Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Voleybolcuya şort dayağı

Tokasra

Öne çıkan mesajlar

escape said:

bayanların voleybolcu şortlarını gördünmü hiç bilmiyıorum ama kısa baya. o şortla sen bi toplu taşıma aracına binip bacak bacak üstüne atarsan ya da uzatırsa başına herşey gelebilir. burası türkiye amerika ya da avrupa değil.

adamın yaptıgını savunmuyorum bir bayana vurulmaz kesinlikle.. hatta adam hiç laf etmemeliydi, orda kimse laf etmemliydi. kız kaç yaşında yaşadığı ülkeyi tanımıyorsa.. ama yaşadığın çevreye çoğunluğa uyum saglamalısınki toplumda tutunabilesin yada dikkat çekmeyesin hedehödö. bu zaten her ortamda böle değilmidir.

ne dersek diyelim abi jkabul dicez %90'ı öle yada böle müslüman bu ülkenin. ne kadar müslüman onu tartışmıyorum. ama işte böle davranırsan azınlık olarak cogunluktan baskı görürüsn.

şimdi bu benim dediğimi yanlış anlayıp evirip çevirip bambaşka hallere sokucaklar hiç uğraşmasın diyorum.

ayrıca kardeş bak senin şu bana olan ithamların hiç hoşuma gitmiyor haberin olsun.

this is why we cant see nice legs on a bus :(
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

Pipet said:

sen olsan sen de vururdun yani ?

ben vurmam abi bi kıza hayatta.

allah aşkına bakın beni burda şakirt ilan etmeyin cinnet geçircem şimdi.

Mr_Hand said:

yanlış anlaşılacak bişey yok, böyle fikir yozlaşmaları üst üste eklene eklene bu haberdeki gibi adamlar soluyacak oksijen buluyo zaten. bikini mi giymiş otobüste? yok, şort sadece...

yani...

kardeşim, canım benim... bakın ben bi kızın şort giymesine karşı değilim. isterse tangayla dolaşsınlar banane!!?

ama burası türkiye abi böle işte. burda baskı var burda kadınlara şiddet var burda sahte müslümanlık var.

napalım? biz burda bagırsak cagırsak nereye kadar? adamlar götürdü %51 ile.

okuyun şunu
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

escape said:

Pipet said:

sen olsan sen de vururdun yani ?

ben vurmam abi bi kıza hayatta.

allah aşkına bakın beni burda şakirt ilan etmeyin cinnet geçircem şimdi.

Mr_Hand said:

yanlış anlaşılacak bişey yok, böyle fikir yozlaşmaları üst üste eklene eklene bu haberdeki gibi adamlar soluyacak oksijen buluyo zaten. bikini mi giymiş otobüste? yok, şort sadece...

yani...

kardeşim, canım benim... bakın ben bi kızın şort giymesine karşı değilim. isterse tangayla dolaşsınlar banane!!?

ama burası türkiye abi böle işte. burda baskı var burda kadınlara şiddet var burda sahte müslümanlık var.

napalım? biz burda bagırsak cagırsak nereye kadar? adamlar götürdü %51 ile.

okuyun şunu

Len çocuk adamın kızası doğru diyorsun.Kız isterse çıplak gezer ben nudist im der.Adamın kızması beklenen birşey olabilir ama doğru değil.
Sosyal ağlarda paylaş

napalım peki? tamam bırakıyoruz herşeyi işi gücü örgütleniyoruz bu insanlara karşı. dernekler kuruyoruz afişler dergiler bastırıp dagıtıyoruz. yaklaşık 10 sene içinde sanırım istenilen seviyeye ulaşırız.. sonra tabi arada "din düşmanları" diye tutuklanan ve tartaklanan arkadşlarımızı ziyarete gidiyoruz. polisin işkence edip öldürdüğü arkadşlarımızın mezarlarını ziyaret ediyoruz...

sana bişi söyliyim mi, hiçbişi yapamayız. din var adamların elinde din! öle bi kullanıyorlarki resmen hipnotize ediyorlar. ve şu dünyada dini kullanmak kdar işe yarayan bişi olmamıştır.

biz ne kadar bu tarz insanlara tepki göstersek de dövsek de agızlarını burunları kırsak da haberlerde gazetelerde emin olun sizi haksız cıkarıp bambaşka göstericek olayları.. u know..
Sosyal ağlarda paylaş

şort ne kısalıkta olursa olsun, durumu normal karşılamak "adam kızmakta haklı" demek denyoluktur, andavallıktır kusra bakmayın.

