Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mists of Pandaria Genel Başlık

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Abi o zaman yine, valor itemları olmadan da DPS yapılıyor noktasına geliyoruz ki, o noktadan sağlıklı bir yere geçiş zor. Kendimden örnek vereyim, şu an oturduğum lojman tadilatta ve otelde yaşıyorum, ha ama manyağım, desktop u getirdim ve burada da daily kasıyorum ama raid yapabilecek durumda değilim eve geri taşınana kadar.

Mevcut durumda karakterimi nasıl geliştirebilirim? LFR ye girince genelde bir bossta filan sinir krizi geçirip çıkıyorum insanların yetoluğu yüzünden, heroicler ivl 463 ve haftaya açılacak LFR girmek istesem bile ilvl 470 isteyecek. Elde kalıyor ilvl 489 valor itemları. Sırf rep kasış süresi biraz azalsın diye için Pandaren olan monkumu human a çevirdim, ancak yine ömrümden ömür aldı 126 rep 126 rep Golden Lotus kasmak, diğerlerine zaten bunu kasmadan girememen tam azap.

Bir ikinci sakınca da, alt karakterle oynamayı çok seven bir insanım şahsen, 8-9 server değiştirdim bugüne kadar, tüm bu server transferleri de 4 ten 9 a kadar karakterle yaptım. Battle.net account page deki transaction listim artık görüntülenemiyor, açıp bakıp efkarlanmak bile istesem. Şimdi, hadi hardcore filan bir guilde girsen, alt runları filan oluyor bir altı kastın öyle diyelim, ki girerim yakında...Ama gerisi için en güzel çözüm valor itemları idi. Şimdi ne yapacağım ben? Değil 9, iki karakter için bile Golden Lotus kasmam, iki kat rep verse de kasmam. Mogular kovalasın Blizzard ı.

ETA: Paticikte üyelik sürem arttıkça, olur olmadık şeylere WOT döşeme ihtimalim de artıyor. Bir atayiz çıkıp bunu açıklasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi dailyler aslinda cikis noktasi olarak BC de ticaret yapmadan 5k epix parasi toplayamayan, butun parayi brutal raidlerin repairina goturen oyuncularin serzenisi ile geldi

Dailylerin ilk amaci para idi her zaman, sonra item sonra rep ve sistem gunde 10daily uzerinden yurudugunden can sikmiyordu, 30dk lik bir route ile her halti bitiriyordunuz ki extra idi bu tamamen, kimse alt chari ile kasiyordu oturup

Quel danas en ideal modeldi , bi seviyeye kadar instance dan rep geliodu normalden, sonra heroic limiti gunde 1 oldugu icin zaten 1 gecede kimse exalted olamiodu

Argent turnuvasi gene superdi konsept olarak, firelands gene eh meh kurtariyordu kendini cunki tekti, bir ay kasiliodu ve her asamada bisiler degisiyodu, yok moonwell geldi yok su oldu

Golden lotus ise su oyunda yaptigim EN APTAL VE BAYIK SEY, nokta

Her allahin gunu ayni aptal questleri tekrar tekrar yapmak, birde ustune bombing run gibi cerezlik quest olmamasi cidden uyuz etti, klaxxi gene oyle

Tiller mesela tarla ekip bicmekte rep veriyor ve questlerini exalted oldugum halde hala yapiyorum, npc masa getirio vs ve cidden 10dk surmuyor yapmam

Golden lotus gene 10dk surmuyor cok ideal

Shado pan asiri bayik gene, klaxxi uber bayik, golden lotus ise gebertseler exalted kasmam

Hergun kit valtimde girip her zoneda daily kovaladiktan sonra baska bisey yapmaya zaman aklmiyor, problem o
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Konuya gitmek icin tiklayin: http://forum.paticik.com/read.php?43,5803670,6562904#msg-6562904
tunch said:

benim anlamadığım şey , daily yapmaya vakti olmayan falan insanların daily rewardlarla ne yapıcağı.

bir de hani ben kendim valor itemi falan almadım gayet de yeterli rakamlarla dps yapıyorum , nedir insanların bu daily rewardlara ulaşamama sıkıntısı?

