Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanser Skandalı

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

Amma uzamis konu esrarin faydalarina kadar kaymis ahah.
Sadece 1dk arastirdim nette;
Cannabinoid'in yararlari ile ilgili arastirmalar Almanya'da en azindan 2002'den beri sürüp 2004'de Rostock Üniversitesi'de bunun yararlarini bilimsel aciklayip yazili duyurdu. Son olarak Mayis 2011'de cannabinoid'in ilac üretiminde kullanimi icin yasal izin cikti.
Skandal bitti dagilin.
Sosyal ağlarda paylaş

Fiziksel ve Psikolojik Etkileri
İnsanda ağız yoluyla THC maddesinin etkili olduğu doz 50-200mg/kg; sigara ile içildiğinde 25-50mg/kg’dır Alındıktan 30 dk sonra etkisini gösterir Sigara ile içilen esrarın etkisi 2-4 saat; sindirim yoluyla alındığında bu etki 5-12 saat, düşük etkili marihuana etkisi ise 3 saatten uzun sürmez
Nabız hızında artış görülür Gözlerin kızarması, ağızın kuruması, baş dönmesi, kalp atışlarının hızlanması, sık sık idrar yapma ihtiyacı duyulur
Kişinin içinde bulunduğu duygu durumuna göre etki yaratır, ancak gene de değişmeyen etkileri vardır Zaman algısıyla ilgili bir farklılaşma (zamanının yavaşladığı duygusu; örn, 1 saatlik bir dönem 8-10 saat gibi algılanabilir); renkleri ve sesleri algılamaya karşı duyarlılık artar; yaratıcılığı arttırıyor diye düşünülmesinin nedeni de budur İştahta artış görülür Refleksleri bozar; bu nedenle reflekse dayalı işler yapılması bazı kazalara ve yaralanmalar yol açabilir (Ör, araba kullanılması tehlikelidir) Kişiler esrar aldıktan sonra sedasyon (sakinleşme) ve gevşeme yaşarlar; kendilerini daha rahat hissederler, alkolde olduğu gibi ruhsal inhibisyonları ortadan kalkar Öfori ve bazen önüne geçilemeyen gülme krizleri gerçekleşir Daha konuşkan olurlar Yüksek dozda alındığında kullanıcı hoş olmayan duygular yaşayabilir; bunaltıya, ruhsal çöküntüye, aşırı uçlara varan ruhsal değişikliklere yol açabilir
Uzun süre esrar kullanımı sonucu kişinin çevreye karşı ilgisi azalır, çalışma ve hareket gücü düşer, kısaca yaşam kalitesini düşürür Mc Glotthin ve West (1968), uzun süreli yüksek doz kullananlarda apati (ilgisizlik) geliştiğini, kişinin daha pasif, ilgisiz ve isteksiz olduğunu belirtmişlerdir Bu kişiler çalışmak ve üretmek istemezler Uzun süreli planlar yapamazlar Kompleks işleri yapmaya karşı hem istek hem de kapasite azalmıştır Konsantrasyon yetenekleri kaybolmuştur Tüm bunlara amotivasyon sendromu denmiştir Karakter değişikliği ve hayat tarzında farklılaşma, anksiyete ve depresyon, amotivasyon sendromu, diğer madde kullanımları görülebilir
Uzun süre kullananlarda uyku hali, uyuşukluk, dengesizlik, kaslarda eşgüdüm bozukluğu vardır Birey bazı motor yetilerini kaybedebilir Fazla terlerler Ayaklarda karıncalanma olur Sigara gibi içildiğinde göğüs sıkışması yaşanabilir

Yoksunluk Belirtileri
Diğer maddelerde olduğu gibi bırakıldığında yada azaltıldığında yoksunluk belirtisi dediğimiz davranışlar gözükmez Ancak her madde gibi esrarında bağımlılık potansiyeli vardır ve toleransı arttırır Uzun süre esrar kullananlar kullanımı kestiklerinde sinirlilik, gerginlik, uykusuzluk, iştahsızlık gibi problemler yaşayabilirler