"Ülkenin durumu belli" falan diye savunma olmaz, e o belli olan durumdan şikayet ediyoruz zaten, o belli olan durum normal olsaydı böyle şikayet etmez, "avrupa değil burası" diye özellikle belirtmezdik.

Karşısındakinin şortu var (kısa uzun farketmez) diye kızan sinirlenen adam da bu kızması normal diyen adam da barbardır, Üzerine yumruk atanı direkt hanzodur.

Kendinize gelin yahu, bi tartın kendinizi, "adamın kızması normal" demek ne?
Sosyal ağlarda paylaş

bu güzel Kaan Sezyum'dan
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1059425&Yazar=KAAN&Date=10.08.2011&CategoryID=41

* İftar öncesi sokakta sigara içtiği gerekçesiyle mahallede iki kişinin müdahalesiyle karşılaşan ve karakolluk olan Z.B., bazı internet sitelerinde kendisi için ‘provokatör’ yorumu yapanlara “İmam hatip lisesi mezunuyum, Kuran-ı Kerim’i hatmettim” yanıtını verdi... Provokatörlük nasıl oluyor ramazanda. Sigarayla insanları günaha mı çağırıyorsuz? Din ve ve devlet işlerinden önce sanırım din ve insan işlerinin sağlam bir şekilde ayrılması lazım. Ne saldıranlar bir bakış açısının tamamını kapsıyor, ne de aynı bakış açısına tamamen tersler. İşler karışıyor. Sigara içmenin karşılığı hatim mi indirmek?

* İran’da cuma günü sahilde bir parkta su savaşı yapan çok sayıda genç kız ve erkeğin gözaltına alındığını, bunlardan beşinin hemen, 12’sinin de geçtiğimiz gün kefaletle serbest bırakıldığını belirtti. İran yönetimi gençleri savaşın kötülüklerinden korumak istiyor diye düşünüyordum ki, haberin devamında “Su savaşı yapan bazıları iyi örtünmemiş ve kıyafetleri ıslak gençlerin fotoğrafları İran medyasında yayımlanmasının ardından, yöneticiler ve muhafazakar medya tepki göstermişti.” Bunu okuyunca İranlı bazı kardeşlerimize göre su savaşı tehlikeli bi şey değilmiş, insan vücudu tehlikeliymiş, onu da inceden öğrendim. Tabii bu bazının davranış biçimi ne tüm bir ülkeyi kapsar, ne de ülkenin bu davranışla alakası yoktur diyebiliriz. İşler karışıyor.

* Bu esnada çok uzakta başka bir galakside Yeni Şafak yazarı Prof. Dr. Hayrettin Karaman geçtiğimiz gün yayımlanan ‘Tahammül mü hoş görmek mi?’ başlıklı köşe yazısında Müslüman gibi yaşamayanlara özel bölgeler yapılmasından söz etti Bu yazısı da yazdığı gün çok tepki çekti... Tabii bu davranış da ne tüm bir dine mensupları kapsar, ne de hiç kimseyi kapsamaz diyemeyiz. İşler karışıyor. Aslında çok uzun süredir karışık.

