Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ist Avrupa Eve Taşınma - Fikirler , Öneriler

import

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Şimdi ben arada işim düştükçe takılacağım , bazen kafa dinlemeye bazen misafirlerimle , arkadaşlarımla eğlenmeye gideceğim bir eve çıkmak istiyorum . 30/30 orada olmayacağım yani , ayda bir hafta 10 gün gibi düşünüyorum.

İki seçeneğim var , 800-1000 TL arasına bir arkadaşımla 2+1 tutmak veya 450-550 (belki 600) arasına 1+1 ev tutmak.

Öncelikle istediğim özellikleri yazayım ;
-Hallice bir semt olması , en azından kimsenin kimseye karışıp görüşmediği güvenli sayılabilecek bir yer olması

-Özellikle banyo/wc bölümü ile mutfağın modern görünümlü olması , 30 yıl önceden kalma mavi beyaz fayanslarla dolu olmaması , bu yeni yapılan sitelerde default gelenlere yakın olması.

-Ulaşımın çok büyük dert olmaması (2+1'in özellikle şehire yakın olması gerekiyor , Taksim'e vs taksiyle 10-15 dk lık yerler en azından)

Bu şartlarda yerler bakıyorum ama
1+1 şehir merkezinde çok olmadığı için İkitelli Soyak'ta tutmatı düşündüm , bu civarda arkadaşlarımız var mı ? Gece taksim taraflarından dönüş nasıl oluyor ? Basın ekspere kadar toplu taşıma var mı en azından ?Bu sorum kritik !

2+1 için muhit tavsiye edebilir misiniz , nerede bulurum yukarıdaki kriterlere göre yerler , yakın zamanda baktığınız oldu mu ?

Genel plan , proje, fikirlere de açığım bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

İkitelli Soyak aslında en optimum gibi duruyor.

Basın eksperese sabah kadar saatte 1 , 1.5 saate bir falan da otobüs varmış sanırım. İett nin sitesinden baktım biraz da , çok kazma bir sistem , uzun sürüyer eğer birşey araştırıyorsan , opsiyonu çok olabilicek :)
Sosyal ağlarda paylaş

ikitelli felan boşver, mecidiyeköyde olmasın kiralar uçuk.

Hacı gidiosun beşiktaşa, çarşıda zibil gibi kiralık ev var hem tam sezonu. Arıosun oralarda 2+1 evler felan rahat rahat buluosun.

( ben beşiktaşta ikamet ettim, evim hala duruo orda arkadaşım kalıo. soru varsa sorabilirsin )

yeni ev bulman zor tabi ama imkansız değil, geçen vardı bitane. Yoga yeri oldu
3+1 sıfır aylık 1500 istiodu, kastı biraz. ( yıldızdaydı ev ).

Bakın ama restore edilmiş güzel evler bulursun.
Sosyal ağlarda paylaş

BJK de evler çok eski be abi , banyosu , mutfağı dökülen tarz çıkıyor genelde , eli ayağı düzgün olsun istiyorum biraz da.

2+1 e içi yenilenmiş en azından , modern görüşlü (moderne yakın diyelim bari:) ) 1000 TL ye , ya da 1+1 ler çıkar mı 600 TL ye falan?

Fatih Çarşamba diyenler sanırım dalga geçiyor , iyi semt anlayışıyla :)

B.evler'de oturuyorum zaten şu an , ulaşımı kolay doğru , biraz daha bu semte odaklanayım olmazsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Bahçeşehir, Beylikdüzü vs. gibi şehrin sınırındaki semtlerden tavsiye vermeyin bence hiç, hem kiralar pahalı (beylikdüzü ucuz gerçi) hem de saat 24.00'dan sonra evine dönemez adam, sokaklarda kalır.

Senin ev araman gereken yerler; Beşiktaş, Üsküdar, Şişli. Muhtemelen yeni bina bulamazsın ama restore edilmiş daireden bol bir şey yok. (Üsküdar'da kiralar çok ucuz mesela iskeleye çok yakın yerlerde ama oranın da eksisi evler leş direk.)
Sosyal ağlarda paylaş

import said:

BJK de evler çok eski be abi , banyosu , mutfağı dökülen tarz çıkıyor genelde , eli ayağı düzgün olsun istiyorum biraz da.

2+1 e içi yenilenmiş en azından , modern görüşlü (moderne yakın diyelim bari:) ) 1000 TL ye , ya da 1+1 ler çıkar mı 600 TL ye falan?

