Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çalınan cep telefonu

katliamci

Öne çıkan mesajlar

... gerekli yerlere faturasıyla imei nosuyla şikayette bulunulduğunda bulunup geri veriliyor mu?Cidden etrafımdaki kimsenin başına gelmemiş böyle bişey.Nette de 'bulunuyor tabi!' veya 'Yek yeeeaa ne buluncak' tarzı ikilemler mevcut.Hiç tanıdığının ya da kendisinin başına gelmiş birisi var mı?Bulunuyorsa da ne kadar sürüyor?Şimdiden teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

tanıdığımın başına türkiyede gelmedi ama ingilterede bulunuyor, eger çalan kişi hattı atıp kendi hattını takarsa telefona, o telefonu açarsa direk olarak artık imei nolar ulaşıyor servis sağlayıcıların eline, ilk önce kullanıma kapanıyor sonra da yeri bildiriliyor polise vs . çalındıgını da mahkeme/polis kimse artık başvurman gereken merci başvurursan bulunur her türlü burda da diye düşünüyorum.

öte yandan ebayde sürekli olarak bir çalıntı telefon trafiği var, ingilterede çalınan telefon türkiyede kullanılıyor, türkiyede çalınan bulgaristanda vs. ona karşı bi durum yok malesef.sen şansını dene yine de.
Sosyal ağlarda paylaş

bizzat başımdan geçti telefon çaldırma vakası malesef ama malesef çoğu savcı bu konuyu pek önemsemiyor direk olarak kovuşturmaya yer olmadığına veriyorlar benim içinde verdiler bu kararı itiraz ettim kabul oldu gsm şirketlerinden hts raporları istendi vs. vs. kimin kullandığı çıktı ortaya numaranın sahibi ben bu numarayı satın almadım benim kimliğim kullanılarak satın almış diyerek sıyrıldı işin içinden savcı da tekrar kovuşturmaya yer olmadığına verdi ben de tekrar itiraz ettim bakalım ne olacak onu bekliyorum. geçen yıl 23 nisan akşamı çaldırdım alsancak çimenlerde otururken hâla savcılıkta dosya işlemde düşün o kadar yavaş ilerliyor dosya.. bana sorarsan sende aynı şeyleri yaparak telefonunun peşine düşebilirsin bakarsın benden şanslısındır hattın sahibi gerçek sahibi olur ve senin telefona ulaşılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Umursamıyor değil dostum savcının yapabileceği bu ancak. Telefonu çalan adam büyük ihtimalle telefonu kendi kullanmaz bir an önce elinden çıkarmaya bakar birine satar bu sefer de ucuz tel buldum diye sevinen adama olur ne olursa. O hattını takar ertesi gün polisler kapısında. Bu adamı cezalandırın diyemezsin ki?
Sosyal ağlarda paylaş

walla bi şekilde bulunuyor..

bi arkadaşım n73i çıktığı zaman almıştı vs çaldırdı 1 sene sora bulundu.

bi hocam da telini çaldırmıştı şikayet falan etmemiş neyse sora telefondan dolayı mahkemelik olmuştu.. telefon hocanın üstüne ve bişiler olmuş tam bilmiorm da.. yani... telefon bu şekilde bulunmuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Umursamıyor değil dostum savcının yapabileceği bu ancak. Telefonu çalan adam büyük ihtimalle telefonu kendi kullanmaz bir an önce elinden çıkarmaya bakar birine satar bu sefer de ucuz tel buldum diye sevinen adama olur ne olursa. O hattını takar ertesi gün polisler kapısında. Bu adamı cezalandırın diyemezsin ki?

Bu tür telefonları da almak suç , en fazla telefonu kullanılmaz duruma bırakırsın , çalıntı telefon alanında cezası para kaptırmak olur, her durumda hırsız kar da :). Aynısı olmuştu bize , adam ben bunu satın aldım falan dedi. Buluyorlar kısaca
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...