Kıt kanaat DPS yapıyorum eldeki imkanlarla ne demek abi? Nihayetinde bu bir oyun ve "kader"in senin elinde. Vaktim az olabilir, ama o vakitte bir dungeon yapıyorsam, o dungeon un getirdiği tüm dolaylı ve dolaysız ödüllerden faydalanabilmeliyim, gerekli süre sonunda. Bunun için de her gün her gün vay çiçek topla, vay kurt kes olmadı bugün geyik kes, 100 adamla beraber duvarda rastgele beliren işaretli naneleri topla vb vb. şeylerle uğraşmak istemiyorsam bunun tek sebebi vakit değildir. Tekrarlayan her şey bir süre sonra sıkar.

WOW mantığında "tekrardan ibaret" olmayan bi sistem göster bana , ondan sonra dailyler konusunda şikayet edebiliriz.

Benim orda "kıt kanaat dps yapıyorum" mantığım ; hiç valor itemim olmasına rağmen worldoflogs'da ranking yapabiliyorum , yani valor itemleri öyle aman aman şart şeyler değil , zaten raid falan yapmıyosanız dailylerin getirdiği rewardlara nerdeyse hiç ihtiyacınız yok manasında.

Valor itemleri gerçekten gereksiz , BİS falan da değiller. Vaktiniz yoksa , canınız istemiyosa yapmayın dailyleri , başka keyif aldığınız şeylere vakit harcayın. Zaten patch gelicek bütün itemler çöp olucak daily kastığınızla kalıcaksınız.

Dediğim gibi , WoW'da getirisi olan herşey tekrardan ibaret , şikayet ediyosan zaten kafadan oynamıycan :)
Sosyal ağlarda paylaş

bir de çok basit başka bi mantık var. Hergün Dailyleri yapmak zorunda değilseniz , amacınız valor itemlerini almak bile olsa.

Haftalık 1000 valor cap. 2250 valorluk chest almak için 3 hafta beklemeniz lazım. Hadi diyelim 2250 olan valor itemi için gereken reveredi buldunuz , ni item daha almak istiyosunuz. 1750lik trinket için de 1 hafta beklemeniz lazım.

Yani toplamda 4 hafta süreniz var o reputationları toplamak için. Kasmayın öyle acele acele , rahat edin.

Emekli olmak için bilmemkaç gün çalışman gerek ama üstüne de 65 yaşını bekliyosun , onun gibi bişey :)
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Mevcut durumda karakterimi nasıl geliştirebilirim? LFR ye girince genelde bir bossta filan sinir krizi geçirip çıkıyorum insanların yetoluğu yüzünden, heroicler ivl 463 ve haftaya açılacak LFR girmek istesem bile ilvl 470 isteyecek. Elde kalıyor ilvl 489 valor itemları. Sırf rep kasış süresi biraz azalsın diye için Pandaren olan monkumu human a çevirdim, ancak yine ömrümden ömür aldı 126 rep 126 rep Golden Lotus kasmak, diğerlerine zaten bunu kasmadan girememen tam azap.

Crafted 476/496 ilvl itemler
Darkmoon Trinketleri
Conquest Point itemleri

Valor itemi almadan da 470 yapabilirsin rahatlıkla.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer valor itemın olsaydı daha iyi dps yapardın, zaten wow dediğin hep daha iyisini yapmak üzerine kurulu. Sana gerekmiyor diye bişey yok sadece sen önemsemiyorsun, yoksa sana da gerekiyor. Ben eğer valor puanı kazanacak şekilde oynuyorsam bunu harcayarak yararlı item almak isterim. Ki gelen itemlar da ilvl ortalamasını yükselterek raid findera girmeni sağlıyor en kötü.

