Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tsk komuta kademesi istifa etti

adamınbiri

Öne çıkan mesajlar

ombakkombak said:

sivilce said:

bi muhabbet var çin ordusunda 190 türk ordusunda 350 general var diye,100 ü içerde olsa 250 general yetmezmi lan acep? yani 70 milyon nirde 1.5 milyar nirdeee

o biraz birliklerdeki asker sayısı ile ilgili, bizde 1000-2000 askerin başına bir general veriliyor; amerikalılarda mesela 10.000 gibi bu sayı; adını general koy albay koy sonuçta komutandır

Lan Napolyon.Olm zevk mi alıyon len milletten laf yemekten?
O senin dediğin lafı bugün AKP Kocaeli milletvekili söylemiş.Çok biliyor ya herkes,çok anlıyorlar ya askerlikten?Önüne gelenin futbol teknik direktörü olduğu memlekette önüne gelen askeri uzman oldu tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

sivilce said:

abi 90*95 arası özel timlerinden haberin varmı? jandarma ve emniyet arasındaki irtibattan?,bir anı;

abim 91 de mardinde bir karakolda askerlik yaparken,bir kere taciz yememiş karakola önündeki köyde beraber çay içtikleri heriflerle beraber pkk baskın yapıyor,30 dakika dayanabilen karakoldaki askerler,telsizden bağırış çağırış yaptıkları sırada,telsizden anonsu duyan özel harekat şube müdürü derhal helikopteri kaldırtıp,8*10 özel harekatçıyı gönderiyor,yarım saat sonra helikopterin sesini duyan teröristler ateşi kesip kaçmaya başlayınca,ortalarına atılan özel harekat polisleri,ellerinde kellelerle köy meydanına doğru geliyor ve karakoldaki askerlerde dahil herkesi köy meydanında toplatıyor,ve ya içinizdekiler bir adım öne çıkacak yada herkesin sonu böyle olacak dediğinde köyden 8 kişiyi ellerini birbirine bağlayarak karakola götürüyorlar,ve bu olaylar bittiğinde kkk helikopteri daha yeni geliyor ben canlı dinledim bunu abimden ve 2 arkadaşından.. çetintaş abiye ithafen yazdım bunları da

Len Napolyon.Senin bu yazdığının 100 katı özel harekat başarısızlık hikayeleri var ben de.Bana ithafen yazma böyle hikayeler.Bak bir tane hikaye şöyle.Özel Harekatçılar birlikte operasyon yaptıkları komando tabur komutanının emrini dinlemiyorlar.Kelle başına para var ya,başlarındaki manyak sürüyor özel harekatçıları dolu dizgin.Tabi zayiat ağır oluyor,sağ kalanların etrafı teröristlerce çevriliyor.Allah'tan komando taburu gelip teröristin anasını belliyor da sağ kalanlart kurtuluyor.O gaza gelen özel harekatçıların başındakini de tokat manyağı yapıyor herkesin önünde komando taburunun komutanı genç üsteğmen.

Çok var olm bende hikaye.Anlattırma.Kapatırlar siteyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Ben bu ülkede yaşıyorum, bence de irandan çok bir farkı yok. Ahlak polisi eksik işte öyle şeyler...

kahrolsun askerler demokrasiye aykırı faaliyet yapmak istediler ama başarılı olamadılar.
sivil vesayet dönemi bu tarihle bitmiştir.
demokrasimiz eskisinden güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

sivilce said:

abi 90*95 arası özel timlerinden haberin varmı? jandarma ve emniyet arasındaki irtibattan?,bir anı;

abim 91 de mardinde bir karakolda askerlik yaparken,bir kere taciz yememiş karakola önündeki köyde beraber çay içtikleri heriflerle beraber pkk baskın yapıyor,30 dakika dayanabilen karakoldaki askerler,telsizden bağırış çağırış yaptıkları sırada,telsizden anonsu duyan özel harekat şube müdürü derhal helikopteri kaldırtıp,8*10 özel harekatçıyı gönderiyor,yarım saat sonra helikopterin sesini duyan teröristler ateşi kesip kaçmaya başlayınca,ortalarına atılan özel harekat polisleri,ellerinde kellelerle köy meydanına doğru geliyor ve karakoldaki askerlerde dahil herkesi köy meydanında toplatıyor,ve ya içinizdekiler bir adım öne çıkacak yada herkesin sonu böyle olacak dediğinde köyden 8 kişiyi ellerini birbirine bağlayarak karakola götürüyorlar,ve bu olaylar bittiğinde kkk helikopteri daha yeni geliyor ben canlı dinledim bunu abimden ve 2 arkadaşından.. çetintaş abiye ithafen yazdım bunları da

Bastıkları gariban karakoludur. Normal erle eğitimli polis bir olmaz tabi.

