Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şişmanlık ve askerlik: Bilgi başlığı

Mino

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
df said:

benim arkadaşın birine kilodan rapor verdiler zayıflayıp gitmeye çalışıyo manyak. gidenlerin suçu neydi diyo. böyle manyaklar da var sakın uymayın. daha ilk gün pişman olursunuz =)

o manyaklardan biri de benim asdasd :)

2 sene önce 136 kiloydum okulun son senesiydi.okulu bitirip askere gitmek için diyete başladım.geçen aralık yoklaması için başvurdum hastaneye felan gönderdiler 123 kilo ölçtüler. +14 fazla var dediler seneye gel.ekimde gene başvurucam aralık için.şuan 112 kiloyum, 3 kilo daha verdimmi tamamdır.

Ha "niye gitmek istiyosun la manyakmısın" diyenler için şunu diyebilirim ki yaş olmuş 28-29, biyoloji gibi salak bi bölümü bitirmişiz, hiç iş tecrübemiz yok. Sağa sola soruyon iş için askerlik hep engel oluyor, zaten pek çalışma alanı yok. Okul geçen haziranda bitti, 1 senedir işsiz geziyoz, adam depresyona giriyor , gelen geçen t.şak geçiyor. Askere gitmek istememin sebebi; hem askerlik aradan çıksın bana ayak bağı olmasın(iş vs. için) hemde gitmişken biraz daha zayıflarız(95. e felan düşsem yeterB)-). Ha şu aralar torpille bi işe girme durumları var o olursa alırım bi 3-5 kilo daha gitmem, sonuçta gidip geldikten sonra da yaştan dolayı iş bulma şansı gene düşük. Ailenin durumu ne kadar iyi olursa olsun adamın kanına dokunuyor aile parası yemek , arkadaşlarının bile işsizliğin ile ilgili yaptığı espriler bile batar oluyo. Yakında birinin ağzını eline vericem böyle giderse zaten o yüzden son zamanlarda arkadaşlardan da kaçar olduk. Kilo vermeye gelincede spora gidiyorum bayadır. Haftada 6 gün 1-1.5 saat yürüme bandı,eliptical felan bakalım 2 ay daha var 3 kiloyu vermem lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Mino said:

Bu hafta ya da gelecek hafta yine kontrole gideceğim, neticeleri yine bildiririm. (:D

Rahatsız etmiyorlar bir daha, rapor kesinleşince.

yaptılar mı kontrolünü? benimkini yapmadılar. raporların geçerliliği 31 aralık olarak değişti. ocak 1 ile şubat 20 arasında yaptıracaksın işlemleri diyip geri yolladılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Eski şişman here, askerliği kilo vermeye başlama yeri olarak gördüm. +57 kilo ile gittim o çizelgeye göre 5 ay Şırnakta 22 kilo verdim, iki yıl oldu şimdi 20 kilo daha verdim, çok da iyi oldu çok da güzel oldu. Ömrümün ilk çeyreğinde "eat all the things" şeklinde yaşadım, onu da gördüm, şimdi normale döndüm.
Sosyal ağlarda paylaş

olabilir evet.
var mı burada askerliğin birkaç ayını hava değişimi ile yiyeyim diye çömez doktorların altına yatıp kıçını açacak ahah.
askerliği yapmak daha cazip.

topic ile alakalı; mevcut durumda kilonuz varsa sömürüp çürük alabilirsiniz ama oturup da çürük alayım diye sağlığınızı yok etmeyin derim, üniversite arkadaşım 1 yıl oturup saçma sapan yedi ve 45 kilo aldı bundan 5-6 sene önce. şimdi uğraşıyor kolestrol ve tansiyon ile gencecik yaşında. yapmayın bunu kendinize.

illa da askere gitmem diyorsanız yurtdışında çalışma imkanlarını zorlayın, ya da 7-10 sene sonra çıkacak sıradaki bedelliyi bekleyin kaçak kuçak. bunları da yapamıyorsanız, gidin yapın. yapacak birşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...