Bu itemları almak için zaten valor diye bi gereksinim var, ikinci hatta golden lotus reverdda açılan factionları da sayarsak üçüncü bi resource (hem de toplaması "işkence" bi resource) çok gereksiz. İşten geldikten sonra değerli vaktimi sıkıcı daiylere harcamak istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Eğer valor itemın olsaydı daha iyi dps yapardın, zaten wow dediğin hep daha iyisini yapmak üzerine kurulu. Sana gerekmiyor diye bişey yok sadece sen önemsemiyorsun, yoksa sana da gerekiyor. Ben eğer valor puanı kazanacak şekilde oynuyorsam bunu harcayarak yararlı item almak isterim. Ki gelen itemlar da ilvl ortalamasını yükselterek raid findera girmeni sağlıyor en kötü.

Bu itemları almak için zaten valor diye bi gereksinim var, ikinci hatta golden lotus reverdda açılan factionları da sayarsak üçüncü bi resource (hem de toplaması "işkence" bi resource) çok gereksiz. İşten geldikten sonra değerli vaktimi sıkıcı daiylere harcamak istemiyorum.

O kadar emek neden sarfediyim zaten bosstan düşücek itemle replace ediceğim bir item için? alt kasarım , craft kasarım pvp kasarım benim bir sürü yapıcak işim var oyunda. Dailyleri kasmamım tek nedeni enchanting recipeleriydi bi de farmville yaptım ki o da keyif ala ala, 3k valor birikti bu hafta boşa gitmesin diye chest aldım , chat 2. boss chest düştü gitti valorlar boşa.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

tunch said:

Crafted 496 ilvl itemler
Darkmoon Trinketleri
Conquest Point itemleri

470 yapabilirsin rahatlıkla.

Blood spirit isteyen itemlar, 30k fiyat çekilen trinketler ve pve oyuncusuna haftada 1350 caple pvp itemları. Ve rahatlıkla? Hacı nasıl bi rahatlık kavramın var senin?

Pve oyuncusuna da 1650 cap , random battleground her gün ilk wine 100 conquest veriyor 1350 puan üstüne = 1650 puan

4 hafta boyunca caplemiş olsan şu anda en büyük itemlerden 2 tane olurdu elinde (ki amaç ilvl arttırmaksa yüzük/yüzük/kolye/wrist şeklinde gidip 4 tane 483 ilvl item sahibi olursun)

496ları geçtim ama 476lar blood spirit istemiyor

30000 gold yerine level 85 altlarda 5k civarı gold harcayarak inscription kasıp üstüne 5k civarı gold ile alıcağın otla yapıp satıcağın kartlarla zaten çıkıyor trinket parası , ya da trade edersin kartları

bunları yapamayanlar için de dailyler var.

hiçbirisini de yapamam diyosan zaten item alma , o kadar da kolay olmasın yani item almak bi zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

Chest yerine legs alsaydın, x y alsaydın boşa gitmezdi valorlar. Orası tamamen şans işi. Ha tabi dediğimiz daily olayı devreye giriyor, belki de "valorla alınan" leg armorı alamıyorsun çünkü börtüböcek factionıyla revered rep yapmamışsın daha. Onun için önce çiçekli faction gerekiyormuş falan filan. Her türlü işine yarayabilecek ve zaman ayırarak kazandığın itemların önünde fazladan bi engel var. Heroic grindla rep kasmak bi yere kadar eğlenceliydi yine, böyle 3 pack 5 pack çekerek kendince challange mode yapıyorsun falan keyif alıyorsun bi şekilde, dailyler gibi kanser değil.

1650 için şu anda rated bg gerekiyor (ki frostmane hordeda 2 haftadır 1 tane bile bulamadım), geçen sezonlar gibi arena yapıp üstüne daily winlerle 1650ye çıkamıyorsun. Hem arena hem de random bg ortak 1350de capli.

