Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

343. Dönem (Aralık 2011) KD. ve YD. Subay Adayları

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

Konservatuar mezunları, doktorlar, makine mühendisleri direk uzun gidiyor bildiğim, onun dışında dönemlik ihtiyaçlar oluyor. Geçen sene inşaat mühendisi duymuştum, bu sene ziraat mühendisiymiş mesela.

Zaten yeterince kısa olan askerliğin 1.5-2 ay daha kısa yapılacak diye senelerce ertelenmesi bana saçma geliyor, fazla paranoyak ve "kız gibi" bir yaklaşım yani, 12'den 6'ya falan inecek olsa neyse. Acemi birliğinden sonra şu mesajımı quote edip doğru muymuş yanlış mıymış söylerim eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Konservatuar mezunları, doktorlar, makine mühendisleri direk uzun gidiyor bildiğim, onun dışında dönemlik ihtiyaçlar oluyor. Geçen sene inşaat mühendisi duymuştum, bu sene ziraat mühendisiymiş mesela.

Zaten yeterince kısa olan askerliğin 1.5-2 ay daha kısa yapılacak diye senelerce ertelenmesi bana saçma geliyor, fazla paranoyak ve "kız gibi" bir yaklaşım yani, 12'den 6'ya falan inecek olsa neyse. Acemi birliğinden sonra şu mesajımı quote edip doğru muymuş yanlış mıymış söylerim eheh.
askerlik yapmamış herkese öyle gelir...
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun dönemin 3 ayı ağır eğitim, geri kalanında biraz rahat edip ortalama bir özel sektör işinin giriş maaşını almak baya gereksiz bence. Kısa gidip 2 ay daha amelelik yapıp bitirip döner işe girersin, hem kariyerine bir an önce başlamış olursun hem en az aynı seviyede maaşı adam gibi sivilde alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya birşey sormak istiyorum. Şimdi ben spk ve kpss gibi sınavlara girmek durumundayım fakat askerliğe gittikten sonra mı girmeli yoksa askerliği erteleyip mi gitmeli karar veremedim. Bu sınavlara girip kazanıp belirli bir yere yerleşip hadi ben askerliğe gidiyorum beni bekleyin 5 ay diyebiliyormuyum yoksa nasıl işliyor bu işler bi bilgi verirseniz sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...