Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

zeytinburnu karisti

reyou

Öne çıkan mesajlar

Şiddet uygulayanı, KİM olursa olsun tamamen kınamadan, reddetmeden, dışlamadan herhangi bir barış çözümünden söz edilemez. Diyarbakır cezaevi'nde yaşananlardan nasıl utanç duyuyorsam, bu hafta ztbn'da olanlardan da utanç duyuyorum, devlet de yapmış olsa, vatandaş ta, terörist de, içi boş şiddete tamamen karşıyım.

Bundan sonra, gelir konuşulur konu her zamanki gibi. Ama bir tarafın diğerine uyguladığı şiddeti savunur gibi konuşmak, biraz "o öyle değl aslında bi sebepleri var"a getiriyor olayı, bana ters.
Sosyal ağlarda paylaş

bu adamlar otobüs yaktılar istanbulda iki kere. ptt binasını yaktılar taksimde. vanda banka talan ettiler. sırf seçim bokuna polis izledi kenardan müdahele etmeden.

ne alakası mı var? bi yerden sonra bardak taşıyor işte. ülkücülerden de en az pkklılardan nefret ettiğim kadar nefret ederim bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu 30 senedir "kırıp dökmelerinin haklı bir nedeni var" edebiyatı yapılıyor. 30 senedir geçmeyen ney bu? Ortada birşeyler varsa bile bunu yapanlar öldü gitti hala bitmedi bunun edebiyatı. E şimdi 30 senedir pkk nın yaptığının hesabınıda biz soralım mı Kürt halkından.

Yahu yemin ediyorum bizim bu yaşadığımızın 10 da biri kadar devlet baskısı görmüyor bu adamlar. Gördüm biliyorum o yüzden söylüyorum. Şurda bir tane adam gösteremezsiniz "sornu adam gibi çözelim" demeyen. Karşılığı ne? "Biz özerkiz" diye bildiri yapmak. Hacı bu saatten sonra yerler onların samimiyetini.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir taraf için yaptığı kötü şeyleri sayıp, ardından ona tepki koyan insanlardan nefret ettiğini belirtmek benim de yaptığım ama düşününce de çok garip olan birşey aslında. Biz ne yapıyoruz peki? diye soruyor insan kendisine.

Biz birşey yapmadan duruyorsak ve iki tarafı da sevmiyorsak çoktan yabancılaşmışız gibi aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

@Ardeth

Çok güzel analizler. Böyle konuların boş tartışma olduğunu düşünürüm 30 yıldır bişey değişmediğini düşünerekten. Ama yazdıklarının hepsini okudum keşke ön yargısız şöyle güzel yazılarıda okuyup anlayabilsek. Belki döngünün dışına biraz çıkıp nefes alabilirdik.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu durumda suçlu devlet gibi geliyor bana. İnsanları birbirine kırdırtmaman lazım. Bir şey kırılacaksa bunu devletin yapması lazım. O insanlar yarın aynı sokakta yürüyecek nasıl olacak?

Ülkücüler rerorö, pkklı ile pkk sempatizanı ayrı şeyler üzerine kurulmaya çalışılan teoriler gayet inandırıcılıktan mantıktan ve insaf kıstaslarından uzak.

pkklı ve pkk sempatizanı, yakından, alttan, üstten, sağdan, soldan neresinden bakarsanız bakın aynı şeydir.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

Atın pembe gözlüklerinizi. iyi yapmışlar az bile yapmışlar ölüleri bile çıkamaz inşallah şerefsiz teröristlerin çoluk çocuk demeden bütün eylemde bulunan teröristler öldürülmeli.

Buyrun bakalım humanistler.

işte nasıl PKK sempatizanları böyle insanların oluşmasına sebep oluyorsa, aşırı milliyetçiler de Kürt tarafında benzer fikirlere (ters yönde tabi) sebep olan insanlara sebebiyet verebiliyor. Anlatmak istediğim bu, iyi bir örnek olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Söylemlerimden falan ötürü en hümanistlerden biri benim heralde. Ondan "buyrun bakalım hümanistler" hodri meydanını kabul edip atlayayım madem.

bu tür insanlara en güzel yöntem "senin anana bacına yapsalar" yöntemi. hani illa ki iş yapar ondan bi deneyeyim.

şimdi ben ne diyorum? silahlar falan sussun. linçle falan olacak iş değil di mi? peki bu anti-hümanistler ne diyor? inşallah ölür vatan hainleri vs( baya lightlaştırdım)

şöyle düşün sevgili NolaxThensbane. olaylar senin istediğin gibi ilerlerse, yani bu gece 15-20 kürt ölürse sonra ne olacak? kandil'den emir gelecek, 1 hafta içinde 15-20 türk ölecek. sonra yine provokasyon. yani zincir gibi bişi. yaşın kaç,nerelisin vs bilmiyorum. askerliğini yaptın mı yapacak mısın hiç bir fikrim yok. ama illa ki, ya sen, ya kuzenin, ya kardeşin, ya yakın bir arkadaşın askerlikle tanışacak. ve diyelim ki askerlik yerleri cizre, şemdinli, yüksekova gibi sakat bir yere çıktı. bir çatışma olsa, o çok sevdiğin yakının ölse ne yapacaksın?

bu ülkede şu terör olayı yüzünden, benden küçük insanlar ölüyor artık. insan diyorum bak. türk kürt vs demiyorum. insan. ve bu tür provokasyonlar devam ederse, daha da ölücek diyorum. bunun engellenmesi gerektiğini savunuyorum. bugün 15-20 kişiyi dövsen, komaya soksan hatta öldürsen terörü bitiremeyeceksin. bu olayın sorumluları taaa kenan evren'den başlayan ve günümüze kadar devam eden hükümetler. ve onlar çözsün diyorum ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

