Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Swifty got perma-banned

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

olay adamın peşinden gitmek değil, o serverda oynamayan bir sürü insan sadece bu eleman streamden "IF banktayım gelin donation verin" gibi saçma sapan şeyler söylediği için lv1 char açıp gidiyor. Sonra bu tipleri toplayıp Orgrimmara gidiyor. Bunun sonucunda da server çöküyor.

Düşünün şimdi Method vs Paragon ragnaros heroic deniyor, method fanları gidip paragonun serverinde lv1 char açsa, serveri çökertseler bütün gün, ne olacak ? Bunun bir cezası olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Server stablitysini bozmanın bir cezası olması gerektiğini açıklamak için verdim o örneği. Böyle bir problem olmuşsa ve bu problemin oluşmasının nedeni bir kişi yada guild ise cezası ona kesilir evet.

Adam "GELİN YENİ KARAKTER AÇIN" diyor ve binlerde kişi gidiyor. Bu adam suçlu değil mi şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

sQu said:

olay adamın peşinden gitmek değil, o serverda oynamayan bir sürü insan sadece bu eleman streamden "IF banktayım gelin donation verin" gibi saçma sapan şeyler söylediği için lv1 char açıp gidiyor. Sonra bu tipleri toplayıp Orgrimmara gidiyor. Bunun sonucunda da server çöküyor.

Düşünün şimdi Method vs Paragon ragnaros heroic deniyor, method fanları gidip paragonun serverinde lv1 char açsa, serveri çökertseler bütün gün, ne olacak ? Bunun bir cezası olmalı.

Server çökse Method'a veya Paragon'a birşey olmaz çünkü instance serverı farklı :p
Sosyal ağlarda paylaş

Adamın amacı server çökertmek değil. Senin bahsettiğin örnekteki gibi "şu maçı/guildi sabote edelim hadi açın bin tane char" durumu da yok ortada, servera teknik bir saldırı falan da yok. Oyunu senin benim gibi oynayan biri bir event organize ediyor, insanlar da katılıyor.

Blizzard'ın serverları bunu kaldırmıyorsa serverını geliştirecek, bu zor geldiği için de ToS'a böyle saçma sapan bir madde koyup kafalarına göre adam banlıyorlar. "Biz bu kadar raid yapıyoruz kimse adımızı bilmiyor, bu adam ne boktan işlerle popüler oluyor, banlansın" falan diyen bazı adamlar da şu kadar saçma bir olayda Blizzard'dan taraf olabiliyor işte, her türlü insan var tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben adamın yaptığı suç banlansin demiyorum, benim hoşuma gitmeyen olay adam bunu yaparken en az 10 kişi "yapma banlanacaksın" dedi hatta "guild için değil kendin için yaptığını söyle" dediler. Adam buna rağmen devam etti ve banlaninca da saçma sapan emo bir video yayınladı. Kaldı ki ben wow falan oynamıyorum.

Blizzard size birşey sunuyor, ve bazı isteklerini de TOS ile belirtiyor. Beğenmiyorsanız oynamayın, kimse sizi zorlamıyor. Blizzardin size nukleer bombaya dayanıklı server yapmasını beklemek şımarıklıktan başka birşey değildir. Evet büyük firma isterse yapar, ama yapmıyo yada yapamıyor bu konuda tartışmak anlamsız olur bilgimiz yok. Ama TOS'daki birşeyi beğenmiyorsanız ve buna rağmen hala oyunu oynayığ Blizzard'a laf atıyorsanız diyecek birşey bulamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

3. kişi olarak konuşmamız kolay tabi ama bir de şöyle düşünün, raid yapacaksınız toplanmışsınız server gidiyor. Nekadar hoşunuza gider? Sonuçta bir günah keçisi olmak zorunda, servera giren bu lv1 karakterler mi suçlu (kaç kişinin girmiş olduğunu nerden bilecek? adam ciddi bir şekilde eğlenmek için char açıp girmiş), yoksa bu insanları çağıran kişi mi (kimse gitmek zorunda değil, çağırmak da suç değil), yoksa stabil bir server sunamayan Blizzard mi (beğenmiyorsak oynamayalım?).

Sonuç olarak bir çözümü olmadığına inanıyorum ben bu olayın. Bukadar fazla server ve oyuncu olmasa tamam belki maddi yönden zorlamadan çözülebilir. Blizzard çok güzel bir ceze verdi bence, herkez duydu gördü. Bundan sonra bu olayın uzun bir süre tekrarlanacağını sanmıyorum. Blizzardın amacı da buydu diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

niye tekrarlanmasın inadına yaparım. o kadar adam duydu da bu eventi blizz duymadı mı? en kötü önlem alırsın o saatler için. günah keçisi böyle bi durumda kesinlikle gerçekten kötü niyet ve abuse olmadığı sürece oyuncu olmamalı. olamaz. böyle bi tutum sergilenen oyunu da kesinlikle oynamam. net.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu videoları izlerken eğlendim, şu oyun şu adamlarla daha güzel bence. Athene'nin varlığı yada (ilk defa duyuyorum) Swifty'nin varlığı bu oyunu güzel yapan şeyler.

Blizzard saçmalamış burda. Yukarda denildiği gibi, saçma sapan TOS yazacaklarına kazandıkları milyarlarca doları server geliştirmeye harcasınlar bir zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...