Entoksikasyon (zehirlenme )Belirtileri ve Sonuçları
En önemli fizyolojik etkilerinden biri tütün benzeri akciğer sorunlarını ortaya çıkarmasıdır (akciğer kanseri,bronşit, astım vb) Uzun süre ve yoğun olarak kullananlardaki diğer bir etkisi belleğin zarar görmesidir, kısa süreli hafıza etkilenir Öğrenme ile ilgili fonksiyonlar da zarar görebilir Sık kullananlarda paranoid tipte psikoz yaratır; hezeyanlar gözlenir
Uzun süreli kullanımı, esrar entoksikasyonuna bağlı olmayan, esrar kullanımından bağımsız, kalıcı bir psikotik tablonun oluşmasına neden olabilir
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnz said:

huun said:

kanseri iyileştirmemek bir firmaya niye para kazandırsın anlamıyorum kısaca. iyileştirip daha çok bile kazanabilirler.

Sermaye mantığı. Bir evi kiraya vermek bir evi satmaktan 20 yıllık bir süreç içerisinde daha karlıdır.

olmuyor öyle, hasta ölüyor zaten. yaşasa daha karlı şirket için.
Sosyal ağlarda paylaş

sen gitmişsin orda portakal mavi rengindedir yazmışın.
ne yani ben sana portakal turuncudur desem ne değişecek?

bu ortamda ciddi ciddi tartışma yapabileceğimizi mi sanıosun? Daha ağzından çıkan ilk cümle pis serseri heriflerin yaptığı şey dedikten sonra benim dediğim herhangi bir laf sana bişey ifade etmez.

bu olayın zararlı olduğunu istediğin kadar kanıtlamaya çalış bana ordan burdan getireceğin bilgilerle. Hem zorlanırsın hem de eninde sonunda getirdiğin bilginin hiçbi değeri olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

dünyanın neredeyse her köşesinde esrar'ı serbestleştirme kampanyaları sürüyor.

herhangi bir tabunun yıkılması zor tabi bizim ülkemizde

lakin

avrupada çek cumhuriyeti,ispanya,portekiz geçtiğimiz yıllarda suç olmaktan cıkardı.benzer çalışmalar yapan başka ülkelerde var.

amerikada zaten 15 eyalette medical fln diye alabiliyorsunuz,amerika merkez kafasına göre herkes olayına döndü,gşiderek dahada serbestleşecek tabiki.

baktın 10 yıl sonra türkiyede'de serbestleşir.

ayrıca

tüm anne babalara sesleniyorum,dua edin oglunuz kızınız esrar içsin esrar.

şaşırıyorum valla ,91-92'li cocuklar sogutuculara balilere,parası olan taşa peynire düşmüş. esrar içseler hiç böyle üzülmeyecekler.

ne diyim kısmet.
Sosyal ağlarda paylaş

Pasta said:

var işte zararı geç bunları.
ağlıyosunuz sağda solda ot serbest olsun diye zararlarından haberiniz yok daha.

Serbest olsun olmasın sorun değil de, zararlarında ciddi sağlığı etkileyen elle tutulur hiç bişey yok.
Fazla doz, sigara ile karıştırma, her yanan şey gibi dumanındaki karbonmonoksit ve dahası illaki bir sonuç çıkaracaktır ortaya.
Neyin fazlası zarar değil ki insan vücuduna? Yanık et bile kanserojen madde içerir, vokla yapılan hiçbişeyi yemeyelim pis serseri işi diyip geçmek gibi.
Ama ben duymadım esrardan yattı, ot içti kanser oldu falan.
Fazla ne yersen ne içersen sonuçta zararlı arkadasım.
Ön yargılardan kurtulalım, fazla kola içmeyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...