* Pİ Dershaneleri’nin ardından Ankara’da 27 yıldır Sayısal alanda öğretim veren ANAFEN Dershaneleri de öğrencilerine ‘duygusal ilişki’ yasağı getirdi. Öğrencilere “Kız-erkek arkadaşlıklarını duygusal boyuta taşımalarını” engeleyen dershanede kayıt formlarında “Dershane içindeki kız-erkek arkadaşlığını duygusal boyuta taşıyan öğrencinin kaydı silinir ve verdiği ücret iade edilir” şartının getirildiği öğrenildi. Ne tüm dershaneler ve öğretmenler bu görüştedir diyebiliriz, ne de hiçbiri bu görüşte değildir diyebiliriz. İşler karşıyor. Gençler yan yana gelmemeli. Hele ki hayatlarının en önemli döneminde, düşünseniz bir noktada çocuğumunuz ÖSYM başkanı Ali Demir’le karşılaşacak ve Ali Demir yine oksitlenmeden passız bir şekilde görevine devam edecek. Belki o karşılaşmada sonuçlar karışacak, yanıt anahtarı kaybolacak, çocuğunuzun hayatı kayacak, o esnada bir de işleyen Ali Demir’in ışıltısı falan filan derken, bir de genç yaşta cinselliği filan keşfetmesin çocuğunuz. Belki de bu Ali Demir’in iyiliği içindir. Gençler cinselliği mümkün olduğu kadar geç keşfetsin ki, tecavüzler, çocuk kaçırmalar, aylarca bir bebeği tüm hastane çalışanlarının taciz etmesi ve hayvanlarla seviyeli ilişkiler yaşanabilsin. Bundan önce kaç kere sorduk: Bu güne kadar bizim akıl ve ruh sağlığımız bozulmasın diye binlerce yasak getirdiniz değerli devlet baba, peki ne işe yaradı? Hâlâ çocuk tecavüzlerinde, istismalarında, kadına şiddette, aile içi cinayetlerde, asmada kesmede Türkiye bir dünya markası. İşte bizi bu hale getirdiniz. Bulduğumuza saplamak istiyoruz. Artık bu bir bıcak da olabilir, tornavida da, ne işe yaradığını bilmediğimiz bir uzvumuz da.

* Pazar gecesi TRT 1’de Tosun Paşa vardı. Belki de Türkiye’de herkesin ‘Çok iyi ve eğlenceli bir film’ olduğu konusunda hemfikir olabileceği ender işlerden. Peki Tosun Paşa’nın TRT tarafından kesile kesile adeta 55 dakikalık bir diziye dönüşmesine ne demeli? Adile Naşit’in hamam sahnesini sen neden kesiyorsun, neden sansürlüyorsun ergenliğini yamuk yaşamış arkadaş? Hani başka bir ihtimal bulamıyorum. Adile Naşit’in o haline bakıp içinde kötü duygular uyanan insan zaten kötüdür. O insanı çoktan koyduğun kanunlarla/yasaklarla/coplarla yaratmışsın da hâlâ o insanı sözde yaratmamak için palavradan bir çaba içindesin.
Sosyal ağlarda paylaş

anaaa adam oruçta tutmuyo,üstüne üstlük gelmiş bunları savunuyo:D
şu olayın etrafımızdaki birisine olduğunu düşünüyorumda,dellenirdim herhalde.düşünsenize,yanınızda kız arkadaşınız var,biri giydiği elbiseye,şorta laf söylüyor.gidişat iyi değil

ayrıca kaan sezyumun yazısıda anlamlı gayet
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

hamsilipilav said:

escape said:

adamın sinirlenmesi veya kızması doğru, verdiği tepki yanlış.

bilader zeka geriliği mi var?

bayanların voleybolcu şortlarını gördünmü hiç bilmiyıorum ama kısa baya. o şortla sen bi toplu taşıma aracına binip bacak bacak üstüne atarsan ya da uzatırsa başına herşey gelebilir. burası türkiye amerika ya da avrupa değil.

adamın kızması doğru demek ben olsam ben de kızarım demek, burası türkiye ona göre davranmak lazım ile alakası yok o dediğinin. kaldı ki burası türkiye ona göre davranalım demek de bu beyinsiz embesil geleneğe boyun eğmektir o da kabul edilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...