Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

arkadasimin kizi 18 yasinda erkek arkadasiyla tatile ...

tafircan

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşım,söylediğin şeyler doğru ama bu yine de bir kız babasının "benim kızım 18 yaşında,erkek arkadaşı ile tatile gidebilir" modunda olmasını gerektirmez.Olmaz yani öyle bir şey.Olur diyen yalan söyler.Burada mevzu insanın kızına güvenememesi değil.Toplum baskısı bir gören duyan ne der falan en azından benim açımdan hiç değil...Burada mevzu o yanındaki lavuğun ne olduğunu kim olduğunu bilememekten kaynaklanan haklı şüphedir.
Her şeyi de böyle ayrıntılı yazmazsam olmuyor anlaşılan.
Sosyal ağlarda paylaş

kız motora dönmesin, gelen geçen kevgire çevirmesin, seneler sonra "ilk kanı onlar döktüüüüüüüğğğ" diye zırlamasın vs gibi sebeplerle daha tecrübeli birisi tarafından yapılmış bi düzeltme mekanizması hayata müdahale etmek değildir. hayatı etkileyecek olaylar için checkpoint kurmak tüm hayatı kontrol etmeye girmez.

diğer yandan hani benim kızım olmadığı için burada bahsedilen durum umrumda da değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi.Ben kendi dşüncelerimi anlatıyorum.Herkes kendinden sorumlu.Ben kızımı 18 yaşına geldi diye kız arkadaşları ile de yalnız yollamam öyle tatile falan.Akşam eve geliş saati de belli olur.Kafasına göre "ben 18 oldum,olay bitmiştir"moduna giremez.
Edit: Ayrıca biz nasıl çocukmuşuz,gençmişiz yaa?18 yaşına geldi diye bir insan kız olsun,erkek olsun ayrı tatil ytapacak diye bir kural mı var?Zaten önünde yıllar var aileden ayrı tatil yapmak için...
Sosyal ağlarda paylaş

mertadam said:

Arkadaşım,söylediğin şeyler doğru ama bu yine de bir kız babasının "benim kızım 18 yaşında,erkek arkadaşı ile tatile gidebilir" modunda olmasını gerektirmez.Olmaz yani öyle bir şey.Olur diyen yalan söyler.Burada mevzu insanın kızına güvenememesi değil.Toplum baskısı bir gören duyan ne der falan en azından benim açımdan hiç değil...Burada mevzu o yanındaki lavuğun ne olduğunu kim olduğunu bilememekten kaynaklanan haklı şüphedir.
Her şeyi de böyle ayrıntılı yazmazsam olmuyor anlaşılan.

tafircan said:

Cocukla da 1.5 yildir cikiyorlar ve arkadasim ( kizin babasi ) cocukla tanismis. Cocuk da duzgunmus, ayni universiteye gidiyorlarmis..
Sosyal ağlarda paylaş

Marty.O yazılanı okudum ama ben öyle düşünmüyorum.Ayrıca sen o yazıyı tekrar oku.Kızın babası çocuğu tanımasına rağmen birlikte tatile gitmelerine izin vermiyor ki tafircan adamı yani kızın babasını ikna etmeye çalışıyor.Demek ki kızın babası benimle ortak kaygılara sahip...
Sosyal ağlarda paylaş

bu konuda tek bir dogru yoktur;

burada bakilmasi gereken en onemli nokta, cocugun yetistigi kosullar ve cevredir. Sosyo-ekonomik duzeyi A+ olan aile ve cevrede yetisen cocuk, dolayisiyla gittigi okullar, burada aldigi egitim ve arkadas cevresinden sebep cekinceleri yok etmektedir. Bu cevrede yetisen bireylerde boyle konular icin kiz/erkek ayrimi yoktur. Olmasina gerek de yoktur, zaten namus dedigimiz, ingilizce karsiligi dahi olmayan bu tabir, daha cok kenar mahalle genclerimiz icin gecerlidir. Cunku burada yetisen kizin ileride yuva kurabilmesi icin gencliginde bu tip '' hatalar '' yapmamasi gerekmektedir ..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya o da olabilir ama kızının başına daha kötü şeyler gelmesi de olabilir.Olay öyle pek çoklarının anladığı gibi kızın oğlanla sevişmesi değil.Doğrudan düne kadar kendi kontrolü altında bulunan kendi canından-kanından bir varlığın günlerce kontrolü dışında kalacak olması.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

kıvırma şimdi mertadam. az önce el alem ne der diyodun

Sen yazdıklarımı gözlerini kullanarak oku arkadaş.
Kıvırtma yok.
Elalem ne der diye de yazmadım.
Yazdıklarım aha duruyor.

Edit: Bak benim yazdığım şu.Sen çok aceleci bir karakter olduğun için cümleyi yanlış anlamışsın.

"Burada mevzu insanın kızına güvenememesi değil.Toplum baskısı bir gören duyan ne der falan en azından benim açımdan hiç değil..."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...