Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dizi Önerisi vol:359801052

Dartanian

Öne çıkan mesajlar

yok, gayet rezalet, izlediğim en kötü dizi sezonu (izlediğim tüm diziler içerisinde) olabilir hatta.

ilk sezon yaratıcıydı, üstelik hani bilim kurgu giriyordu, ikinci sezon tek olaya yoğunlaştılar yine neyse, ama üçüncü sezonda bilimkurgu gitti fantazi kaldı abarttılar.

sezon 3 komedisi

- manasızca tek adama ayarlı çok gizli ve mistik süper güçlü makine (the chosen one palavrası) chosen one da chosen one, bu ne lan? açıklama falan da yok.

- yaşlılar birbirini o kadar özledi ki duygularından dolayı zayıf olan evren yırtıldı görüyorlar gibi komik komik olaylar.

- ölmüş adamın resepsiyon gibi zil çalınca kadın bedenine gelmesi (LOL) hele o yaşlı sesi çıkartan olivia bölümlerinde tiksindim diziden, bu kadar antipatik ses çıkartılamaz.

- çizgiroman bölüm faili

- havada kalan onlarca olay (tarihin başından beri gizli telsiz rakamları mesela, kim ne zaman nasıl yayınlıyomuş. daha da komiği ulan bunların koordinat olduğunu 200 senede hiç kimse çözemedi mi? bu kadar basit bir şey yani. kaldı ki koordinat nasıl oluyor, başlangıç meridyeni her zaman greenwich değildi.)

- hem oyunculukta hem tutarlılıkta feci failler. "bilinçaltındaki adamın kim olduğunu bilmiyorum. ama o kadar alakasız şekilde hiç anlaşılmaz mantık zincirleri kurdum ki sırf bölüm sonu mistik hava katmak için o adam beni öldürecek adam bence diyebiliyorum. hatta bunu söylerken hiçbişi olmamış gibi tereyağlı ekmek yiyorum istifimi bozmadan, o kadar coolum. orada da bölüm bitiyo. Bu ne abi çocuk filminde bile yok bu kadar rezalet bir sahne, çeken adam hiç mi izlemedi utanmadı şu sahneden? Ben izleyici olarak utandım.

- her fırsatta karşımıza çıkan klasik abrams love triangle problemi.

şu sezona iyi diyebilmek için bir insanın hiç dizi izlememiş standartlarını çok çok çok düşük tutmuş olması gerekiyor.

Sırayla puanlamak gerekse sezonları, 10 üstünden 8.5 - 7.5 - 1.5 falan veririm heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo kat kat daha güzel onlarca bilimkurgu var.

bir bilimkurguda aranılan ilk şey tutarlılıktır. onu sağlayamazsan dağılıyor işte. ilk sezonda çok güzel tutturdular, ikide de tek konuya yoğunlaştıalr o da güzel gitti. 3te ama bilimkurgu ve fantazi arasındaki çizgiyi tutturamadılar gitti. bi de üstüne senaryodaki o bahsettiğim klişeler abeslikler gelince bayağı hayal kırıklığı oldu. yoksa diziye düşman falan da değilim severek izlemiştim ilk sezonları. ama artık senaristler mi değişti, abrams film yapacam diye diziyi mi boşladı naptı bilmiyorum 180 derece dönüş vardı bu sezon.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye kimse yazmams hayret.Carnivale izle dostum hem çok tesekkür hem küfür ediceksin çünkü hbo nun yarım bıraktıgı pic ettigi saheserlerden.Bilimkurgu degil ama gizemli ve sürükleyicinin kralı.Son olarak hani kategori olarak uymuyor ama polisiye olarak ingiliz dizisi Luther var 2 sezon toplam 10 bölüm zaten enfes.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...