Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

cRPG Master Thread

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Bioware gerçekten çok fantastik bi firma. Acaba baldurs gateleri yapan insanlar ne oldu emekli falan mı oldular? Dragon Age : Awekeningden sonra hepsi gitti heralde.

BG2 core design team'in yarisi hala dragon age takiminda (yani 2'den sorumlu), 2 kisi Origins'de DA takimindaydi (biri istifa etti, digeri Diablo 3 icin Blizzard'a gitti) BG2 lead designer'i SWTOR ile ilgileniyor
Sosyal ağlarda paylaş

olay adamlarin yetememesi degil zaten

CoD ve fifa disinda oyun oynamayan gerizekalilara da satabilicek bir oyun yapmaya kasmalari

isin komigi bu angut kitledende istedigini alamiyor cunki bizim gibi oyuncular oynayip guzel oyun" diyince bu kitledi "dur bi bakiyim bende" diye bakiyor kendi turu disindaki pyunlara

biz bok gibi diyince onlarda satin almiyor, dragon age 2 satislari ortada
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
modern warfare 1 sonrasi boykot diyosun bak, demekki dedigim kitleye girmiyorsun ehuehu

ben oyunalrla zerre alakasi olmayip piyasa yapmak icin alan adamalrdan bahsediyorum, kotick nasil IW yi basmis, develri kapinin onune koymsu bakmadan, boktan black ops a preorderlari dizip, YUZYILIN EN IYI OYUNU diye gezen, senelerdir bi PES bellemis, fifa daha iyi oldu diyince PESCIYIZ BIZ diye cevap veren adamlar

bu forudma oldugunzua gore angut kitlesine mensup degilsiniz iste, ne aliniyorsunuzki asfsf

arkadasin bilgisayarci dukkani var iste, korsan oyun icin senelerdir gelen tipleri goruyorum ve izlenimlerimle tanimlamalarini yaptim yani, bu adamlarin amerikan versiyonlarina CoD diye bok verseniz CE si yokmu diye atlayip satin aliyorlar, CE diyede tuy dikiyor firmalar ustune

futbolu isin icine oskmadan "Casuallar" desem yemin ederim kimse dikkat etmicekti

http://i268.photobucket.com/albums/jj23/xnannybannanyx/pvppvesig.jpg

sudur direk asfdasdf
Sosyal ağlarda paylaş

maçtan sonra kavga eden iğrenç fanatikleri düşünün, oradaki futbolu al bilgisayar oyunu yap ya da oyun firması yap.

işte paticik bilgisayar oyunu bölümünün özeti.

ben şahsen kendimi geek diye tanımlarım; abim sayesinde küçük yaşlarda bilgisayarla tanıştım, artık çıkmayan o izometrik dnd bazlı oyunlarla büyüdüm, en verimli yıllarımı uo ile harcadım, ancak buradaki insanları gördükçe hayattan soğuyorum. ben ki geek değilmişim diyorum.

paticikte öylesine geekliği o kadar aşmış insanlar görüyorum ki yemin ederim kotor cdlerimi camdan fırlatasım, özel dvd kapağı bastırıp kutuladığım baldur's gatelerimi ağzıma sokasım geliyor.

e işte bu yüzden birisi cod ve fifa oynayan mal tayfa diyince höh yok artık bunu demiş olamaz diye bi duruluyorum. tabi ki de bahsettiğin tayfa benim çevremde de bir sürü olan sırf arkadaşlarıyla eğlencesine ps kafeye gidip takılan adamlar değilmiş; değildir de normal olarak.

ama açıkçası onlardan da bahsetsen şaşırmazdım, paticikte gördüğüm şeylerden sonra. ben de bu yüzden sordum zaten. teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

istedigi gibi oyun cikmiyor diye oyunculara laf soylemek cok anlamsiz. siz baldur's gate oynadiginiz zamanda rpg nedir biliyordunuz da baldur's gate mi aradiniz? yoo. adamin teki korsan standinda "al bu guzel oyun" dedi, alip oynadiniz. boyle oyun yapan firmalar battigi icin de artik kimse o yola yonelmiyor.

artik gecin su diger oyunculari suclamayi
Sosyal ağlarda paylaş

yok mass effect staislarida oyle

http://www4.picturepush.com/photo/a/5630157/img/Anonymous/da2daome2-sales.jpg

hype ile pazarlanan single player oyunlarin kaderi bu hani, YENI CIKTI YENI CIKTI doneminde herkes aliyor, sonra cakiliyor satislar ME2 de ocakta cikmisti tatilden sonra

dragon age totalde 4.32m satmis, en dusuk satis tabiki 390k ile PC de ama hala satmaya devam ediyor

dragon age 2 1.47m satti, satislar kesildi

mass effect 1 2.75m satti. 40k si PC bunun gerisi iksboks

mass effect 2 ise 3.20m satti, 17k PC

bioware in bu donem yani en cok satan oyunu gene en hardcore oyunu, ve hala satmayada devam ediyor

yukarda baldurs gate ornegi verilmis iste, dedigim tamda o

bizim gibi oyunla yatip kalkan adamlar begenicne bir oyunu, saga sola dostuna tavsiye ediyor, gonullu bes kurus para almadan viral marketing yapiyor

begenmeyince ise sagda solda bok gibi olmus diyoruz, en cok gurultuyu cikaranda bizim gibi gamerlar oldugundan adamalrin hedef kitlesi "aha gamerlar begenmedi, demekki oyun kotu" diyip almiyorlar

cekirdek musteriyi tatmin ederlerse zaten cevreden baska musteriyi topluyor bu gurup

witcher 2 ise 700k yi bulamadi daha milyon satmayi gectim, ama genede korsanligin bu akdar yaygin oldugu PC de iyi satti adamlar, kendileri bile 200k civari filan satis bekliyormus

edit: new vegas 5 milyonu gecmis, gurur duyuyoruz kendileri ile asfd
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...