B.evler'de oturuyorum zaten şu an , ulaşımı kolay doğru , biraz daha bu semte odaklanayım olmazsa.

abi istanbulda oturcam diosun, istanbul oralar deil =).

içi yenilenmiş ev bulursun ama işte "0" gibi mis gibi 3+1 deniz gören yıldızda bi ev 1500tl di.
Benim kaldığım ev eskiydi,1+1 ( ama 2+1 büyüklüğünde ) deniz manzaralı işte adliyenin direk karşısındaki ev 850 di.

Beşiktaşın içinde yenilenmiş ev bulursun. Olmadı biraz yukarılara meyledicen abi.

aa bidakka,
araba var mı?
varsa ortaköyde evler çok ucuz doğru dürüst ulaşım olmadığı için, içi yapılmış bi ev bulursun istediğin fiyata.

Ha illa güzel ev olcak diosan, güneye gideceğine kuzeye git. Tarabya istinye emirgan taraflarına bak, çok güzel evler çok kelepir fiyatlara gidiyor oralarda. Araban varsa ulaşımda sıkıntısı yok zaten. Sarıyere kadar gidebilirsin sahilden, ( tepelere odaklan, güzel evler var ).

Ama tavsiyem, bjk de içi yenilenmiş ev araman, öğrenci bolluğu dolayısı ile ucuzada kapatırsın.

Uzaklık onemlı deıl dıosan, sarıyerde falan ev çok ( araba varsa sıkıntı yok zaten, taksim 30 dakka )
Sosyal ağlarda paylaş

Beylikdüzü taraflarına ulaşım olmuyor cidden , o tarafa doğru ulaşımı olan son yerler sanırım İkitelli Soyak Toki tarafları doğru muyum?

İETT den baktım Basın express yoluna sabah kadar bir şekilde otobüs var , 1 saatte bir , 1.5 saatte bir de olsa.

Üsküdar'ı değerlendireyim bi .

B.evler'in Siyavuşpaşa ve Soğanlı tarafında 2+1 ler 700 TL civarında bulunuyor bu arada az önce baktm , bu da not olsun (Sıfır daireler , içi sağlam)
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

import said:

abi istanbulda oturcam diosun, istanbul oralar deil =).

içi yenilenmiş ev bulursun ama işte "0" gibi mis gibi 3+1 deniz gören yıldızda bi ev 1500tl di.
Benim kaldığım ev eskiydi,1+1 ( ama 2+1 büyüklüğünde ) deniz manzaralı işte adliyenin direk karşısındaki ev 850 di.

Beşiktaşın içinde yenilenmiş ev bulursun. Olmadı biraz yukarılara meyledicen abi.

aa bidakka,
araba var mı?
varsa ortaköyde evler çok ucuz doğru dürüst ulaşım olmadığı için, içi yapılmış bi ev bulursun istediğin fiyata.

Ha illa güzel ev olcak diosan, güneye gideceğine kuzeye git. Tarabya istinye emirgan taraflarına bak, çok güzel evler çok kelepir fiyatlara gidiyor oralarda. Araban varsa ulaşımda sıkıntısı yok zaten. Sarıyere kadar gidebilirsin sahilden, ( tepelere odaklan, güzel evler var ).

Ama tavsiyem, bjk de içi yenilenmiş ev araman, öğrenci bolluğu dolayısı ile ucuzada kapatırsın.

Uzaklık onemlı deıl dıosan, sarıyerde falan ev çok ( araba varsa sıkıntı yok zaten, taksim 30 dakka )

Ortaköy'de süper bir 2+1 bulmuştum , 1000 TL . Ama sıfır daire ve cidden kaliteli duruyordu , abi sabah aradım aradım açmadı telefon , akşamüstü ilan kalkmıştı :(

Arabam var , hatta Patinaj'dan hatırlıyacağın üzerine motor da alıcam , sorun yok =)

Ortaköy sevdiğim bir semt , olabilir orası.

Yalnız sahibindende işte bulamıyorum isteğim gibi , arama yöntemim mi yanlış ?

BJK ortaköy , gayrettepe (BJK ye bağlı bütün semtler kabulüm)
civarında eli ayağı düzgün her opsiyonu değerlendiririm.

Biraz Üsküdar araştırayım bu arada da =)
Sosyal ağlarda paylaş

Göztepede oturuyorum. 1200 kira veriyorum 2+1 120 metre kare, tertemiz mutfak banyo cillop gibi. Odalardan biri 16 diğeri 14 metre kare. 24 saat dolmuş var taksime ve taksimden. Trafik olacağı zamanlarda da metrobüsü bastın mı 15 dakikada mecidiyeköy, oradan metroyla taksim.

20 yıl boyunca Tarabya ve Zekeriyaköy'de yaşamış bir insan olarak diyorum ki, Avrupa yakası yaşanılacak yer değilmiş. Huzur anadolu yakası sahil paralellerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...