Inscriptionı olan 85 altım yok, onu geçtim 65 alt bile yok 500luk shaman glyphlerini yaptırabileceğim =/ Bi ara o mage i kasmam lazım. Da yine bahsettiğin olay dailymi heroiximi yapar valorlarımla item alır otamlara akarım düşüncesindeki biz casuallar için baya uzak ihtimal.

Son olarak item almak kolay olsun demiyorum, valorla verilen itemların önüne DAILY QUEST GRIND set çekilmesin diyorum. Hadi onu da geçtim belirli bi factiona yönelmek için (misal enchanthing için shadopan) DÜNYANIN EN İĞRENÇ DAILYLERİ ni 20 gün yapmak zorunda kalmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

Crafted 476/496 ilvl itemler
Darkmoon Trinketleri
Conquest Point itemleri

Valor itemi almadan da 470 yapabilirsin rahatlıkla.

Craft -> Recipe ler dahil olmak üzere, tüm craft ı kısıtlayan Spirit of Harmony hedesi yüzünden mass üretim yok gibi bir şey, craft edilen şeyler de genelde olmadık paralara satılıyor.

Darkmoon -> Sen yeni eklenen bir darkmoon trinketini ilk darkmoon faire zamanı satın almaya çalıştın mı hiç? 100k+ en az. İkinci darkmoon a kadar da zaten ihtiyacın kalmaz çoğunlukla.

Conquest -> Yani evet, bu expansion da pvp itemları secondary stat açısından çok geride değil, ama yine de verdikleri statlar sınırlı ve en önemlisi WoW da PvP yapmayı gerektiriyorlar. (Iyk)

Böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

gençlik resmen aglıyor daily rep filan matlar söyle böyle diye vanilla zamanında yokdunuz galiba 40 kisi raid gelde item al o kadar kisiden nerde öyle valor yap haftada 1 item al birde daily filan malzeme olayları simdiki gibi farm nerde raid Yada 5 15 men ubrs yapıcan cıkacak baskası almıcak sen alcan oyun bana göre hala cok kolay daha da zor olması lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Günde 3-4 saatini ayıran ve bunu verimli kullanan birinin 90 olduktan sonra en fazla 3 resette 470'i geçmemesi için baya baya şanssız olması lazım. Ben bile 3 haftadır ne LFR'den ne Sha'dan bir tane olsun loot alamadım ama 475'teyim şu anda.

Darkmoon trinket dediğiniz artık 25k civarı, "spirit craft çok zor çok pahalı" dediğiniz chestler 10-12k, gloves 7-8k fiyatlarına kadar düştü. BoE epic bakarsanız 15-20k'dan aşağı olmaz tabii, gereksiz zaten. Craft dışında LFR var, Sha var, pug MV'ler var, raidlerde coin olayı var, haftada 8 tane 2v2 arena + bir tane pug RBG kazanırsanız 1650 conquest var, valor var, var oğlu var.

Daha ne olacak anlamadım ki, Cata gibi mi olsun yine? Bir aycık da uğraşıverin her şeyinizin pre-raid BIS olması için, 3-4 ay sonra biraz kolaylaştırırlar zaten hem millet sıkılmasın hem alt kasılsın diye. Şimdiden valor buff geldi bile, günlük 60/30 olan 80/40 oldu, Cuma akşamı capliyorum en geç.

Dailyler konusunda ben de çok kırgınım, hani belli class/craftlar için belli bir faction gerekiyor olsa tamam da, "valor item alacaksanız her factionla revered olacaksınız, ilkiyle olmadan diğerlerinin questlerine bile başlayamayacaksınız" biraz abartı olmuş gibi. O da bitti ama 3 - 3.5 hafta gibi bir zamanda.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana da tek koyan dailyler oldu, ben daily yapmaktan nefret ediyorum bir de. Oturdum can sıkıntısından black prince falan kastım biraz.

