Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ne oynasam topaki vol 1 milyon... ama daha spesifik bir durum var :P

LuNiZ

Öne çıkan mesajlar

abi neden nefret meselesi yapıyoruz bende aynıyım anlamıyorum bu manyaklığıda çözdüm az buz galiba,türk genetiği galiba,tam yapılan hiç bir işi sevmiyoruz,yani bok var sanki,abi çok iddialı konuşuyorum,artık diablo gelir az takılırım,sonra titan a kadar wow a devam edicem,yetti artık bizde harbi salağız,şimdi bak dikkat et swtor çıkacak 50*100 euro verip millet alıp 1 ay sonra geri dönecek adım gibi eminim,bende alacaktım,napıyorum lan ben dedim vazgeçtim bu fikirlerim yüzünden,artık yeter harbiden.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun mmo larda değil aslında. Mmo konusunda biraz titiz olduğumu düşünüyorum, seçimlerimi yaparken aion ve rift gibi oyunlara hiç bulaşmadım. Steamda 9$ olduğunda bile, rift i almadım.
Gerçi bunları söyleyen ben, warhammer online gibi bir oyunun çıktığındaki buglı haliyle oynamaya başlamıştım. Gerçi 1.5 sene götürdü beni eğlenceli şekilde :P.

Herneyse, demek istediğim sorun "aynı tarz oyun mekaniklerinin tadına fazlaca baktığımızdan kaynaklanıyor". Diye düşünüp, karakter kontrolü kolay olduğu halde eve online oynamaya başladım. Tek cezbeden kısım (şimdilik): pvp de kayıp olması.

Ama oyunun çizgisi biraz farklı olduğundan, wow dan gelen birisinde "eşek tepmesi" etkisi yaratabilir. Oyunda fazla vakit harcayarak diğer mmo lardaki gibi, hızlıca level kasılmıyor (gerçi legal yollardan KARAKTER (hesap değil) satın alıp, hesabınıza transfer ettirebiliyorsunuz. pvp başlangıç karakterlerinin fiyatı 100-150$ arasına geliyor).
Şununda altını çizeyim: oyunda harcadığım süreden fazlasını, oyun için yardımcı olan ufak programlarda harcadım. Test serverına karakterlerimin kopyalanmasını bekliyorum (2-3 ayda bir kopyalanıyor) bu olduktan sonra, test serverına geçen karakterlerim ile, bu programlarda geçirirken öğrendiğim şeyleri pvp de uygulamaya başlayacağım (dediğim gibi, öldüğünüzde, dımdızlak kalıyorsunuz). Daha sonra orjinal serverda devam edeceğim.
Farklı tarzda birşey arayanlara tavsiye edilir (oyunu satın almanıza gerek yok. Oyunu alıp başlarsanız zaten hiç birşey anlamazsınız. Bunun yerine biraz döküman kurcalayarak çok daha fazla şey öğrenebilirsiniz)

tekrar altını çizeyim: normal mmo lardan biraz farklı. Daha çok strateji diyebiliriz sanırım.

http://www.eveonline.com şurası ingilizce için
http://www.eveturks.com/ şurası türkçe için (450 sayfalık pdf var, onu indirip göz atabilirsiniz. 450 sayfa diye gözünüz korkmasın, genel bilgi kısmını ve gemi çeşitlerini okusanız yeter. Bunlar oyunun sistemi hakkında kabaca bilgi verir)
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

eve çogiyi gerçekten. keşke daha erken başlasaymışım diyorum ciddi ciddi.

yani sanırım pek geç değil. ilk nelere bineceğine karar verdikten sonra, gerisi kolay. Bs ler ile pvp ye çıkmıyoruz nede olsa (benim gördüğüm tabi, büyük fleet ler hariç)
Sıfırdan karkater kasıyor olsam, karakteri açar, hemen yan skilleri düzeltirdim, daha sonra attributes sıfırlayıp perc/willpower yapardım.
heavy assault ship planı yaptığımda 4 ay çıkıyor. Ki plan içerisine, kasarkende eğlenebilmek için, assault ship fitleri içinde birşeyler ekledim.

Olay, önemsiz skilleri daha sonra 5 yapmak. 1 skill için 20 gün şimdilik harcamaya gerek yok. Buda plandaki süreyi çok iyi düşürüyor. Örneğin %2 daha fazla vurmak için, 20 gün niye bekleyesin? Daha sonra kasarsın onu.

demek istediğim göz korkusuna gerek yok. Benimde ilk başta gözüm korkmuştu, gidip karakter satın aldım. sonra kendi hesabıma transfer ettim, durmadım bir karakterde siteden aldım. Onun içinde biraz plex fealn aldım.
Şuanki aklım olsa: normal bir oyun alıyor gibi, 100$ vs. yatırır, pvp için başlangıç karakteri alırdım (oturup beklemesini hiç sevmediğimden öyle yapardım. Biraz sabrı olan birisinin hiç pilot almasına gerek yok).

Ayrıca düşmanda 100m sp olsa ne olur? aynı gemiler ile kapışırken, 10m sp lik karakterin ile kafasını kırabilirsin.

Sen bunları biliyorsundur büyük ihtimal ama, daha sonra okuyanların gözü korkmasın diye bildiğim kadarıyla açıklama yapmaya çalıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...