Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bosna Piramitleri

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

ya abi benim sıkıntım zaten inşaat falan da değil, milletin düşünmeyi becerememesi.

adam diyor ki mesela piramit şeklide bişi yap -materyalden bağımsız bu arada ha- içine elma koy, bozulmasın.

düşünmüyor ne oluyor orada diye.

jilet koy, keskinleşsin... nasıl olur ki böle bişi demiyor. kabul et geç.

statik hesabı yapılamadı dediler di mi? ok. doğrudur de.

yahu neden yapılamasın demiyor. fizik kuralları mı farklı çalışıyor, elimizdeki hesap gücümüz mü yetmiyor? iki tane öğrenci mi yollamışlar oraya? bu adamlar hesap yapmadan mı inşa etmeye çalışmışlar?

sorgulama yok.
ha ben bu sorgulamama, kabul etme olayına feci gıcığım. kişisel bişi değil.
Sosyal ağlarda paylaş

pekmez mi ıyk
gey gey olmaz öyle, mühenis adam sakallı da yapar o işi

agaddfsaa

O değil de piramitte jilet keskinleşiyorsa,

yap bi piramit
kullanılmış permatikleri topla
koy içine
tekrar sat
infinite money.

http://www.taktikoyuncu.com/wp-content/uploads/2011/04/trollface.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Ooo kaçırmışım ben bu konuyu. Bir kere Dasaaa'nın en agresif olduğu topiclerin hepsi uzaylı yada bunun gibi topicler dikkat ettiniz mi bilmiyorum :D, nilep'in şike konusu aktifliğine eş değer.

Öncelikle piramitlerin günümüzde yapılamayacağı olayı bence yalan, bal gibide yapılır ama yinede çok uğraşılması, uzun hesaplar yapılması falan gerek.

Ama işte aynı olayın o dönemlerde yapılmasını garipsiyorum ben. Sırf mısır piramitleri değil, Dünya geneline yayılmış çeşitli piramitler olması ve hatta bunların birbirine çok benzemesi bence garip olan şeylerden.

Yada okyanusta 2000-3000 popülasyonu geçmeyecek büyüklükteki ada üzerinde 2-3 katlı bina büyüklüğünde heykeller falan.

Bunlar, bunların yapımı, aynı dönemlerde farklı yerlerde yapılmalmaları falan, enteresan.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Ooo kaçırmışım ben bu konuyu. Bir kere Dasaaa'nın en agresif olduğu topiclerin hepsi uzaylı yada bunun gibi topicler dikkat ettiniz mi bilmiyorum :D, nilep'in şike konusu aktifliğine eş değer.

genelde düşünmeden kabulün dinden beter zirve yaptığı konular çünkü bunlar.

din tartışmasına dönmesin, sadece aradaki farkı sölüyorum; varlığını kabul ettiğin yaratıcıya inanma ve iyi bi insan olmak için onun tarafından getirilmiş kurallara bağlanma olayı.

uzaylı konuları ise -kusura bakmasın kimse- genelde "beynimi kiraya verdiğim için ben düşünemiyorum.. birileri bana böle bişiler dedi ve ben de sorgulamadan inandım" konuları. teslimiyetçiliğin, düşünmeden kabulün çığır açtığı konular.

bunların yakın tarihlerde çıkması evrim gibi bişi, bilgi oldukça yapıyorsun ve ilerlerken geçmen gereken belli şeyler var. işte taş yapıcaksan piramit yapıcaksın, kemerli yapıları bulduysan kubbe yapıcaksın. kubbeyi büyüteceksen önce tepesi delikli kubbeler yapıcaksın vs vs vs.

bi de yakın zaman dediğiniz 500-1000yıl arası bişi. buradan bakınca yakın. yapılmış ne de olsa. şu anda hepsi mevcutlar dfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

piramitin statiğini kahvaltı yaparken hesaplar abi japon dediğin. o işte bi yanlışlık var.

elmanın çürümeme meseleside dediğim gibi duydum, ama inanıp inanmamak gibi bir zorunluluk hissetmedim. çünkü görmedim denemedim. ama alın sizde deneyin denmesi, yolunun gösterilmesi bir güven yarattı.

mesela deniycem şimdi. sonuç olumlu çıkarsa şöyle bişey mi diycem?

piramitin geometrik yapısı ve konumu nedeniyle içinde bir cin meydana geldi ve cin o elmayı yaladı. elmanın asitinden oracıkta can veren cinin tükmükleri de elmayı bugüne kadar korudu

tabiki hayır. kuzey güney farkettiği için manyetik bişeylerle ilgili diycem.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence olay "beynimi kiraya verdim, düşünemiyorum"dan çok farklı. Ben kimsenin dediğine, yazdığına direk inanmadım. Şuraya kadar hep inceledim. Yani mesela ufo düştüye inanıyorsam önce ufo düştü diyenlere sonra hayır o hoax diyenlere bakıyorum. İnceliyorum yani.

Benim geldiğim noktanın ilersine gidemeyeceğimi düşünüyorum bu yüzdende. Sove ilerlememi istiyor ama geri kalan herşey teori, varsayım, düşünce'den öteye gidemiyor. Aynı deneyimleri yaşamam gerek, aynı şeylere tanık olmam gerek.

Ama Erich Von Daniken'e falan saygım vardır, inanırım yani.

Çünkü adamın sunduğu şeyler, karşıt görüşlerin sunduklarından daha açıklayıcı, daha tutarlı. Adam diyor "bakın ingiltere'den, italyanın güneyine kadar çizgi çizdim, bu çizgi üzerinde tarihi yapıtlar var, hepsinin ismide şu anlama geliyor" diyor, oha diyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...