Ama item işi yine çok kolay. 1 hafta günde taş çatlasa 1 saati dungeon + lfr'ye ayırıp 467lvl oldum ki daha pants düşmedi 430lvl sdf. Craftlar cidden çok ucuz chest + glove aldım lock'a 6k verdim ikisine toplamda. Yine darkmoon kartını pazarlıkla tek tek cardları toplayarak 10kya getirdim...
Sosyal ağlarda paylaş

1 mote ile 3 lotus alıyoruz. Mote'un fiyatını nerdeyse bu belirliyor diyebiliriz. Golden lotus fiyatı düştükçe mote ile yapılan malzemelerin de aynı oranda düşüyor fiyatı.

Sanıyorum craft kasanlar buna benzer bir karşılaştırma ile belirliyor fiyatı. Zaten 2-3 kişi bu hesabı yapsa diğerleri onun altına koyacam sevdasında tüm server iniyordur aynı fiyata.
Sosyal ağlarda paylaş

Toptan cevap vermem gerekirse :

Daily random bgler ile 1650 cap ulaşıyosun. Sadece alabildiğin maksimum conquest puanı 1350. sadece Random bg ile conquest cap yapamasın millet diye koydular onu (botlara karşı önlem gibi bişey) (gerçi buna emin değilim şimdi ben zaten ilk haftadan 2k bg capiyle dolaşıyorum , değişmiş olabilir)

Darkmoon trinketleri heroic raid trinketleriyle aynı seviyede , hatta %90 clas için bis. Ben de ilk darkmoon fairede alamadım anca şu anda yapabildim benimkini de.

Diğer söyledikleriniz tamamen kişisel zevk. CATA zamanında da burda çoğu kişi " oyun çok kolay item kasmanın zevki yok herkes item kasabiliyor " diye yakınıyodu.

Haftalık Valor cap 1000 iken , uzun süren ön şartın sıkıntı edilmesini anlamıyorum sadece , hergün yapmak zorunda değilsiniz dailyleri , zaten valorunuz yetmiycek yeterli ratingi aldığınızda.

Oyunda şu anda herley yaptığınz şeyin karşılığını vericek şekilde tasarlı. Uğraşmazsanız reward yok , bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir şey var, herkes daily yapmaktan hoşlanacak diye bir kavram yok, ben vanilla + tbc'de lvling'i bile grindle yaptım, mob kesmek hoşuma gidiyor. Ama quest peşinde koşmak, 50 kişinin spawnını beklediği mobun %20 ihtimalle düşen beyninden 8 tane toplamaya kasmak falan cidden bayıyor beni.

Yoksa her şey zor olsun, benim canıma minnet.

Off-topic, shado-pan dailyleri açılmadı bende henüz; dailylerini yapmadan honored olma yolu var mı? 650 rep kala bitti questler eğer kenar köşede chain kaçırmadıysam.
Sosyal ağlarda paylaş

blackwolf said:

gençlik resmen aglıyor daily rep filan matlar söyle böyle diye vanilla zamanında yokdunuz galiba 40 kisi raid gelde item al o kadar kisiden nerde öyle valor yap haftada 1 item al birde daily filan malzeme olayları simdiki gibi farm nerde raid Yada 5 15 men ubrs yapıcan cıkacak baskası almıcak sen alcan oyun bana göre hala cok kolay daha da zor olması lazım

bosslara özel nature/fire resist seti toplama, raid öncesi buff toplama olayları vardı bide vanilla döneminde.. 40 arasından item alabilmek için yeterli dkp biriktirmek, dkp nin çogunu cıkmıyo diye başka bi iteme yatırdıkan sonra o itemin bi sonraki run da düşmesi falan, çok acı şeyler:D
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Off-topic, shado-pan dailyleri açılmadı bende henüz; dailylerini yapmadan honored olma yolu var mı? 650 rep kala bitti questler eğer kenar köşede chain kaçırmadıysam.

Bende friendly nin sonunda kaldım. Seeking father görevine sahibim, ama görevi bi türlü bitiremiyorum. Father ortalarda gözükmüyo...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...