Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Terran için başlangıç buildleri

scnoobtr

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
Seperate said:

Şuraya soruvereyim , chargelot + archonla gelen tossa micromuz yetmiyorsa gg yazıp çıkıyor muyuz terran olarak?
Ghost çok etkili bu kompozisyona karşı archon'lara 3 tane emp atarsan 10 hp'ye düşüp eriyorlar. Kalan ghost enerjini de snipelara harcarsan zealotlar eriyor, bio'yla da biraz kite'layınca çok fazla sorun olmuyor. Ha, illa daha kolay mikro istiyorum diyorsan rakibinin chargelot ağırlıklı gitmeye başladığını görünce 2 tane factory koyup blue flame hellion yapmaya başla.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Yanında high templar, collossus falan varsa marineler yeterli olmayabilir ama sadece carrierlara karşı combattan bahsediyorsan interceptorların canının az olması ve marinelerin saldırı hızının yüksek olması dolayısıyla marineler daha etkili. Çok yüksek sayılarda değillerse vikingler de yeterli olabilir ama carrier sayısı arttıkça vikinglerin etkililiği azalıyor interceptorların dpsi ve sayıları yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten marine ile interceptor alarak alıyorsun carrierları, eritiyorlar feci, kalmıyor interceptor falan. sonra da carrierlar çıtır çerez oluyor

veya viking ile direk carrier hedef alarak yapabilirsin ama 16 tane falan varsa carrier sende 30 viking falan olmalı ki, boru değil. (rakamları salladım da, anladınız yani)
Sosyal ağlarda paylaş

beyler teoride konuscak olrsak
ghostla once emp at sonra ravenle shield koy marinelerle dps yaparken vikinglerle target fire
gerçek hayatta:
olay tamamen sayıyla ilgili, baktın adamda 2 carrier var 3cü yolda (double starport) bu durum kurtarılabilir
bio oynadıgını farzediyorum, marin mara madivac basmaya devam

amacımız carrier counterlamak ama bunun için build orderimiz riskli cunku adam gazı carrierlara harcıyo dolayısıyla bolcana upgradeli chargelotlar var ve marinelerle carrierların altına geçip ona dps yapmak fatal error
2. fatal error -> tek porttan viking spamlamak
adamda bi ground forcu var bunu mmm/firebat ile durdurman lazım
ve senin forcunun olmazsa olmazı (kite) medivaclerden vazgeçemezsin

bu yüzden zealot baskısını engellemek için tank/bunker/firebatla static def, mmm forcusunu combatlardan kaçıcak sekilde rakibi oyalama drop play moduna geçip, carrier sayısına göre 2. ve 3. starportu atıp, bio/air terran oynamak lazım

tabi 2. ve 3. portdan sonra vikignle durdurmak cok kolay, ama işte sıkıntı kısım o viking spamlama moduna kadar hayatta kalma süreci
nie bu kadar uzun yazdım? 1. işten kaytarıyorum 2. olaya su unitenin counterı su demek çok yüzeysel, o counteri nası hayata sokarsın, nası kullanırsın bunlar önemli
Sosyal ağlarda paylaş

terran ile bütün matchuplar için standard artık reaper FE gibi gözüküyor:
10 – Supply Depot
12 – Barracks (then skip 1 SCV)
12 – Refinery (resume SCV production)
15 – Orbital Command
15 – Reaper (1)
16 – Supply Depot
17 – Reaper (2)
20 – 2nd Command Center

tvp:
reaper ile scout(all-in varsa savunmaca) ve darlamaca sonra MMM + Vikings(Colosus gidiyor ise) + Ghost(Templar gidiyor ise)
Sosyal ağlarda paylaş

ermynorac said:

10 – Supply Depot
15 – Orbital Command
15 – Reaper (1)
16 – Supply Depot
17 – Reaper (2)
20 – 2nd Command Center

tvp:
reaper ile scout(all-in varsa savunmaca) ve darlamaca sonra MMM + Vikings(Colosus gidiyor ise) + Ghost(Templar gidiyor ise)

+1 en solid acilis bu gibi duruo
zealot/templer agırlıklıysa firebat eklemeniz lazım yoksa storm a eriyo bio
Sosyal ağlarda paylaş

ermynorac said:

10 – Supply Depot
15 – Orbital Command
15 – Reaper (1)
16 – Supply Depot
17 – Reaper (2)
20 – 2nd Command Center

tvp:

zamanında aynen her matchup a bu buildi yapıyordum sonradan işler her matchup a farklı build yapayım kafasına girdim işler karıştı zaten haah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...