Askeriyenin de özel eğitim alan birimleri var, onlar varken polisleri devreye sokmak tamamiyle siyasi bir karardır.

Ayrıca polis telsizden duyuyorsa demek ki olay yerine daha yakındır tabii ki daha erken varır.

Tanıdığın subay varsa git konuş bakalım adamlar ta kaç yüz metreden nokta atışı yapıyor zorlanmadan. Ki hikaye bana abartılmış şehir efsanesi gibi geldi yok kellelerle dolaştılar filan.

sıradan polis=er
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de bi hikaye var;
yıl 95 falan,

eğer bir asker sizi gördüğü zaman durmadan ateş ediyorsa,bilinki o acemidir,kurşunu bitmesini bekleyin,bittiği zaman gidin,kafasına sıkın..
eğer sadece sizi gördüğü zaman ateş ediyorsa,saklandığınızda duruyorsa o bir komandodur,kaçın ve canınızı kurtarın...
eğer sizi gördüğü zaman ortadan kaybolmuşsa ve teraf sessizse,bilinki o bordo berelidir.MERAK ETMEYİN O SİZİ BULUR....
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

önüne gelen mühendis forumda
toplasan bir çivi çakamazlar

Ulan üzülerek söylüyorum,bu durum doğru.
Yılların kimya mühendisiyim,4 kıtada 30'a yakın ülkede boyamadığım kumaş-iplik-elyaf,çalışmadığım baskı veya boya makinesi kalmadı...

Amaaaa.... 2 gün önce aldığım vantilatörü monte edemedim, gerisin geri aldığım markete gidip oradaki adamlara taktırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

goldbären said:

önüne gelen mühendis forumda
toplasan bir çivi çakamazlar

Ulan üzülerek söylüyorum,bu durum doğru.
Yılların kimya mühendisiyim,4 kıtada 30'a yakın ülkede boyamadığım kumaş-iplik-elyaf,çalışmadığım baskı veya boya makinesi kalmadı...

Amaaaa.... 2 gün önce aldığım vantilatörü monte edemedim, gerisin geri aldığım markete gidip oradaki adamlara taktırdım.

bu o durumun doğru olduğunu değil başka bişey doğruluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şöyle bir ayrıntı var...Ben vantilatörü aldım,üzerinde SİNBO yazıyordu.Evde açtım,içinden RİKON diye bir markanın montaj talimatı çıktı.
Belli ki aynı firmanın diğer markası...
Ben dedim ki "ulan yaparım yine de,ne olacak."...Ama yok,alakası yoktu montaj talimatının benim elimdeki parçalarla. Neticede pratiğe saygım sonsuz,13-14 senelik tecrübemde çok gördüm ilkokul mezunu işçinin boyahanelerde(kusura bakmayın,benim işim hep boya-kumaş-tekstil-baskı,o yüzden örneklerim hep böyle)30 senelik mühendisi cebinden çıkardığını,çünkü adam pratik,işin tekniğinden ziyade pratiği ile işi hallediyor.Bu vantilatörü de kaptım gittim markete.Dedim,"ne iş lan,dışında SİNBO yazıyor,içinde RİKON'un montaj talimatı çıktı."...Güldü çocuklar,"abi senin gibi gelen çok kişi oldu,biz hemen yaparız."dediler ve harbiden hiçbir şeye bakmadan tıkır tıkır taktılar...Gerçi o gün felaket sıcaktan bunalmıştım(eşimin tüm karşı çıkmalarına rağmen vantilatör almaya gitmem bunun ispatı)ve sağlam içmiştim yine o gün de saat 5'ten 8'e kadar 7 tane Efes bira çoktan tuvaletle buluşmuştu.Neyse...Durum bu,ben de yalan yok...
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

Cumhuriyet gazetesi bile tamamını vermemiş abi. yuh yani. eksik kısım

said:
Türk halkı çoğunuz apolitiksiniz, feto'dan başka hocanız yok denecek kadar az.Sözde demokratik tepkiyi, çıkışlarınızı hocanızdan emir aldığınız için yapıyorsunuz. Hak, adalet, hukuk eşitlik kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, demokrasiye hazır değilsiniz. Hazırım diyeniniz de tatava. Türkiye'nin her yerini gezdim diyor ama kış günü buzdolabı dağıtan vali'nin görev bölgesine gitmemiştir mesela. Yandaş medyada haber yapılan yerleri gazeteden okumuştur mesela.

hhahahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...