, zihin kontrolü, kelebek programı ve benzeri içeriklerde kitapları internette bulamazsınız, torrentle falan yakalamak lazım. Bana anlattıkları mantıklı geliyor, inanıp inanmamak kişiye kalmış bir olgu...
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle, Pirvan'a güldüm.

onun dışında, adam birşeyler yazmış ve kendi söylediklerine körü körüne inanılmasını istemiyor. önce bi akıl süzgecinizden geçirin diyor. kendinin de yanlışları veya gözden kaçırdığı yerler olabileceğine dikkat çekiyor. hatta ilk yazılarında, "böyle böyle yazıyorum ama sizin de diyeceklerini varsa söyleyin" diye belirtiyor.

benim şahsi fikrime gelince, lady gaga'ya ve yaptığı hareketlere çok şaşırdım, paris hilton'la röportajında yaptığı harekette şok oldum ve durumun ciddi olduğu kanısına vardım. onun dışında tesla yazısı iyi, diğer yazıları da baştan başlayıp okuycam bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

lady gaga olayı gelirsek, kadın pop müzik yapmasına rağmen rock,metal,punk gibi alt kültürden besleniyor. en azından imaj olarak. sahneye Corpse paint ile çıkıp kilise bile yakar yakında

pop müzik imajını nasıl değiştirdiği belli zaten, saplı sultan geyiği olsun, oha gaga illuminatiymiş geyiği olsun hatuna $ olarak dönüyor daha ne istesin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...