PKK lehine slogan attıkları iddia edilen yüzleri maskeli 15- 20 kişilik grup, saat 22.30 sıralarında Zeytinburnu 58 Bulvar ve Veliefendi Mahallesi'nde bulunan bazı işyeri, banka ve araçlara zarar verdi. İşyeri ve araçlarının zarar gördüğünü gören mahalle halkı ise, evlerinden aşağıya inerek gruba tepki gösterdi.

vs

Dernek önünden ayrılmayan mahalleli önce slogan attı, ardından da tekbir getirip İstiklal Marşını okudu.

terörist vs yobaz

mortal kombat...
Sosyal ağlarda paylaş

thedude said:
bu tür insanlara en güzel yöntem "senin anana bacına yapsalar" yöntemi. hani illa ki iş yapar ondan bi deneyeyim.

Beni kapsamaz her insan kendinden sorumludur.

thedude said:

şöyle düşün sevgili NolaxThensbane. olaylar senin istediğin gibi ilerlerse, yani bu gece 15-20 kürt ölürse sonra ne olacak? kandil'den emir gelecek, 1 hafta içinde 15-20 türk ölecek. sonra yine provokasyon. yani zincir gibi bişi. yaşın kaç,nerelisin vs bilmiyorum. askerliğini yaptın mı yapacak mısın hiç bir fikrim yok. ama illa ki, ya sen, ya kuzenin, ya kardeşin, ya yakın bir arkadaşın askerlikle tanışacak. ve diyelim ki askerlik yerleri cizre, şemdinli, yüksekova gibi sakat bir yere çıktı. bir çatışma olsa, o çok sevdiğin yakının ölse ne yapacaksın?

Gene olayı bak ya senin başına gelseden empati kurduymaya getirmişsin yemezler =) ayrıca dikkatini çekerim ben hiçbir zaman kürt demedim terörist ve sempatizanları dedim karıştırmıyalım. Ayrıca devlet (hükümet özellikle) herhangi bir terör politikası izlemediğinden bizden de ölür onlarada birşey olmaz. Ayrıca aralıkta askere gidecem soruna cevap olsun diye dedim ama beni ırgalamıyor neresi çıkacağı kendimi tehlikeye atmam rahat ol.

thedude said:
bu ülkede şu terör olayı yüzünden, benden küçük insanlar ölüyor artık. insan diyorum bak. türk kürt vs demiyorum. insan. ve bu tür provokasyonlar devam ederse, daha da ölücek diyorum. bunun engellenmesi gerektiğini savunuyorum. bugün 15-20 kişiyi dövsen, komaya soksan hatta öldürsen terörü bitiremeyeceksin. bu olayın sorumluları taaa kenan evren'den başlayan ve günümüze kadar devam eden hükümetler. ve onlar çözsün diyorum ben de.

Evet haklısın bu konuda hükümetin dik durup kararlı terör polikası izleyip tek tek öldürerek kaçak ve uyuşturucu trafiğini keserek bu işi bitirmesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

Atın pembe gözlüklerinizi. iyi yapmışlar az bile yapmışlar ölüleri bile çıkamaz inşallah şerefsiz teröristlerin çoluk çocuk demeden bütün eylemde bulunan teröristler öldürülmeli.

Buyrun bakalım humanistler.

hani sanki çok matah, çok farklı bişey söylemiş gibi bi de buyrun bakalım hümanistler, bu faşistlikse ben faşistim arkadaş triplerine giriyorsunuz ya, işte o zaman en alt kültürle aranızdaki aslında varolmayan ama sosyal statü farklılıkları yüzünden varsaydığımız farklar iyice görünmez oluyor. yapmayın böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

thedude said:

thedude said:

Gene olayı bak ya senin başına gelseden empati kurduymaya getirmişsin yemezler =) ayrıca dikkatini çekerim ben hiçbir zaman kürt demedim terörist ve sempatizanları dedim karıştırmıyalım. Ayrıca devlet (hükümet özellikle) herhangi bir terör politikası izlemediğinden bizden de ölür onlarada birşey olmaz. Ayrıca aralıkta askere gidecem soruna cevap olsun diye dedim ama beni ırgalamıyor neresi çıkacağı kendimi tehlikeye atmam rahat ol.

thedude said:

Evet haklısın bu konuda hükümetin dik durup kararlı terör polikası izleyip tek tek öldürerek kaçak ve uyuşturucu trafiğini keserek bu işi bitirmesi lazım.

http://twitpic.com/f4fz6
Sosyal ağlarda paylaş

polis vatandaşın canını,malını bir diğerinden koruyamazsa vatandaş kendi korumaya kalkar. kendini bi şekilde korumaya çalışan vatandaşa "düşmanlığı körüklyor" demek çok mantıklı değil. etkiyi yaratan pkk tepkiyi yaratan vatandaş ve ülkücüler. çok basit bi mantık etki olmazsa tepki olmaz. kimse kalkıpda yok pkk niye çıktı hebere hübere olaylarına girmesin. iç anadoludaki köyde yaşayan adamda fakir. bayrağa düşmanlık veya anarşi hakkını aramaktan çok farklı bir boyuttur.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

NolaxThensbane said:

thedude said:

thedude said:

thedude said:

http://twitpic.com/f4fz6

aborjin candır ayrıca yok arkadaşım falan girmicem hiç öyle bir muhabbete :D

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...