Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Etik-para ilişkisi

fanfan

Öne çıkan mesajlar

fanfan said:

dalga geçen arkadaşlar,

1 yıl oncesine kadar ne fakirdim ne umutsuz, işimle iligli hayallerimde vardı gerçi çok geç değil sadece erişmesi biraz fazla uzun sürecek, babam sağolsun bütün aile birikimizi kumarda 5 dk içinde kaybetti nefret ediyorum kendisinden

Bize ne kuryenin hayat hikayesinden. Gelen colama pizzama pideme bakarım, bi sıkıntı varsa arar söverim yani. Beni ilgilendirmiyor gerisi.
Sosyal ağlarda paylaş

eski tanıdıklarımın suan yaptığım iş yüzünden yüzlerine bakmaya utanıyorum ( mantık aramayın başınıza gelirse anlıyabilirsiniz sadece, eminimki bazılarınız nolmuki ekmek paranı kazanıoyorsun diyicek ), rahatlamak ve içimi dökmek içn buraya yazdım ama cidden cok kotu oldum yazılanları okuyunca sağolun
Sosyal ağlarda paylaş

fanfan said:

Merhab bu forumu arkadaşım vasıtasıyla tanıdım ve üye oldm.

Size sormak istediğim ben burger kingte calısıyorum paket servişçi olarak.

Evlere sipariş götürürken mega menu alanlara 1 LT pepsi verilio(kapalı şişede) ben bunu siparişi vermeden önce iyice bi sallıyorum eğer siparişi getirdiğim kişi bahşiş vermesse pepsiyi salladığımı sölemiyorum, bahşiş verirse şişenin gelirken sallandığını dikkatli etmesini sölüyorum.

Böyle yapmamdaki amaç cidden o kdr emek sarfedip bi 50 kurus bile atmayan adamlara gıcık oluyorum? sizce yanlısmı yapıyorum?

Abi ciddiysen koca bir çılgınsın ya.Ben öğrenciyim valla kimseye bahşiş vermiyorum.Bunu geçtim sen o pepsiyi salladığında içine sıçmış oluyorsun zaten.Ayrıca herkes sana bahşiş vermek zorunda da değil ama sen adam gibi hizmet vermek zorundasın.
Sosyal ağlarda paylaş

fanfan said:

eski tanıdıklarımın suan yaptığım iş yüzünden yüzlerine bakmaya utanıyorum ( mantık aramayın başınıza gelirse anlıyabilirsiniz sadece, eminimki bazılarınız nolmuki ekmek paranı kazanıoyorsun diyicek ), rahatlamak ve içimi dökmek içn buraya yazdım ama cidden cok kotu oldum yazılanları okuyunca sağolun

türkiyede olur bu da anca.. calismak ayip degil halbuki.
arkasinda dur yaptiginin. ama zor tabi anlayabiliyorum seni.
bu durumlara ''düstügün'' icin de belli ki benim dötüm cikarken, siz bana bi bahsis bile vermiosunuz, hepiniz rahatsiniz essolessekler kafasina girmis olabilirsin. ama raadol.
hepimiz insaniz.
Sosyal ağlarda paylaş

kuruşu ile veririm parayı. 32.75 ise
1x20
1x10
2x1
1x50kuruş
1x25kuruş

kapıyı açar, merdivenden çıkmasını izler, çok hızlı şekilde alır, parayı veririm, tipine göre salak gibiyse parayı sayması için 4-5sn bekler, iyi akşamlar der, kapatırm, merdiveni inerken hemen gelen sipariş doğru mu gelmiş kontrol ederim kapı arkasında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...